İş Fikirleri

Vodafone Bayilik Almak İstiyorum 2021: Şartları & Kazancı

Ülkemizde yaygın olarak kullanılan operatörlerinden birisi de Vodafone’dur. Sıralama yapılmak gerekirse Vodafone, ülkemizde en çok abonesi olan ikinci operatördür. Merkezi İngiltere’de olan ve birçok ülkede operatör hizmeti sunan Vodafone, kurumsal yapısıyla oldukça güçlü bir görünüme sahiptir. Ülkemizde birçok yerde Vodafone bayilerinin olduğunu görmüşsünüzdür. Kiraları oldukça yüksek iş yerlerinde açılan Vodafone bayileri ne kadar kazanıyorlar, hiç düşündünüz mü? Hiç kuşkusuz, yüksek işyeri kiralarını rahatlıkla ödeyen ve üstüne yüksek kazançlar elde eden Vodafone bayilerinin sayısı çok fazla. Bu bayilerin girişimcileri ise Vodafone’dan bayilik alabilen yatırımcılardır. Peki ama Vodafone bayilik almak için ne yapmak gerekiyor? Vodafone bayilik almak konusunda atılması gereken adımlar bellidir. Bu yazımızda, hangi şartlar altında Vodafone bayilik almak için ne yapılması gerekiyor, tüm hususları anlatıyoruz. Yazımızda Vodafone telefon bayiliği nasıl alınır, Vodafone bayilik kazancı, Vodafone bayilik şartları, Vodafone silver bayi alma, Vodafone bayi açma maliyeti 2021 ve daha birçok konu hakkında detaylı bilgilere yer verdik.

İlk olarak, Vodafone bayiliği alma konusunda ciddiyseniz, en doğru bilginin yetkili mercilerden alınması gerektiğini vurgulayalım. Vodafone, bu tür konularda ciddi yatırımcıları en ince ayrıntısına kadar bilgilendirmekte ve yapılması gerekenlerle ilgili detaylı bir proje ortaya çıkarmaktadır. Vodafone, yatırımcılarından sektörle ilgili bilgi ve deneyim sahibi olmasını beklemektedir. İkili görüşmelerde mutlaka sektörle ilgili bilgi ve deneyim konusunda kendinizden emin olmalısınız.

Vodafone bayiliği almak için dağıtım merkezi ile iletişime geçmelisiniz. Vodafone gibi kurumsal bir şirkete uygun olup olmadığınız yapılan görüşmelerde değerlendirilecektir. Yapılan görüşmelerin olumlu ilerlemesi durumunda yatırımcıya Vodafone silver bayiliği, store bayiliği ve shop bayiliği olmak üzere üç farklı seçenek sunulacaktır. Eğer yeterli tecrübeye sahip değilseniz, ilk aşamada silver bayiliği teklif edilecektir. Daha sonra hedeflere ulaşıp ulaşmamanıza göre üst paketler de teklif edilebilmektedir. Size sunulan satış hedeflerini gerçekleştirebilme, sermaye yapınız ve gücünüz, dağıtım merkezi teyidi gibi durumlara göre bu seçeneklerden en uygunu sizin için ilerleyen dönemlerde belirlenecektir.

Vodafone bayilik almak mantıklı mı?

Vodafone bayiliği almak, yeterli sermayeye sahip girişimciler için oldukça mantıklı ve kazançlı bir iş fikridir. Vodafone, diğer operatör bayiliklerine göre daha avantajlı ve karlıdır. Bu nedenle, yeterli sermayeye sahip olduğunuzu düşünüyorsanız, oldukça kazançlı bir iş fikri olduğundan şüpheniz olmasın. Ülkemizde 1.500’ün üzerinde Vodafone bayisi olduğu düşünüldüğünde sektörün karlılığı konusunda herhangi bir şüphenin olmaması gerektiğini ifade etmek gerekiyor.

Vodafone bayilik kazancı 2021 ne kadar?

Vodafone bayilik kazancı verilerine bakılırsa Vodafone bayiliği almanın ne kadar mantıklı bir iş fikri olduğunu vurgulamış oluruz. Öncelikle şunu belirtelim ki, bayiliklerde kazanç komisyon ve prim usulü ile elde edilmektedir. Sözleşmeli cihaz satışı, mobil numara taşıma, fatura ödeme, operatörler arası geçişler, faturalı hatta geçiş, internet abonelik işlemleri, sanal cep lira yükleme, TV aktivasyonları, fiber internet başvuruları gibi hizmetler neticesinde kazanç sağlanmaktadır.

Vodafone bayilik paketi, dükkanınızın konumu ve potansiyeli gibi etkenler kazancı doğrudan etkilemektedir. Her bir bayinin kazancı, standart ve aynı değildir. Şehirden şehire göre yine kazançlar değişmektedir. Hizmet hacminiz yüksekse Vodafone sizin için komisyon ve prim oranlarını artıracaktır. Bayilikler arasında komisyon farklılıklarını ifade edebiliriz. Bu tür faktörler, Vodafone bayilik kazancı tutarını belirlemektedir.

Ülkemizde Vodafone bayilik kazancı, aylık olarak 15.000 TL ile 100.000 TL arasında değişmektedir. Yoğun bir AVM’de iyi bir konumda olan bir bayii ile trafiğe kapalı bir cadde üzerinde açılan bir bayii en çok kazanan Vodafone bayileri olmaktadır.

Vodafone Bayilik Açmak

Vodafone telefon bayiliği nasıl alınır?

Vodafone telefon bayiliği nasıl alınır sorusu için verilmesi gereken ilk yanıt, Vodafone bayilik şartları olacaktır. Vodafone bayiliği almak için ilk olarak Vodafone bayilik şartları konusunda belirtilen hususları sağlamalısınız.

Vodafone bayilik şartları 2021

Vodafone bayilik şartları 2021 yılı itibariyle şunlardır:

 1. Dükkanınızda Vodafone markası dışında herhangi bir operatörün markası yer almamalıdır. Sadece Vodafone markası ile dükkan belirgin hale getirilmelidir.
 2. Size atanan üst bayi yöneticileri ile uyumlu bir şekilde çalışmalısınız. Uyuşmazlıklar, bayilik için sorun olmaktadır.
 3. Vodafone, hedef odaklı çalışmaktadır. Sizin için belirlenen hedefleri gerçekleştirmelisiniz.
 4. Vodafone bayiliği için talep edilen teminatı bankaya yatırmalısınız. Vodafone bayilik teminatı 2021 yılında bayilik paketine göre değişmektedir. Silver, shop ve store olmak üzere farklı teminat tutarları geçerlidir. Shop için Vodafone bayilik teminatı oldukça yüksektir.
 5. Yeterli sayıda personel istihdamı yapmalısınız.
 6. Başvuru aşamasında yeterli deneyim ve bilgiye sahip olup olmamanız mutlaka değerlendirilecektir.
 7. Vodafone kurumsal yapısına uygun bir temsiliyet gücünüzün olması gerekmektedir.
 8. İşletme lokasyonunuzun Vodafone politikalarına uygun olması gerekmektedir.
 9. Dükkan büyüklüğünüz Vodafone bayiliği için uygun olmalıdır.
 10. Sizden talep edilecek ek teminatları sağlamalısınız.

Vodafone bayilik sözleşmesi yapılırken kural ve koşulları sözleşmenizde okuyabilirsiniz. Sözleşme imzalamadan önce mutlaka sözleşme taslağını dikkatli bir şekilde okuyup incelemelisiniz. Sermaye gücünüz ne kadar yüksek olursa Vodafone bayilik şartları da bu doğrultuda esnetilebilmektedir.

Vodafone bayilik almak 2021

Şimdi dilerseniz, Vodafone bayiliği nasıl alınır sorusunun yanıtına geçelim.

Öncelikle, eskiden olduğu gibi Vodafone bayiliği almak çok kolay bir süreç değil. Artık bayilik verme kotaları söz konusu. Dileyen her zaman Vodafone bayiliği alamıyor, şartlar yerine getirilse bile… Bu nedenle, kesin olarak Vodafone bayiliği alabilmenin garantisi bulunmamaktadır.

Bayilik başvuru yapmadan önce bir mağaza yeri belirlemelisiniz. İlgili mağaza yeri ile ilgili bir ön görüşme yaparak bu yeri, elinizin altında bulundurun. Mağaza yerinin diğer Vodafone bayileri ile mesafesi olması önemli. Aklınıza yatmasından ziyade bu iş yeri, Vodafone mağazası olabilir mi sorusunu kendinize mutlaka sorun.

Başvuru yapmadan önce Vodafone üst yöneticisi ile görüşmelisiniz. Vodafone Dağıtım Merkezi’ni arayarak üst yönetici ile görüşmeniz mümkün. Görüşmenizde Vodafone bayiliği almak istediğinizi, bayilik başvurusu yapacağınızı iletin. +90 212 367 00 00 iletişim numarası üzerinden süreci başlatabilirsiniz. Ayrıca Vodafone iletişim sayfasını da kullanabilirsiniz.

Yapacağınız görüşmeler neticesinde sizden bir takım evraklar talep edilecektir. Bu evrak listesine uygun bir şekilde başvuru dosyanızı hazırlayın. Belgelerinizin eksik olmamasına dikkat edin. Bu süreçte Vodafone üst yöneticiniz ile görüşebilirsiniz.

Dipnot: Vodafone başvuru formu, Vodafone yetkilileri tarafından size verilecektir.

Başvurunuz sonrası değerlendirme sonucu size iletilecektir. Değerlendirmenin olumlu olması durumunda sizden talep edilen teminat tutarını ilgili bankaya yatırarak sözleşme imzalamanız gerekecektir.

Sözleşmenizi imzaladıktan sonra artık mağazanızın kurulum süreci başlayacaktır. Vodafone tarafından mağazanız için gerekli ekipmanlar sağlanacak ve mağazanız kurulacaktır.

Mağazanızı teslim aldıktan sonra satışını yapmak istediğiniz ürünleri de temin ederek mağazanızın kurulum sürecini tamamlayabilirsiniz.

Vodafone bayi açma maliyeti 2021 ne kadar?

Vodafone bayi açma maliyeti, bayilik paketine göre farklılık göstermektedir. Paketler şunlardır:

 • Alt Bayilik
 • Silver Bayi
 • Store
 • Shop
 • Dijital Partner Bayi
 • Partner Bayi

Alt bayilik almayı düşünüyorsanız, herhangi bir ek teminat veya maliyet söz konusu olmayacaktır. Normal cep telefonu dükkanı açmak gibi mağazanızı açabilirsiniz. Ancak diğer bayilik paketleri için aynı durum geçerli değildir.

Vodafone silver, shop ve store için maliyetler değişmektedir. 100.000 TL ile 1.500.000 TL arasında teminatlar söz konusu olabilmektedir. Teminatlar dolar üzerinden yatırılmaktadır. Her bir paket için şartlar ve teminat tutarları farklıdır. Özellikle shop ve store için şartlar zordur. Trafiğe kapalı alan, ana cadde üzeri lokasyon, hedefleri gerçekleştirme vb. şartlar söz konusudur.

”Vodafone bayilik almak” konulu makalemizle ilgili soru ve görüşleri, aşağıda yer alan yorumlar bölümünden paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu