İş Fikirleri

Sermayesiz Para Kazanma Yolları 2020

Geçmişten günümüze para kazanma yönetimlerinin temelinde her zaman sermaye yatmıştır. Ta ki internetin keşfine kadar… İnternetin yaygınlaşması ile birlikte para kazanma yolları da farklılık göstermeye başlamış, sermayesiz para kazanma yolları kendisini göstermiştir. Günümüzde artık para kazanmak için sermayeye olmazsa olmaz bir şart değildir. Sermayeniz olmasa bile interneti doğru ve fırsat odaklı kullanarak düzenli kazançlar elde edebilmeniz mümkündür.

Bu yazımızda sizlere yasal olarak nasıl internetten para kazanabileceğinizi gösteren methodlardan bahsedeceğim. Onlarca yöntemden birkaçı seçebileceğiniz gibi sadece bir yöntem üzerinden de gelir elde edebilirsiniz. Size tavsiyem ise aşağıdaki yöntemlerden birisine odaklanmanız ve yöntemle ilgili gerekli araştırma işlemlerine başlamanızdır. Tek bir yöntem hakkında teknik bilginizi geliştirir ve biraz sabır gösterirseniz, sermayesiz bir şekilde para kazanmanız mümkün olabilecektir.

Sermayesiz para kazanma yöntemi olarak birçok yöntemin olduğunu yazımızı incelediğinizde göreceksiniz. Bu yöntemlerin maddi açıdan herhangi bir riski bulunmamaktadır. Tamamen risksizdir. Ancak emek vereceğiniz için gelir elde edememeniz durumunda zamanızı kaybetmiş olacaksınız. Ancak ifade ettiğim üzere işin peşini bırakmaz, sabırla çalışırsanız hatırı sayılır bir şekilde gelir elde edersiniz. Bu yöntemler, defa kez denenmiş ve insanlar tarafından kazanç elde edilmiştir ve halen kazanç elde etmeye devam etmektedirler.

Bu konuda umut tacirlerine asla güvenmemelisiniz. Yani size para karşılığı yöntem veya method anlatacağım, eğitimlerim var diyenlere çok fazla inanmayın. Bu konuda her şeyi ben araştırıp öğreneceğim demelisiniz. İnternetten sermayesiz para kazanma işi, azim ve çok çalışma karşılığında elde edebileceğiniz bir konudur. Bu nedenle, kimsenin vaadlerine kanmayıp belirlediğiniz yöntem hakkında yabancı veya yerli kaynaklardan bol bol araştırma yapın.

İnternetten sermayesiz para kazanma yolları 2020 yılında nelerdir?

2020 yılı ile bazı yeni yöntemlerin de ortaya çıktığını görüyoruz. İnternetin kuruluşundan günümüze sermayesiz bir şekilde kazanç elde edebileceğiniz methodları anlatmaya başlayalım.

Bu methodlardan dilediğinizi tercih ederek para kazanma yolunda adımınızı atabilirsiniz.

1. Youtube’dan para kazanma

Günümüzde en çok izlenen video platformlarının başında Youtube geliyor. A’dan Z’ye hemen hemen her konuda video içerik bulabileceğiniz bu platformda içerik üreticileri, Google Adsense reklam gelirleri sayesinde önemli kazançlar elde edebilmektedir.

Youtube’dan yüksek gelir elde edebilmeniz için içeriklerinizin çok sayıda izlenmesi gerekmektedir. İzleyici kitleniz düşükse gelir de yok, diyebiliriz. Bu nedenle, yüksek kaliteli ve ilgi çekici video içerikleri oluşturmalısınız.

Youtube’dan para kazanma, herkese uygun olmayabilir. Kamera karşına geçmek istemeyebilirsiniz. İçerik üretmek size sıkıcı gelebilir. İnsanların ilgisini çekebilecek videolar üretmek konusunda başarısız olabilirsiniz. Bu nedenle, kendinize uygun bir konsept ve konu belirleyerek bir test süreci başlatmalısınız. İlk aşamada profesyoneller videolar çekemeseniz de kendinizi, oluşturacağınız içeriklerle denemelisiniz. Videolarınızın %100 özgün ve size ait olmasına dikkat etmelisiniz. Az olsa bir popülerlik kazanabilmeni oldukça önemli. İnsanların ilgisini çeken, onları tatmin eden, cezbedici yeni içerikler ürettikçe izlenme sayınız daha da artacaktır.

Bu konuda çalışmak istiyorsanız, iyi bir plan yapmanızı öneriyorum.

Çok izlenen, abone sayısı 1 milyon ve üzeri olan Youtuber’ların aylık 5.000 – 150.000 Dolar arasında kazanç elde ettiklerini ifade edebiliriz. Aynı sayıda izlenme alan Youtuber’ların aynı gelire ulaştıklarını söyleyemeyiz. Geliri etkileyen birçok parametre bulunmaktadır. Ancak bu konu, bu makalenin konusunu oluşturmamaktadır.

Mutlaka Okumalısın: Youtube Para Kazanma Şartları ve Yolları

2. Makale yazarak para kazanma

İnternet dünyasının vazgeçilmez en önemli unsuru, içeriktir. Her gün milyonlarca makale içeriği, bloglarda paylaşılmaktadır. Bu nedenle, günümüzde makale yazarak para kazanmak oldukça mümkündür.

Dünyada makale yazarlığı yaparak hatırı sayılır kazançlar elde eden birçok makale yazarı bulunmaktadır. Araştırmayı ve yazmayı seviyorsanız, siz de makale yazarı olarak kazanç elde edebilirsiniz.

Günlük düzenli içerik üreterek aylık 3.000 TL ile 5.000 TL arasında gelir elde edebilmeniz mümkündür. Özellikle kaliteli içerik üretebilme yeteneğiniz söz konusu olursa daha yüksek gelirlere de ulaşabilirsiniz.

Peki ama ne yapmalıyım?

2 farklı yol var aslında.

Bunlardan birincisi, makale talebi olan forumlara üye olmanız ve iş almaya başlamanızdır. Forumlarda makale ihtiyacı olan kişilerle rahatlıkla iletişim kurmaya başlayabilirsiniz. Bu forumlara örnek olarak R10, wmaraci, iyinet vb. forumlar örnek verilebilir. R10.net’e üye olmakla ilk adımı atabilirsiniz.

İkincisi ise makale yazma sitelerine üye olmanızdır. Bu durumda, ilgili sitelere belirli oranda komisyon ödemek zorunda kalırsınız. Emeğinizin karşılığını tamamen alamazsınız.

Benim size önerim, kesinlikle müşterilerinizle bire bir görüşmeniz ve herhangi bir komisyon vermeden doğrudan hizmet etmenizdir. Bunun için kendinize ait bir makale hizmeti sitesi açabilir ve forumlarda tanıtımınızı yapabilirsiniz.

Uygun fiyata yüksek kaliteli içerik üretebilmeniz halinde müşterileriniz, hızla artacaktır.

Detaylı bilgi için: Makale yazarak para kazanma

3. İnternet sitesi açarak para kazanma

İnternet sitesi açarak da orta ve uzun vadede kazanç elde edebilirsiniz.

Peki ama nasıl?

Hangi siteye girerseniz girin, Google reklamları ile karşılaşıyorsunuzdur. İşte site sahipleri, yayınladığı bu Google reklamları aracılığıyla aylık gelir elde edebilmektedir. Ancak hemen kazanç elde edebilmek o kadar kolay değildir. Sabır, uzun vadeli ve disiplinli çalışma gerektirmektedir.

Açacağınız internet sitesinin ziyaretçi sayısının yüksek olması ve yayınladığınız makalelerin hem özgün hem de yüksek kaliteli olması gerekiyor.

Bunlar da yetmiyor. Makalelerinizin Google arama sonuçlarında ilk sayfada çıkması gerekiyor. Çünkü yüksek sayıda ziyaretçi çekebilmeniz için arama sonuçlarında makalelerinizin özellikle ilk 3 sırada yer alması şart. Bunun için site içi ve site dışı olmak üzere iyileştirme çalışması yapmanız gerekir. Bu çalışmalara SEO, yani Search Engine Optimization ismi verilmektedir.

Açacağınız internet sayfasının Wordpress tabanlı olması sizin için avantaj olacaktır. Doğru bir konsept ve konu belirleyerek site adınızı ve hosting alımınızı yapmanız gerekiyor.

Site kurmasını bilmiyorsanız, R10.net’de bu konuda hizmet veren freelancer olarak çalışan kişileri bularak uygun maliyetle sitenizi kurdurabilirsiniz. Yine Youtube’da site nasıl kurulur isimli birçok içerik de yer almaktadır. Bu videoları izleyerek nasıl site kurulacağını öğrenebilirsiniz.

Peki ama bir internet sitesi ne kadar kazandırır?

Dopdolu, kullanıcı dostu bir internet sitesi, mutlaka sahibine kazanç sağlayacaktır. Sitenin konusu da kazancınızı etkilemektedir. Bu nedenle, site konusunu doğru bir şekilde gelir odaklı belirlemelisiniz.

Eğer İngilizce biliyorsanız, kesinlikle ama kesinlikle İngilizce site kurmalısınız. Bu durumda kazancınız 10’a kadar katlanabilir.

Günlük 10.000 tekil ziyaretçi ve tıklama başına maliyeti yüksek bir konuda sitenin aylık geliri 10.000 TL civarında olacaktır.

4. Instagram’dan para kazanma

2020 yılı itibariyle Instagram’dan para kazanmak, farklı fırsatlar sunması açısından mümkün hale gelmiştir. Milyon takipçili hesapların tek bir paylaşım ile binlerce TL kazandığını görmekteyiz. Hal böyle olunca Instagram’dan para kazanmak oldukça mümkün olduğunu görüyoruz.

Peki ama sermayesiz Instagram’dan nasıl para kazanabilirim?

Çok basit. Bunun için birden fazla yöntem var. Ancak öncelikle şunu bilmelisiniz ki takipçi sayınızın en az 100.000 olması gerekiyor. 1 milyon takipçili bir hesabınız varsa ve takipçileriniz organikse (Bot olmamalı, mutlaka organik olmalı) reklam alırsınız. Kimlerden reklam alırsınız? Butiklerden, takipçi sayısını artırmak isteyenlerden, işletmelerden vb. Aynı zamanda stoksuz bir şekilde dilediğiniz ürünü de satma şansınız bulunur. Ürün satışı sonrası ilgili ürün doğrudan alıcıya göndertebilirsiniz.

Bazı hesaplar var ki bir post ya da story karşılığı 1.000 TL talep edebilmektedir. Bu tutarlar, daha da artabilmektedir. Bunun karşılığında sunduğu hizmet ise takipçi ve etkileşim kazandırmak!

Bol takipçili bir hesabınız olsun istiyorsanız, bunun için insanların ilgisini çekmeniz gerekiyor. İçerik üretiminizi belirlemeniz ve buna dair plan yapmanız gerekiyor. Instagram, kendi başına bir alan ve bu alandan para kazanmak istiyorum diyorsanız, onu çok iyi tanımalısınız.

5. Anket doldurarak para kazanma

Sermayesiz bir şekilde para kazanma yöntemlerinden birisi de anket doldurarak para kazanmaktır.

Anket doldurarak çok yüksek miktarlarda para kazanmanız pek mümkün değildir. Ancak aylık 500 TL – 1.000 TL arasında gelir elde edebilmemiz oldukça mümkündür.

Anket doldurarak para kazanmak istiyorsanız, birden fazla anket firmasına kayıt olmalı ve bir an önce anket doldurmaya başlamalısınız.

Detaylar için https://parahayali.com/anket-doldurarak-para-kazanma/bağlantısını ziyaret edebilirsiniz.

6. Satış ortaklığı yaparak para kazanma (Affiliate Marketing)

İnternet ortamında satış ortaklığı yaparak para kazanabilirsiniz. Satış ortaklığı ile herhangi bir ürünün reklamını ve tanıtımını kendi internet sitenizde yaparsanız. Eğer ziyaretçileriniz reklamınıza tıklayarak bu ürünü satın alırsa, bu satıştan komisyon alırsınız.

Bu reklamları, kendi internet sitenizden yapacağınız gibi sosyal medya hesapları üzerinde de yapabilirsiniz.

Uygulaması oldukça kolaydır. Aldığınız reklam linklerini sitenizde yayımlar ve ürün tanıtım yazıları yazarsınız. Ziyaretçilerinizi ikna etmeniz durumunda satış gerçekleşir ve belirli oranda komisyon alarak gelir elde edersiniz.

Herhangi bir sermaye gerektirmez ve kazanç potansiyeli oldukça yüksektir.

Peki ama kimlerin ürünlerini satacağım derseniz, bunun için binlerce platform bulunmaktadır. Bu platformlara kayıt olarak ürün linklerini elde edebilirsiniz.

7. Facebook ile para kazanma

Tıpkı Instagram’da olduğu gibi Facebook’da da popülerlik kazanmak oldukça önemlidir. Çünkü bu popülariteyi, gelire dönüştürebilirsiniz.

Reklam yayımlama, ürün satışı vb. faaliyetler ile Facebook üzerinden gelir etmeniz oldukça mümkündür. Bunun için takipçi ve etkileşim sayınızın çok yüksek olması ve size reklam verecek olan kişileri cezbetmesi gerekiyor.

8. Oyun oynayarak para kazanma

Eğer oyun dünyasında deneyiminiz yoksa gerçekten oyun oynayarak para kazanabilir miyim acaba diyorsunuzdur. Bu bir aldatma değil, evet internetten oyun oynayarak rahatlıkla para kazanabilirsiniz.

Peki ama bu nasıl mümkün oluyor?

Bazı oyun siteleri, sadece oyun oynamanız karşılığında para verebiliyor. Bazı oyunlarda geliştirdiğiniz karakterleri satabiliyorsunuz. Bazı oyunlarda canlı yayın yapmanız durumunda para kazanabiliyorsunuz. Bazı oyunlarda turnuvalar düzenleniyor, katılıyor, kazanıyor ve gelir elde edebiliyorsunuz. Genel olarak oyun karakterileri, itemları satarak para kazanabilmeniz mümkün olabilmektedir.

Detaylar için yatırımsız para kazandıran oyunlar isimli makalemizi okumalısınız.

Sermayesiz para kazanma yolları 2020 hakkında fikirlerimizin devamı gelecek!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı