Kripto Paralar

Tron Coin Geleceği 2022-2025 (TRX)

Son üç yıla adeta damga vuran kripto paraların zaman geçtikçe pazar hacimlerinin büyüdüğünü ifade edebiliriz. Her geçen zaman pazara yeni aktörler katılmaktadır. Kripto paralarda dönem dönem pazar hacmi daralsa da bu daralmaların geçici olduğunu ve genel trendin genişleme olduğunu görüyoruz.

Kripto para borsasında işlem gören 6.000’e yakın kripto para birimi söz konusu. Birçoğu piyasadan silinecek olsa da bazı coinler için asla bu ifadeyi kullanamayız. Sağlam coinlerden birisi de kesinlikle Tron. Bu yazımızda ise Tron coini (TRX) ele alıyoruz. Tron coin nedir? Ne işe yarar? Tron coin projesi nedir? Tron coin geleceği 2021, 2022 ve 2025 yıllarında nasıldır? Tron coin fiyat tahmini nedir? Tron coin geçmişi nasıldı? İşte tüm bu soruların yanıtlarını ve fazlasını yazımızda bulabilirsiniz.

Tron Coin Nedir?

Tron coin, Singapur menşeli bir kripto para birimidir. Justin Sun tarafından piyasaya sürülmüştür. Merkeziyetsiz bir yapıya sahip olan Tron coin (TRX), eğlence sektörünü hedeflemektedir. Bunu hedeflerken en büyük rakibi ise merkezi içerik paylaşım siteleridir. Çünkü içerik üreticileri, tron üzerinden içeriklerini paylaşabilecek, kaydedebilecek ve üretebileceklerdir. Herhangi bir kısıtlama ve sınır olmadan içerik üreticileri özgürce diledikleri içerikleri paylaşabilecek ve bu sistem üzerinden ödeme alabileceklerdir.

Tron Projesi Nedir? Ne İşe Yarar?

Tron projesini biraz daha açmak gerekiyor. Tron projesi, kısaca şunu ifade ediyor: Günümüzde de var olan içerik üreticileri, Tron ağını kullanarak üretmiş oldukları içeriklerini bu ağda üretebilmekte, kaydedebilmekte ve paylaşabilmektedir. Bu içerikleri TRX coin karşılığında ise satabilmektedir. Tron projesi, böylesine bir ekosistemi sunmaktadır.

Tüm bunların yanı sıra, Tron platformunda içerikler, TRX ile bağış alabilmekte ve izlenme ile beğeni durumuna göre TRX kazanabilmektedir. Tron projesi, tüm bu işlemlerden herhangi bir komisyon alınmayacağını açıklamıştır.

Tron projesi, tüm işlemler için güvenlik garantisi vermektedir. İçeriklerin korunması ve saklanması ile kopyalanmaması bu garanti kapsamındadır.

Tron Coin Geleceği 2022 ve 2025 Yılları İçin Nasıl Olur?

Tron coin maksimum arz miktarı 100 milyar adettir. Dolaşan arz ise 71 milyar adet civarındadır. 2021 yılı Nisan ayı itibariyle Tron coin fiyatı, 0,10 dolar ile 0,16 dolar arasında bir seyir izlemektedir. Dönem dönem iniş çıkışların olması nedeniyle böyle bir fiyat dalgalanması yaşanabilmektedir.

Tron coin geleceği, projeden de görüleceği üzere açıktır. Kripto para hacmi arttıkça hiç kuşkusuz Tron’a olan talep de her zaman olacaktır. 2025 yılında Tron fiyatını bambaşka bir yerde görmemiz bizleri şaşırtmamalı. Kripto para projelerinin kullanım amaçları gerçekleştiğinde ve hakim olduğunda 2021 yılı fiyatlarını tekrar bulmamız imkansız görünecektir.

Tron Coin Geçmişi Fiyat Analizi

Geçmişten günümüze tüm zamanların tron coin geçmişi fiyat grafiği aşağıdaki gibidir.

Tron Coin Geçmişi Fiyat Grafiği

Yukarıdaki grafikten de anlaşılacağı üzere tron coin, ilk çıktığı yıllarda 0,136 dolar seviyesine kadar çıkmıştır. Daha sonra 0,10 dolar seviyesinde seyir izledikten sonra uzun bir zaman boyunca 0,03 dolar seviyesine düştükten sonra bu seviyelerde kalmıştır. 2021 yılı mart ve nisan aylarında ise tekrar atağa kalkmış ve 0,17 dolar seviyesine kadar yükselmiştir.

Genel olarak değerlendirecek olursak ve ilk çıktığı zamanlardaki seviye dikkate alındığında tron coin, diğer kripto paralarda gözlemlenen yukarı yönlü ralliyi bir türlü yapamamıştır. Ancak bu durum, bir fırsat olarak görülmelidir.

Tron Coin Fiyat Tahmini 2021

Tron coin fiyat tahmini 2021 yılı için uzmanlar 0,50 dolar hedefi belirtmektedir. Ancak kripto para dünyasında yaşanacak gelişmeler ve pazar hacminin artmaya devam etmesi durumunda Tron coinin 2021 yılı içerisinde 1 doları zorlayabilme potansiyeli olduğunu da belirtmekte fayda var.

Tron Coin Fiyat Tahmini 2022

Tron, diğer kripto para birimlerinde görülen yukarı yönlü ralliyi bir türlü gerçekleştirememiştir. Ralliden kasıt, kısa süre içerisinde 10x, 50x, 100x yapmaktır. Bu durumu Tron için 2022 yılı içerisinde bekleyebiliriz. Dijital dünyada içerik platformlarının bu kadar popüler olduğu bir ortamda Tron projesine inanmak ve güvenmek yanlış bir strateji olmayacaktır. Arz miktarı da dikkate alındığında Tron için en az 10x yapabilme ihtimali 2022 yılı için mümkün.

Tron Coin Fiyat Tahmini 2025

2025 yılı uzmanlarca kripto paraların artık gerçek amacıyla kullanıldığı bir dönem olarak değerlendirilmektedir. Bu dönemde Tron coinin piyasa değeri, tam anlamıyla oturmuş ve dalgalı seyir kısmen daha da azalmış olacaktır. 2025 yılı için tron coinin 10 dolar ile 20 dolar arasında bir seviyede tutunabileceği ifade edebilebilir.

Para Uzmani

Para Hayali; girişimci ve yatırımcılara yol gösteren bir bilgi platformudur. İş fikirleri, krediler, devlet destekleri ve girişimci rehberi ile okurlarına katma değer sağlamaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu