Kripto Paralar

Polkadot Coin Yorum, Fiyat Tahmini, Geleceği 2021-2022

Kısaltması DOT olan Polkadot Coin, ilk olarak 19 Ağustos 2020 tarihinde piyasaya sürülmüştür. Oldukça kısa bir sürede fiyatı katlanarak artmıştır. İlk çıktığı zaman fiyatı sadece 2,70 dolardı. Şuanda Polkadot coinin fiyatına baktığımızda DOT’un sürekli yukarı yönlü atak yaptığı söylenebilir. Kısa bir süre içerisinde Polkadot coin değerine değer katmış ve katmaya da devam etmektedir. Polkadot, 2021 yılı itibariyle piyasa değeri itibariyle en değerli 8. coin konumundadır. Peki ama Polkadot coin yorum bilgileri ne yönde? Polkadot fiyat tahmini bulunan platformlar, Polkadot geleceği konusunda ne diyor? Başta Polkadot projesi ve Polkadot nedir soruları olmak üzere tüm bu soruların yanıtlarını yazımızda bulabilirsiniz.

Polkadot (DOT) nedir, ne işe yarar?

Polkadot, İsviçre merkezli bir vakıf olan WEB3 Vakfı tarafından oluşturulan bir ağdır. Bu ağda işlevsel pratik çözümler geliştirmek hedeflenmektedir. Peki ama ne üzerine?

  • Ölçeklenebilirlik
  • Özelleştirilebilirlik
  • Toplu çalışabilirlik

Polkadot ağının tokenı DOT’tur. Polkadot madenciliği yapılamamaktadır. Yukarıda da belirtiğimiz üzere çok kısa bir süre önce piyasaya sürülmüştür. 19 Ağustos 2020 tarihi, piyasaya çıkma tarihidir.

Polkadot, farklı bir mekanizma kullanmaktadır. Bu mekanizmanın adı, Nominated Proof of Stake’dir. Bu mekanizma, Polkadot ağının güvenliğini sağlamak için kullanılmaktadır.

Polkadot, üç katmanlı yapıya sahiptir. Bu katmanlar şunlardır:

  • Relay chain
  • Para chain
  • Bridge

Bu üç katmanlı yapıyı kısaca anlatalım.

Relay chain, adeta Polkadot ağının kalbi. Bir organizatör olarak düşünebilirsiniz. Relay chain; güvenlik, konsensüs ve zincirler arası iletişimi sağlayan ana katman diyebiliriz.

Para chain’e bakacak olursak bu katman, birbirine paralel olarak etkin olan birçok zincirin kendi zincirlerinden işlem gerçekleştirebilme imkanı sunmaktadır. Polkadot’un yüksek ölçeklendirme özelliği bu katman sayesindedir.

Bridge katmanı ise diğer blokzincirler ile bağlantı kurmaktadır. Polkadat bu katman sayesşnde Bitcoin, Ethereum, Tezos gibi blokzincirler ile bu katman sayesinde bağlantı kurabilmektedir.

Çok fazla teknik kavrama ve ifadeye daha fazla yer vermek istemiyorum. Dilerseniz Polkadot ne işe yarıyor sorusunun da cevabını verelim.

Polkadot projesi ne işe yarıyor?

Polkadot’un kısa süre içerisinde bu denli değer kazanmasının temelinde proje sağlamlığı yatıyor. Polkadot projesi, diğer blokzincirlere ev sahipliği yapmak istiyor. Polkadot’un yapısı nasıldı: Hızlı, ölçeklenebilir ve güvenli bir ağ. Polkadot, üstlendiği bu ev sahipliği sayesinde farklı blokzincirleri bünyesine katabilmeyi ve birlikte çalışabilmeyi hedefliyor. Polkadot, bu özelliği ile yüksek kaliteli bir alternatif sunuyor.

Polkadot verileri nasıl?

Herhangi bir coin verilerine coinmarketcap platformundan rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Yukarıda da belirttiğimiz üzere Polkadot, tüm kripto paralar arasında en değerli 8. coin. Piyasada dolaşan arz miktarı, toplam arz miktarına ulaşmak üzere. Yaklaşık 1 milyar adet Polkadot coinin arzı söz konusu. Güncel fiyatı ve piyasa değeri, sürekli değiştiği için burada paylaşmak çok doğru olmayacak.

Tüm zamanların Polkadot fiyat grafiğini aşağıda paylaşıyoruz.

2020 yılının Ağustos ayında 2,70 dolar ile serüvene başlayan DOT, 2021 yılı Mayıs ayı itibariyle 36 dolar bandına kadar yükselmiştir. Bu durum, Polkadot’un artık yükselmeyeceği anlamına gelmiyor. Hatta ve hatta yolculuk yeni başlamış bile olabilir. Bu nedenle, Polkadot geleceği ve Polkadot fiyat tahmini konusunda araştırmacı olmak ve iyi analizler yapmak gerekiyor. Şimdi dilerseniz, bu konular üzerinden ilerleyelim.

Polkadot coin geleceği nasıl?

Polkadot coin geleceği konusunda anlık değerlendirmelerden uzak durmak gerekiyor. Aslına bakılırsa her kripto para için bu geçerli. Çünkü anlık değerlendirmeler, genel perspektifi kaçırmamıza neden oluyor. Değerlendirmelerin en azından orta ve uzun vade için yapılması gerekiyor. Anlık düşüşlerin paniğe neden olması ile büyük zararlar edilmektedir.

Aşağıda yapılan Polkadot fiyat tahminleri, orta ve uzun vade için yapılmaktadır. Anlık değişimlerin ne olacağını her zaman doğru tahmin etmek ise imkansızdır.

Tavsiye Makale: Ripple Coin Geleceği ve Fiyat Tahminleri

Polkadot coin fiyat tahmini 2021

Polkadot coin, 2021 yılına 9 dolar ile girdi. Daha sonra çok hızlı bir yükseliş göstererek 36 dolar ile işlem görmektedir. Bu fiyat düzeyi sürekli değişecektir. Ancak 2021 yılı sonu itibariyle Polkadot’un yükseliş trendi devam edecektir. Hiç kuşkusuz, ara ara düşüşler görülecek olsa da Polkadot’un yükseliş trendinin uzun süre devam edeceği öngörülmektedir.

Coinpriceforecast’e göre Polkadot, 2021 yılının sonuna kadar 61 dolar seviyesine yükselmiş olacaktır.

Digitalcoinprice’a göre Polkadat, 2021 yılında 53 dolar seviyesine kadar yükselmiş olacaktır.

Polkadot coin fiyat tahmini 2022

Polkadot coin fiyat tahmini 2022 yılı için yapılacak olursa, DOT’un fiyatının daha da yükseldiğini görebiliriz. Uzmanlara göre 2022 yılında ara ara düşüşler gerçekleşecek olsa da Polkadot coinin 250 dolar seviyesine kadar yükselebileceği öngörülmektedir.

Coinpriceforecast’e göre Polkadot, 2022 yılı sonuna kadar 108 dolar seviyesine kadar yükselmiş olacaktır.

Polkadot coin fiyat tahmini 2025

Polkadot coin fiyat tahmini 2025 yılı için oldukça uzun vadeli bir değerlendirme olacaktır. 2025 yılında Polkadot için uzmanların 500 dolar seviyesine kadar yükselebileceği ifade edilmektedir. Walletinvestor, 2026 yılının sonuna kadar Polkadot’un 423 dolar seviyesine yükselebileceğini öngörmektedir. Coinpriceforecast ise Polkadot’un uzun vadede 128 dolar seviyesinde işlem göreceğini belirtmektedir.

Kripto paralar ile ilgili uzun vadede gerçekleşmesi muhtemel gelişmeler, fiyatları doğrudan etkileyecektir. Bu gelişmeleri ise şimdiden tahmin edebilmek oldukça güç. Bu nedenle, burada yer alan bilgilerin tahminden ibaret olduğu unutulmamalıdır.

Kripto Para İncelemesi: Tron Coin Geleceği

Uyarı:  “Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.”

Para Uzmani

Para Hayali; girişimci ve yatırımcılara yol gösteren bir bilgi platformudur. İş fikirleri, krediler, devlet destekleri ve girişimci rehberi ile okurlarına katma değer sağlamaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu