Kripto Paralar

Ravencoin Fiyat Tahmini 2021-2022-2025 & Geleceği

Sağlam proje temeline dayalı kripto paraların birçoğu, özellikle uzun vadeli yatırımcıların gerçekten yüzünü güldürmeye devam ediyor. Ravencoin de proje kalitesi açısından bu kripto paralar arasında yer alıyor. İlk çıktığı yıllardaki fiyatı ve şuanki durumu kıyaslandığından bunu rahatlıkla görebiliyoruz. Ravencoin’e olan talep, piyasa değerinden de anlaşılacağı üzere her geçen gün artıyor.

Bu yazımızda Ravencoin fiyat tahmini başta olmak üzere Ravencoin nedir, Ravencoin geçmişi ve geleceği, Ravencoin fiyat analizi ve grafiği ve daha birçok konuya dair bilgilendirmelerde bulunmaya çalıştık. Siz de yazımızı inceleyerek Ravencoin hakkında temel bilgilere sahip olabilir, Ravencoin projesi ile ilgili genel bir perspektif sahibi olabilirsiniz.

Bu yazımızda, Ravencoin’i ele aldığımızı ifade ettik. Ele alırken proje mantığını da atlamıyoruz. Günümüzdeki birçok yatırımcı proje temeli olmadan anlık al-satlar yapıyor. Bu durum, oldukça tehlikelidir. Bu yazımızda anlık, saatlik, günlük analizler hiç bir zaman bulamayacaksınız. Yazımızda dönem dönem Ravencoin ile ilgili güncel gelişmelere yer vereceğiz. Yazımızı bu sayede sürekli güncel tutup sizleri bilgilendireceğiz.

Bu yazımızda yer alan ifadeler, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Uzun vadeli tahminlerdir. Bu nedenle, herhangi bir sorumluluk kabul etmemekteyiz.

Ravencoin nedir?

Ravencoin, Bitcoin temelli bir projedir. Bruce Fenton tarafından geliştirilmiştir. Adını ise George Martin’nin Buz ve Ateş Şarkısı isimli romanında geçen kuş dağıtım sisteminden almıştır. Ravencoin ilk olarak 31 Ekim 2017’de çıkarılmıştır ancak madenciliğinin serbest olarak yapılması, 3 Ocak 2018 tarihinde mümkün hale gelmiştir.

ERC-20 protokollerine alternatif olarak görülüen Ravencoin, kullanıcıların varlıklarını blokchaine entegre etmelerini sağlayabilmektedir. Ravencoin ağında kullanıcılar varlıklarını kaydedebilmekte, mesajlaşma sistemini kullanabilmektedir.

Ravencoin amacı nedir, ne işe yarar?

Varlık konusunu, Ravencoin projesinde biraz açmak gerekiyor. Çünkü Ravencoin’i, Bitcoin’den ayıran özellik, hem fiziki varlıkların hem de sanal varlıkların bu ağa kaydedilebilmesidir. Gelecekte insanlar, varlıklarını merkeziyetsiz bir sistemde kaydetmek isteyebilirler. Al-sat işlemleri yapmak isteyebilirler. Günümüzde her şey noter huzurunda ya da devlet sistemine (tapu) kaydedilmektedir. Günümüzde tamamen bu kurumlara bağlı olarak varlıklarımızı kaydetmekteyiz. Günümüzde devlet olmadan herhangi bir varlığımızı bir başkasına aktarmamız mümkün değildir. İşte Ravencoin tam da burada devreye giriyor. Bitcoin’den farklı olarak Ravencoin blok zincirinde tüm varlıklarımızı devlet olmadan bir başkasına aktarabiliriz. Ravencoin projesinin temeli budur.

Ravencoin, her ne kadar Bitcoin ile benzer bir proje olsa da sahip olduğu hash algoritması sayesinde ondan ayrılmaktadır. Güvenliği en önemli unsur olarak gören Ravencoin ağı, tıpkı Bitcoin’de olduğu gibi kullanıcılarına Ravencoin madenciliği yapabilmelerine olanak tanımaktadır. Bu sayede dijital varlık yaratmak bu ağda mümkündür.

Ravencoin, güvenliği en önemli konu olarak görür. Bu durum oldukça anlaşılırdır. Çünkü tüm varlıkların kaydedileceği bir sistemde güvenlik nasıl en önemli konu olmasın? Bu nedenle, Ravencoin madencilik algoritması, diğer coinlerin madencilik algoritması birleştirilerek X16R üzerinden yapılmaktadır.

Yukarıda da ifade ettiğimiz gibi Ravencoin ağında tüm fiziki ve sanal varlıklarımızı kaydedebilir, devredebiliriz. Bir gün bir başkasına arabanızı, Ravencoin blok zinciri üzerinden bir sözleşme hazırlayarak devrederken bulabilirsiniz. Bu hiç şaşırtıcı olmayacaktır.

Ravencoin madenciliği nasıl yapılır?

Birçok kişi, ravencoin madenciliği nasıl yapılır sorusunun yanıtını aramaktadır. Ravencoin madenciliği, proof of work, bir nevi iş/emek ispatı ile yapılmaktadır. 4 GB ekran kartları ile ravencoin madenciliği yapmak mümkündür. Her 1 dakikada 5000 adet Ravencoin piyasaya salınabilmektedir. Blok zincirine her kaydedilen varlık için ise 500 Ravencoin harcanmaktadır. Varlıkların karşılığında harcanan Ravencoin, bir nevi yakılmakta ve toplam maksimum arzdan düşülmektedir.

Aşağıdaki videoda ravencoin madenciliği nasıl yapılır sorusunun cevabı çok net bir şekilde açıklanmıştır.

Tüm zamanların Ravencoin grafiği

Yeni yatırımcılar, tüm zamanların Ravencoin grafiği konusunu merak etmektedir. 2018 yılından itibaren Ravencoin fiyatının nasıl hareket ettiğini aşağıda yer alan grafikte görebilirsiniz.

Ravencoin fiyat analizi

Ravencoin yukarıda yer alan grafikte de görüldüğü üzere en büyük atağı, 2021 yılında yapmıştır. İlk çıktığı zamanlarda 0,08 TL ile fiyatlanan Ravencoin, 2019 yılının Nisan ayında 040 TL’ye kadar yükselmiştir.

Daha sonra büyük düşüş yaşayan Ravencoin, 2019-2021 yılları arasında 0,10 TL – 0,20 TL bandında istikrarlı bir seyir izlemiştir. 2021 yılı Şubat ayından itibaren ise büyük bir yükseliş söz konusu olmuştur.

2021 yılı Şubat ayında 1,76 TL’ye kadar yükselen Ravencoin fiyatı, 2021 yılı Nisan ayına kadar bu seviyelerde seyretmiştir.

Ravencoin, ilk çıktığı zamanlara kıyasla tam 22 kat artış göstermiştir.

Ravencoin fiyat tahmini 2021-2022-2025 ve geleceği nasıl olur?

Öncelikle herhangi bir kripto para tahmini yapmadan önce toplam maksimum arz ve dolaşan arz miktarlarını incelemek gerekiyor. Mevcut fiyat ve bu doğrultuda piyasa değerini gözden kaçırmamak gerekiyor.

Şunu unutmamak gerekiyor. Kripto paralar, henüz daha çok yeni. 2020 ve 2021 yılları kripto paraların tanınması açısında iyi geçti. Bu sayede sürekli para akışı söz konusu. Bu doğrultuda gelişen kazanç haberleri de kripto paraları popüler kıldı. Sürekli para akışı, kripto paralar arasında her geçen dağılıyor ve bu sayede kripto paraların değeri artıyor. Elbette her şeyin bir sınırı var ancak 2021 yılı kripto paralar açısından hala erken ve bu da kripto paraların değerinin daha da artacağı yönünde bizlerde izlenim uyandırıyor.

Şimdi dilerseniz, 2021 yılı Nisan ayı itibariyle Ravencoin verilerine bir göz atalım.

Ravencoin toplam maksimum arz: 21.000.000.000 (21 Milyar)

Dolaşan arz: 8.576.835.000 (Bu şu demek oluyor: Henüz Ravencoin arzı tam anlamıyla gerçekleşmedi. Yaklaşık 10 yıl sonra dolaşan arz, toplam maksimum arza yetişmiş olacaktır.)

Piyasa değeri: Dolaşan arz x Ravencoin fiyatı (2021 yılı Nisan ayı itibariyle 14.775.948.012 TL’dir.)

Güncel verilere https://coinmarketcap.com/tr/currencies/ravencoin/ adresinden sürekli takip edebilirsiniz.

Ravencoin fiyat tahmini 2021

Her piyasada olduğu gibi kripto para piyasasında da fiyat, talep ve arza göre belirlenmektedir. Ravencoine gelecekte olacak talep ve Ravencoinin piyasadaki arz durumu, doğrudan fiyatını belirleyecektir.

Ravencoin, Bitcoin temelli sağlam bir projedir. Varlıklıklarınızı gelecekte kaydedebileceğiniz bir teknoloji sunuyor. Bu nedenle Ravencoin, gelecekte kripto paralarla ilgili herhangi bir olumsuz bir haber yada gelişme yaşanmadıkça talep sorunu yaşamayacaktır. Düşünsenize devlet ya da herhangi bir otorite olmadan ev satın alabiliyorsunuz… Araba satın alabiliyorsunuz…

Arz yönünden bakacak olursak hala Ravencoin madenciliği yapılmaktadır. Maksimum arz miktarının yaklaşık 1/3’ü kadar dolaşan arz söz konusudur. Yılda yaklaşık 2,5 milyar adet Ravencoin arzı söz konusu olabilmektedir. Bu da 10 yıl içerisinde toplam arza ulaşılacağı anlamına geliyor.

Ravencon fiyat tahmini 2021 yılı için yapılacak olursa Ravencoin fiyatının 4-5 TL seviyesine yükselebileceğini öngörebiliriz. Talep ve arz verilerine göre bu oldukça makul bir seviye olarak karşımızda durmaktadır. 2021 yılı için yaklaşık %300 artış söz konusu olabilir. Burada Ravencoin projesine olan talep kesinlikle belirleyici olacaktır.

Ravencoin fiyat tahmini 2022

Olumsuz bir durum yaşanmadıkça 2022 yılında kripto paralara sermaye akışı devam edecektir. Bu da piyasa değerini artıracaktır. Ravencoin projesi, yatırımcıların beğenisi toplamaya devam ederse 2022 yılında en az %200 artış yaşanabilir ve Ravencoin 1 dolar seviyesine yükselebilir.

Ravencoin fiyat tahmini 2025

Ravencoin, 2025 yılında toplam maksimum arz seviyesine tamamen yaklaşmış olacaktır. 2025 yılı kripto paraların birçok alanda kullanıldığı bir yıl olarak düşünülürse piyasa hacmini tahmin etmek çok zor olmayacaktır. 2025 yılı için Ravencoin fiyatı 10 dolar seviyesinde gezebilir. Bu da Ravencoin için yaklaşık 200 milyar dolar piyasa değeri anlamına gelir ki bu tutar, oldukça makul bir değer olarak yorumlanabilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu