Kripto Paralar

Ripple Fiyat Tahmini 2021-2022-2025 | Ripple Coin Geleceği

Bu yazımızda Ripple fiyat tahmini, Ripple coin geleceği ve Ripple ile ilgili daha birçok konuda bilgiler yer alıyor.

Ripple coin (XRP), 2021 yılı itibariyle piyasa değeri en yüksek ilk beş kripto para biriminden birisidir. Bunu coinmarketcap verilerinden görüyoruz. Yaklaşık 9.000 adet kripto para birimi düşünüldüğünde Ripple’ın Bitcoin’den sonra en değerli ve geleceği olan önemli altcoinlerin arasında yer aldığını ifade etmek gerekiyor. Peki ama Ripple coin nedir? Ripple coin geleceği var mıdır? Ripple fiyat tahmini 2021-2022-2023-2024-2025 yılları için nasıldır?Uzmanlar tarafından XRP Ripple coin fiyat tahminleri ne yönde yapılıyor? Ripple coin projesi ne işe yarıyor? İşte tüm bu soruların yanıtlarını yazımızda bulabilir, XRP hakkında yeterli bilgi seviyesine erişebilirsiniz.

Ripple (XRP) nedir?

Ripple, yukarıda da ifade ettiğimiz üzere piyasa değeri en yüksek 5. kripto para birimidir. Kısaltması, XRP olarak ifade edilmiştir. İlk kez 2012 yılında piyasaya sunulmuştur. Kurucuları ise Jed McCaleb ve Chris Larsen’dir. Ripple, iki özelliği ile öne çıkmaktadır. Bunlar, dijital ödeme ağı sistemi ve kripto para birimi olmasıdır.

Ripple nedir ne işe yarar?

Ripple, bankacılık ve finans sektörü için adeta bir devrim niteliğinde bir teknolojidir. Ripple, oldukça hızlı ve daha az işlem maliyeti olan bir ödeme sistemi sunmaktadır. Ripple kullanıcıları, çok kısa süre içerisinde ödeme transferi gerçekleştirebilmektedir.

Ripple, bankalar ve büyük finansal kuruluşlar için oldukça hızlı ve düşük maliyetli bir ödeme sistemi sunmaktadır. Bu nedenle, Ripple özellikle dijital ödeme ağı sistemiyle popüler hale gelmiştir. Ripple, saniyede 1.500 adet işlem ve 4 saniyeyi geçmeyecek şekilde bir ödeme yapma kabiliyetine sahiptir.

Ripplenet platformundan da bahsetmek gerekiyor. Ripplenet platformu, bir dijital ödeme platformudur. Ripplenet, anlık parasal işlemlerin yapılmasına olanak sağlıyor. Platform üzerinde sadece Ripple ile değil, diğer para birimleri ile de işlem yapılabilmektedir. Çünkü platform, bankalar ve finansal kuruluşlar için de çalışabilecek şekilde tasarlanmıştır. Farklı tür varlıkların da takas edilebileceği bir sistem sunan Ripple, hızlı ve ucuz işlem gücüyle ön plana çıkmaktadır.

Ripple coin geleceği var mı?

Ripple coin, piyasa değeri itibariyle öne çıkan bir altcoindir. 2021 yılı itibariyle Ripple’ın dolaşan arz miktarı, 45 milyar adettir. Maksimum arz miktarı ise 100 milyar adet olarak belirlenmiştir.

Fiyat açısından değerlendirecek olursak ilk çıktığı zamanlara nazaran beklenen atağı ise yapamamıştır. Ancak bu durum, Ripple’ın hala potansiyeline ulaşmadığı şeklinde değerlendirilmektedir.

Yukarıdaki tüm zamanların Ripple fiyat grafiği incelendiğinde, 2018 yılında 2 dolara yakın bir fiyatı olan Ripple’ın 2021 yılına kadar 0,15 dolar ile 1 dolar arasında dalgalı bir seviye izlediği görülmektedir. En son 2021 yılı itibariyle 1 dolara tekrar yükseldiğini ifade edebiliriz. Ancak yatırımcılar tarafından beklenen ralliyi bir türlü yapamamıştır.

Ripple coin fiyat tahmini 2021

Ripple coin için yabancı uzmanların fiyat tahminleri incelediğinde 2021 yılı için Ripple’ın tekrar 2 dolar seviyesine yükselebilme potansiyeli olduğu ifade edilmektedir.

Ripple coin fiyat tahmini 2022

Ripple coin fiyat tahmini yaparken dolaşan arz miktarını da göz ardı etmemek gerekiyor. Ripple’ın henüz %45’ı piyasada dolaşmaktadır. Arz miktarı arttıkça Ripple’ın fiyat seviyesini olumsuz etkilemesi kaçınılmaz olacaktır. Ancak kripto para hacmi arttıkça bu yükselen arzı dengeleyecek bir görünüm ortaya çıkabilir. Ripple, 2022 yılında 2 dolar ile 5 dolar seviyelerinde gezebilir.

Ripple coin fiyat tahmini 2025

Uzmanlar tarafından da sürekli dillendirilen Ripple fiyatı için temel hedef 10 dolardır. Ancak bu seviyelere çıkabilmesi için kripto para hacminin oldukça yükselmesi gerekiyor. Bu da uzun vadede olabilecek bir seviye. Ripple’ın 10 dolar seviyesine çıkması, piyasa değerinin 1 trilyon dolar olması demek. Bakalım 2025 yılına kadar Ripple 10 dolar seviyesine yükselebilecek mi? Bunu hep beraber göreceğiz.

Wallet Investor‘a göre Ripple, 5 yıl içerisinde 3.85 dolara kadar yükselecek.

Market Realist‘e göre Ripple, 5 yıl olmadan 5 dolar seviyesine yükselecek.

Coinpriceforecast‘e göre Ripple, 2025 yılında 2.76 dolar seviyelerinde olacak.

Shiba’yı merak ediyor musun? Shiba coin fiyat tahmini yazımızı mutlaka incelemelisin.

Bu yazıda ifade edilenler asla yatırım tavsiyesi değildir. Ripple coin fiyat tahmini ve Ripple coin geleceği hakkında siz de fikirlerinizi yorum bölümde yazabilirsiniz.

Para Uzmani

Para Hayali; girişimci ve yatırımcılara yol gösteren bir bilgi platformudur. İş fikirleri, krediler, devlet destekleri ve girişimci rehberi ile okurlarına katma değer sağlamaktadır.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Ripple 2023 fiyat tahminlerine takıldım. Uzun vade ama iyi bir getiri sağlayacak. Açıklayıcı bilgilendirmeler için çok teşekkür ediyorum. Bu yazı önümüzü açtı gerçekten.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu