Para Kazanma Yolları

Reklam İzleyerek Para Kazanma Yolları & Siteleri 2022

Reklam izleyerek para kazanmak, günümüzün popüler para kazanma fikirleri arasında yer almaktadır. Siz de reklam izleyerek para kazanma için mutlaka bu yazımızı incelemelisiniz. Bu sayede, reklam izleyerek para kazanma 2021 ve 2022 yılları için gerekli yolları ve siteleri öğrenmiş olacaksınız. Reklam izle para kazan yolları, bu süreçte oldukça önemlidir. Sadece reklam izleyerek para kazanma için bu yöntemleri dikkatli bir şekilde incelemenizi öneriyoruz.

Çoğu zaman reklamlar dizimizi, filmimizi veya izlemek istediğimiz içeriği yarıda bölerek morallerimizin bozulmasına sebep olmaktadır. Bununla birlikte bu can sıkıcı durumu maddi bir gelire dönüştürebileceğinizi biliyor muydunuz? Üstelik hiç de azımsanmayacak miktarlarda bir maddi kazançtan söz ediyoruz. 2021 yılı reklam izleyerek para kazanma konusunda çok ciddi bir yolun kat edildiğini söyleyebiliriz. Öyle ki, birçok kişi bu alandan ek gelir elde etmektedir.

Eğer ana gelir kaynağı olarak bu işi yapmayı düşünüyorsanız, sizin için pek de iyi bir tercih olmayabilir. Çünkü hayat standartlarınızın iyi seviyelerde olmasına yetecek kadar bir mablağı reklam izleyerek kazanmanız pek de mümkün değildir. Ancak amacınız, ek bir gelir elde etmek ve boş zamanlarınızda kazanç sağlamak ise bu işin tam da size göre olduğunu söyleyebiliriz. Peki, reklam izleyerek para kazanma mümkün mü, reklam izleyerek para kazanmak için ne yapılmalıdır, reklam izleyerek para kazanma siteleri ve yolları konusunda detaylı ve ayrıntılı içeriğimizi sizler için derledik.

Reklam İzleyerek Para Kazanma İçin Ne Yapılmalıdır?

Kazancınızı elde edeceğiniz platformların tamamı internete bağlıdır. İnternetten para kazanma yolları arasında da, son dönemlerin revaçta bir iş kolu haline gelen reklam izlemek için de internet bağlantınızın olması gerekmektedir. Bununla birlikte akıllı telefonunuz, tabletiniz veyahut da bilgisayarınız aracılığıyla reklamları izlemeniz mümkündür. Ancak herhangi bir olumsuz durumda (ör: internet bağlantınızın kesilmesi gibi), reklam izlemekten gelir elde edemezsiniz. Ayrıca izlemeniz gereken reklamları sonuna kadar, atlamadan izlemeniz gerekmektedir. Aksi takdirde çalışmalarınızdan verim alamayıp, herhangi bir kazanç da sağlayamazsınız.

Özellikle pandemi sürecinde çoğu fiziksel yapılacak iş sekteye uğramıştır. Dolayısıyla da büyük bir kesim, evlerde vakit geçirmek durumunda kalmıştır. Hal böyle olunca da dizi, film, video içerik tüketimi bir hayli artmıştır. Durumun farkında olan internet girişimcileri birçok yeni fikirle insanlara ve kendilerine gelir kapısı oluşturmuştur. Tabii reklam izleyerek para kazanma yöntemleri uzun yıllardır süregelen bir olgudur. Bu süreç içerisinde popülerliğini arttırmıştır. Peki, reklam izleyerek nasıl para kazanacaksınız? İçeriğimizi okumaya devam ederek, bilgileri keşfedebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Para Kazandıran Uygulamalar

Reklam İzleyerek Nasıl Para Kazanılır? 

Reklam İzleyerek Nasıl Para Kazanılı


Takdir edersiniz ki birçok sektör, reklamlar sayesinde kendisini geliştirebilmektedir. Hatta çoğu durumda bu sektörlerin ayakta kalmasını sağlayan şey, reklamlardır. Bu anlamda dünyada yıllık reklam harcamaları yüz milyarlarca dolar(2020 yılı için global reklam harcaması 557,3 milyar dolar) değerindedir. Tabii ki reklamların, reklam veren şirketlere çok güzel geri dönüşler olabilmektedir. Bu sayede markalarını büyütmekte ve kuvvetlendirmektedirler. Bu anlamda yapılacak olan çalışmaların değeri de çok büyük önem taşımaktadır.

Öncelikle bu konuda hizmet sağlayan siteleri ve uygulamaları araştırmanız gerekmektedir. İçeriğimizin devamında bazı popüler site ve uygulamaları sizinle paylaştık. İnceleyebilirsiniz. Akabinde ilgili siteye üyeliğinizi tanımlayacaksınız. Burada dikkat etmeniz gereken çok önemli bir unsur vardır; güvenlik. Çünkü siteye kayıt olurken bazı kişisel bilgilerinizi de tanımlamanız gerekmektedir. Eğer kullandığınız veyahut da kullanacağınız site güvenlik açıkları kapsıyorsa ya da güvenilir değilse, kişisel verileriniz 3. kişilerin eline geçebilir. Bu da başınızı ağrıtabilecek sorunların kapısını çalmak demektir. Bu anlamda iyi bir araştırma yapmanızı ve ilgili uygulama/site hakkındaki yorumları takip etmenizi tavsiye edebiliriz.

Üyelik işlemlerinizi de tamamladıktan sonra size görev tanımlamaları yapılmaktadır. Bunu doğrudan uygulamadan gelen bir bildirimle, telefonunuza gelen bir SMS ile ya da mailinize gelen bir bağlantı ile takip edebilirsiniz. Sitenin sunduğu özelliklere göre değişkenlik gösterebilen bir durumdur. Ardından reklamı izlemeye gitmelisiniz. Bu süreçte kesinlikle reklamı ileri sarma, sonuna alma vb. gibi zaman kazandırmaya çalışan yöntemlere başvurmamalısınız. Çünkü bunlar tespit edilmektedir. Dolayısıyla göreviniz de geçersiz sayılmaktadır.

Reklam izlemelerinizi tamamladıktan sonra SMS, mail veya diğer yöntemler ile bu reklamları arkadaşlarınızla paylaşmanız istenmektedir. Tabii bu durum, siteden siteye farklılık göstermektedir. Kimisi bunu isterken, kimisi istememektedir. Her reklam izlemenizin ardından profilinize belirli bir bakiye tanımlanmaktadır. Sınır kotasını geçtikten sonra, hesabınıza ücretiniz transfer edilir. Burada da dikkatinizi vermeniz gereken bir nokta vardır. Çalışacağınız sitenin ödeme yöntemleri. Eğer paypal ile ödeme yapıyorsa Türkiye’den bunu almanızın olasılığı yoktur. Bazı reklam izle para kazan siteleri de ödemeleri bitcoin veya diğer altcoinler aracılığı ile yapmaktadır.

İlginizi Çekebilir: Youtube’dan Para Kazanma

Reklam İzleyerek Para Kazanma Siteleri 2021-2022

Bu anlamda global çapta binlerce site ve uygulamanın olduğunu söylemek mümkündür. Bununla birlikte ülkemizde de yüzlerce bu tür sitelerin varlığından söz edebiliriz. Hatta Netflix gibi şirketlerin de bu yönde çalışmaları bulunmaktadır. Dikkat etmeniz gereken hususları yukarıdaki alt başlığımızda belirtmiştik. Aklınıza gelebilecek bir soru işaretinin yanıtını da sizlerle paylaşmak istiyoruz. ‘Bu sitelerin bu işten kazancı nedir?’ Aslına bakarsanız 3 taraf(reklam veren, reklam sitesi, son kullanıcılar(sizler)) için de kazan-kazan mutualizm ilişkisi söz konusudur. Bu sayede reklam veren, ürün veya hizmetinin tanıtımını yapıp markasını duyururken, reklam izle para kazan sitesi onun bütçesinden belirli bir payı kendisine almaktadır. Reklam izleyenler ise daha düşük meblağlarda kazançları kabul ederek ek bir gelir elde etme fırsatını yakalamış olurlar.

Bu site ve uygulamalardan bazılarını sizinle paylaştık. Ancak tüm bu derlediğimiz site/uygulamaları detaylı olarak araştırmanızı tavsiye ediyoruz. Aksi durumda yaşanacak herhangi bir olumsuzlukta mesuliyet kabul etmemekteyiz.

Bu site/uygulamalar;

 • Neobux
 • Fusioncash(.)net
 • Superpay
 • Offerbux
 • Indoxdollar
 • Slidejoy
 • Apptrailers
 • Cashcrate
 • You-cubez
 • Clickers Holiday

şeklindedir. Bu bahsettiklerimiz buzdağının yalnızca görünen kısmıdır. Bu alanda hizmet sunan binlerce sitenin olduğunu unutmamak gerek. Ödeme ve kişisel verilerinizin güven altında olması tutulması için ilgili uygulama ve sitelerin analizini iyi yapmanız gerekmektedir.

Reklam İzleyerek Ne Kadar Kazanç Sağlanır?

Reklam İzleyerek Ne Kadar Kazanç Sağlanır

Bu konu aslında sizin çalışmalarınıza ve kullandığınız sitenin imkanlarına bağlıdır. Kimi siteler yüksek meblağlarda kazanç sağlarken kimileri oranla daha düşük fiyatlar sunmaktadır. Örneğin, global çapta bir siteyi kullanırken her bir reklam izlemenize 25 cent kazanabilirsiniz. Ülkemizdeki bu tür sitelerde ise ortalama 10-15 kuruş kazanabilirsiniz. Bundan dolayı reklam izleyerek para kazanmak isteyen ülkemizin vatandaşları kur farkını da göz önünde bulundurarak yabancı kaynaklı sitelere yönelmektedir. Ancak! Global çaptaki bazı sitelerin kullanım tanımlarında, ilgili ülkenin vatandaşı olmanız da istenmektedir. Dolayısıyla bu hususu da ele alarak çalışmalarınızı gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

Bununla birlikte tek bir reklam izledikten sonra bakiyenizi, banka hesabınıza transfer etmeniz mümkün değildir. Çünkü 1 TL’lik(farazi bir örnektir) ücreti çekmeniz için ilgili site, bu meblağdan daha fazla transfer ücreti ödemek durumunda kalabilir. Buna istinaden her site, kendi çıkarlarını da düşünerek kullanıcıların paralarını çekmesi için bir sınır kotası belirlemektedir. Bu kimi durumlarda 50 TL olabilirken, kimi durumlarda 50 dolar da olabilmektedir. Buradaki amaç, reklam izleyen kullanıcıların sürekliliğini sağlamaktadır. Böylece kullanıcı para çekme sınırına ulaşıncaya dek ilgili siteyi/uygulamayı kullanmaya devam edecektir. Sonuç, sitenin daha çok kazanması ve iş yapması demektir.

Ayrıca paranız bakiyenizde beklerken bu paranın işlenmesine de olanak sağlayabilirler(vadeli hesap kullanımı ve diğer yatırımlar gibi). Ancak eğer kullandığınız site güvenilir ise ödeme konusunda herhangi bir sorunla karşılamazsınız. Bununla birlikte reklam izleyerek ne kadar para kazanacağınız, sizin bu konuda ayırdığınız zamanla ilişkilidir. Günde 1 saatini ayıran kullanıcı ile 3 saatini ayıran kullanıcının kazanacağı meblağlar elbette ki farklı olacaktır. Ortalama olarak ele alacak olursak, aylık 1.000 TL dolaylarında bir maddi gelir elde etmeniz mümkündür. Reklam izleyerek para kazanma fikri hakkındaki düşüncelerinizi yorumlarda belirtebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Tiktok’tan Para Kazanmak

Reklam izleyerek para kazanma yollarından bahsettik size. Unutmayın günlük ayırdığınız zamana göre ortalama 1.000 TL – 3.000+ TL arası para kazanma şansını sizde yakalabilirsiniz. Yazımızı nasıl buldunuz? Yorumlarınızla bize geri bildirimde bulunursanız seviniriz.

NOT: Ekşi ve Kadınlar Klubü sileri üzerinden yorumlar baz alarak bu makaleyi sizlere oluşturduk.

Para Uzmani

Para Hayali; girişimci ve yatırımcılara yol gösteren bir bilgi platformudur. İş fikirleri, krediler, devlet destekleri ve girişimci rehberi ile okurlarına katma değer sağlamaktadır.

İlgili Makaleler

2 Yorum

 1. 2022 en güncel işe yarayan siteler eklemişsiniz. ayrıca ekşi sitesi yorumlarınıda baz almanız bence çok iyi olmuş çunku oradaki insanlar genelde bu işi deneyimlemiş kişiler oluyor

 2. Bence bu siteler bi değerlendirmeli özellikle evde olanlar için evde para kazanma fikri oldukça mantıklı detaylı anlatım için tsşk ederim parahayali.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu