Para Kazanma Yolları

Para Kazandıran Uygulamalar 2021-2022 | En İyi Uygulamalar

Para kazandıran uygulamalar ile ilgili büyük bir merak söz konusu. Haliyle bu konuda araştırma yapan kişiler, para kazandıran uygulamaları tespit etmek ve para kazanmak adına adım atmak istiyor. Bu makalemizde sizler için en iyi para kazandıran uygulamalar listesini paylaştık. Mobil tabanlı para kazandıran uygulamalar 2021 listesini inceleyerek gerçek anlamda gelir elde edebilirsiniz.

Yazımızda para kazandıran Türkçe uygulamalar listesini de inceleme fırsatı bulabilirsiniz. Geçtiğimiz yıllarda para kazandıran uygulamalar oldukça ilgi görmüştü. Bu ilgi ve talebin 2021 ve 2022 yıllarında da görüleceğini söylemek mümkündür. Ödül veren uygulamalar ve para kazandıran yarışmalar en iyi para kazandıran uygulama içerisindeki yerini almaktadır. Bu uygulamalarda gerekli adımları atmanız durumunda para kazanmak kaçınılmaz olacaktır.

Günümüz dijital dünyasında para kazanmak için farklı yollar ve yöntemler ortaya çıktı. Bunlardan birisi de gerçek para kazandıran uygulamalar olmuştur. Akıllı telefonlar aracılığıyla uygulamalardan para kazanmak mümkün. Bunun nasıl olduğunu yazımızda anlatıyoruz.

Para kazandıran uygulamalar, hem İOS hem de Android işletim sistemlerinde geçerli olabilmektedir. Vaktinizin kısa bir süresini bu uygulamalara ayırarak ek kazanç elde etmek mümkün hale gelmektedir. Bu uygulamaları sizlerle paylaşmadan önce konuyla alakalı bazı sorulara da yanıt vermeye çalışalım.

Para Kazandıran Uygulamalar Nasıl Kullanılmaktadır?

Para kazandıran uygulamalar 2021 yılında verilen görevi yerine getirerek para kazanma imkanı sağlanmaktadır. Para kazandıran uygulamalar ile kullanıcılara genellikle anket doldurma görevleri şeklinde ilerlemektedir.

Günümüzde internetten para kazanmanın birçok yolu ve yöntemi bulunmaktadır. Bu yöntemlerden birisi de uygulamalardır. Para kazandıran uygulamalar sayesinde size görev verilir, bu görevin yerine getirilmesi durumunda gelir elde edersiniz. Kazancın miktarını belirleyen en önemli etken, ne miktarda görev tamamlamış olmanızdır. Ne kadar fazla görev yerine getirilirse, kazanç miktarı da o oranda artmaktadır.

Para kazandıran uygulamalar, Google Play ve AppStore’da yer almaktadır. İlgili yerden uygulamaları indirerek görevleri yerine getirmeye başlayabilirsiniz. Para kazandıran uygulamalar, kullanıcılardan izin ve kişisel bilgilere erişim isteyebilmektedir. Bu konuda çekinmenize gerek yoktur. Aşağıda paylaşacağımız para kazandıran uygulamaların tamamına yakını güvenlidir.

Para Kazandıran Uygulamalar Ne Tür Cihazlarda Kullanılmaktadır?

Para kazandıran uygulamalar, Android ve İOS işletim sistemli akıllı cep telefonlarında ve tablet bilgisayarlarda kullanılabilmektedir. Para kazandıran mobil uygulamalar ile siz de para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Para Kazandıran Mobil Uygulamalar Ne Kadar Kazandırır?

Para kazandıran mobil uygulamalar, kullanıcılarına belirli miktarlarda kazanç sağlamaktadır. Ancak net kazanç konusunda tutar paylaşmak yanlış olacaktır. Çünkü para kazandıran mobil uygulamanın türüne ve özelliğine göre kazanç değişebilmektedir. Yine yerine getirilen görevin miktarı da kazancı etkileyebilmektedir.

İlk dönemlerde kazanç düşük düzeyde kalabilmektedir. Zaman ilerledikçe kazanç tutarları artış göstermektedir. Bu nedenle, kazanç konusunda sabırlı davranmak önemli. Genel itibariyle çeşitli görevlerin yerine getirilmesi sonucu günlük 100 TL kazanmak mümkün gözükmektedir. Anket doldurma, reklam izleme, uygulama paylaşımı vb. görevlerin yerine getirilmesi ile kazanç tutarları artabilmektedir. Ne kadar mesai harcayacağınız, kazancınızı etkileyecek önemli bir faktör olacaktır.

Şimdi dilerseniz, internetten para kazandıran uygulamalar listesini sizlerle paylaşmaya başlayalım.

Tavsiye Makale: İnternetten Para Kazanma Yolları

Para Kazandıran Uygulamalar 2021

Para kazandıran uygulamalar 2021 yılında sadece görev odaklı değildir. Görevlerin yanı sıra bilgi odaklı para kazanabileceğiniz uygulamalar da vardır.

Para kazandıran uygulamaların yanı sıra oyun oynayarak da gerçek para kazanmak mümkün. Oyun oynayarak para kazanma konusunda harika bir yazımız var. Bağlantısını aşağıda paylaşıyorum.

Tavsiye İçerik: Para Kazandıran Oyunlar

Şimdi dilerseniz, en çok para kazandıran uygulamalar hangileridir, tek tek inceleyelim.

Bounty

Bounty, en popüler para kazandıran uygulamaların başında geliyor. Türkçe olan uygulama, kullanıcılarına basit görevler vererek kullanıcılarının para kazanmalarını sağlamaktadır.

Bounty, ne gibi görevler veriyor diyenleri duyuyor gibiyim. Kısaca bu görevlerden bahsetmekte fayda var.

Bounty, kullanıcılarına anket doldurma, uygulama testleri, gizli müşteri olma, değerlendirme vb. görevler vermektedir. Kullanıcılara düşen ise bu görevleri yerine getirmek. Bu görevlerden bazıları uğraştırıcı olsa da kazanç da bu çabaya oranla artabilmektedir.

Para Kazandıran Uygulamalar

Bazı görevler, kullanıcıların oturduğu yerden yapabileceği görevler olurken, bazıları hareket ederek yapılabilecek görevler olmaktadır. Örneğin, bir işletmeyi ziyaret ederek fotoğraf çekmeniz gerekebilir ya da markete giderek bir ürün rafı fotoğrafı çekmeniz istenebilir. Basit bir anketi doldurarak da görev yapabilirsiniz. Burada önemli olan kullanıcının hangi görevi yapmak istediğidir.

Bounty uygulamasını telefonunuza indirip üye olduktan sonra dilediğiniz görevi üstlenebilirsiniz. Üstlendiğiniz görevi yerine getirdikten sonra göreviniz onaylanacak ve kazancınız hesabınıza yatacaktır.

Money App

Money App, adından da anlaşılacağı üzere bir para kazanma uygulamasıdır. Money App ile videolar izleyerek, anketler doldurarak, ücretsiz oyunlar oynayarak, hizmetleri deneyimleyerek ve değerlendirerek para kazanılabilmektedir.

Money App’de para kazanma imkanları artmakta ve yenilenmektedir. Her geçen zamanda farklı görevler ortaya çıkmakta ve bu görevler ile para kazanma şansı yakalanmaktadır. Hem Android hem de İOS işletim sistemi olan cep telefonları için bu uygulamayı indirmek mümkün.

Money App’de görevler için dilediğiniz gibi vakit ayırabilir, size uygun görevleri seçebilirsiniz. Money App’de elde edeceğiniz kazancı ise çok hızlı bir şekilde çekebilirsiniz. PayPal hesabınıza hızlı ödeme alabilirsiniz.

Para Kazandıran Uygulamalar

Hadi

Hadi, para kazandıran uygulamalar arasında öne çıkmaktadır. Türkiye’ye ait bir uygulama olup para ödülü veren bilgi yarışması özelliği taşımaktadır. Farklı farklı kategorilerde bilgi yarışması düzenleyen Hadi için yapmanız gereken bilgi yarışmasında sorulan tüm soruları bilmek.

Hadi uygulamasındaki bilgi yarışmalara katılarak kazanç elde edebilirsiniz. Hem Android hem de İOS için Hadi uygulamasını indirmek mümkün. Hadi’yi indirerek kayıt olmanız yeterli olacaktır. Daha sonra yarışma tarih ve saatlerini takip etmeniz gerekecektir.

Hadi uygulamasındaki yarışmalar, her gün düzenlenmektedir. Bazı günler günde birden fazla yarışma düzenlenebilmektedir. Kategoriler genellikle şu şekilde olmaktadır:

 • Magazin
 • Futbol
 • Müzik
 • Spor
 • Film
 • Genel kültür

Sorular; kolay, orta ve zor olacak şekilde gelmektedir. Katılmak istediğiniz yarışmayı takip ederek dilediğiniz vakit bilgi yarışmalarına dahil olabilirsiniz. Dahil olduğunuz yarışmalarda tüm soruları bilmeniz gerekiyor. Gün içerisinde tüm soruları yanıtlayan kişiler arasında ödül paylaştırılmaktadır. Herhangi bir yanlış cevapta elenme söz konusu oluyor. Joker hakkınız varsa bu hakkı kullanabiliyorsunuz.

Joker hakkı elde edebilmek için Hadi’nin sosyal medya hesaplarını takip edebilirsiniz. Sorulardan biri ya da birkaçı için ipuçları da alınabilmektedir.

Oyna Kazan

Oyna Kazan, para kazandıran uygulamalar arasında en fazla dikkat çeken bir bilgi yarışmasıdır. Sloganı, Türkiye’nin en çok para kazandıran bilgi yarışması olan uygulama ile bilgi yarışmasına katılarak para kazanabilirsiniz.

Oyna Kazan, en sona kalan kişiye büyük ödülü vermektedir. Ancak sadece bir kişi ödül kazanmamaktadır. Kazandıran sorular sayesinde doğru cevaplar verildikçe ödül kazanma şansı yakalanmaktadır.

Oyna Kazan’da joker sistemi de bulunmaktadır. Üç farklı joker hakkı tanınmaktadır. Ekstra can, çift cevap ve cevap eleme jokerleri bulunmaktadır. Bilgi yarışmasında kategoriler bulunmuyor. Soruların büyük bir kısmı ise genel kültüre dayanmaktadır.

Google Ödüllü Anketler

Google Ödüllü Anketler ile para yerine Google Play kredisi kazanılmaktadır. Size yöneltilecek anket sorularına cevap vererek bu krediyi kazanmak mümkündür.

Google Ödüllü Anketler, İOS işletim sistemi olan cihazlar için geçerli değildir. Sadece Android cihazlar için geçerlidir. Dolduracağınız her bir anket için 1.80 TL Google Play kredisi kazanmak mümkündür.

Google Ödüllü Anketler uygulamasında sorular oldukça kolay ve kısa şeklindedir. Bu sorulara yanıt verebilmek için uygulamayı telefon ya da tabletinize indirmek yeterli olacaktır. Akabinde kayıt işlemlerini tamamlayıp anket sorularına yanıt vermeye başlayabilirsiniz.

Anket doldurma işlemine başlamadan önce ilgili kişinin ilk anketi doldurması gerekmektedir. Bu dolduracağınız ankete göre Google Ödüllü Anketler uygulamasına kabul işleminiz gerçekleşecektir. Kabul işlemi sonrası haftada en az 1 adet kısa ve kolay cevaplanabilen bir anket doldurmanız istenecektir.

Yandex Toloka

Yandex’in Google ile olan rekabetini bilmeyen yoktur. Özellikle mail, haritalar ve çeviri gibi konularda Google ile yoğun bir rekabetin içerisine girmiş durumdadır. Bu rekabet nedeniyle Yandex, Yandex Toloka uygulaması ile gerçek kişilerin tepkilerine ve cevaplarına ihtiyaç duymaktadır.

Yandex Toloka, para kazandıran uygulamalar arasında yer almakta olup bir görev uygulaması olarak karşımıza çıkmaktadır. Diğer uygulamaların aksine Yandex Toloka ile çok para kazanmak mümkündür.

Yandex Toloka’da bazı görevler çok kolay olurken, bazı görevler kullanıcıları zorlayabilmektedir. Yandex haritalarda bir mekan hakkında bir görev yerine getirmeniz de gerekebilir, sadece sizden bilgi de talep edebilir. Kolay ya da zor bir görevde seçim hakkınız bulunuyor. Dilediğiniz görevi seçerek yerine getirebilirsiniz.

Yandex Toloka için uygulamayı indirerek kayıt işleminizi tamamlamanız yeterli olacaktır. Uygulama içerisinde yer alan görevleri yerine getirerek para kazanmaya başlayabilirsiniz. Görevler tamamlandıkça paranız hesabınıza yatacaktır. Hesabınıza yatan parayı PayPal ya da Skrill üzerinden çekebilirsiniz.

Hem İOS hem de Android cihazlar için uygulamayı indirerek kullanabilirsiniz.

Artıway

İnternetten alışveriş yapıyorsanız, Artıway uygulamasından para kazanmanız mümkün. Yurtdışında adı Bonusway olan bu uygulama ile e-ticaret alışveriş sitelerinden yapacağınız alışverişlerde hesabınızda para biriktirebilir ve bu parayı düzenli aralıklarla çekebilirsiniz.

Tek yapmanız gereken Artıway uygulamasını indirip kayıt olmaktır. Sonrasında ise Artıway üzerinden e-ticaret yaparak bonus kazanmaya başlayabilirsiniz. Burada önemli olan husus ise biriktirdiğiniz bonusları nakit para olarak çekebilmenizdir. Artıway, birçok e-ticaret sitesiyle anlaşmalıdır. Bu nedenle, Artıway üzerinden e-ticaret alışverişlerinizi yapmanızı önerebiliriz.

Foap

Foap, fotoğraflarınızı satabileceğiniz ve sattığınız fotoğraflar üzerinden gelir elde edebileceğiniz kazançlı bir uygulama diyebiliriz. Akıllı cep telefonları ile kaliteli fotoğraflar çekerek Foap’a yükleyebilirsiniz. Yüklediğiniz fotoğraflarınızı alıcılar ile buluşturabilirsiniz.

Foap üzerinden satışını yaptığınız fotoğrafların ücretini PayPal üzerinden çekebilirsiniz. Foap, ücretsiz bir şekilde bu hizmeti vermektedir. Her satışı yapılan fotoğraf için komisyonun yarısı alınabilmektedir.

BookScouter

İsminden de görüldüğü üzere BookScouter, bir kitap satış uygulaması olarak karşımıza çıkıyor. Kullanıcılar uygulama üzerinden eski kitaplarını satabilmektedir. Uygulama sayesinde diğer kitap satın alma sitelerindeki kitap fiyatlarını görebiliyor ve kıyaslayabiliyorsunuz.

Uygulama sayesinde kitaplarınızın satışını gerçekleştirebilirsiniz.

Sweatcoin

En ilginç para kazandıran uygulamalar arasında yer alan Sweatcoin sayesinde gün içerisinde attığınız adım başına para kazanıyorsunuz. Kulağa ilginç gelse de gerçekten böyle bir uygulama var.

Hem formda kalıp hem de para kazandıran bu uygulama sayesinde Sweatcoin kazanıyorsunuz. Bu Sweatcoini dijital para birimine dönüştürüp harcayabilmektesiniz. Ne kadar çok adım atarsanız, bu oranda dijital para kazanıyorsunuz.

LetGo

LetGo’yu mutlaka duymuşsunuzdur. Kolayca alım satım işlemlerinin yapıldığı LetGo sayesinde çok yüksek kazançlar elde edenlerin sayısı hiç de az değil. İkinci el ya da sıfır ürünlerin satışını rahatça yapabilirsiniz.

LetGo’yu kullanarak geçimini sağlayanların sayısı hiç az değil. Hal böyleyken siz de LetGo üzerinden düzenli ticari faaliyetler gerçekleştirebilirsiniz.

Uygulamada satılmayan ürün yok diyebiliriz. Aklınıza gelen birçok ürünü, bu uygulamada bulabilirsiniz. Size düşen ise satışını rahatça yapıp para kazanabileceğiniz ürün ya da ürünleri bulmanızdır.

Big Time Cash

Video oyun oynayarak para kazanmak istemez misiniz? Big Time Cash, tam da bunu sağlıyor. Big Time ile video oyun oynayarak gelir elde etmeniz mümkün. Uygulama üzerinden herhangi bir oyunu oynamaya başlayabilir, kazanç elde edebilirsiniz.

Oyunlar sayesinde bilet toplayarak para çekilişlerine katılmalısınız. Ne kadar çok ve fazla bilet toplarsanız, kazanç elde etme olasılığınız daha çok olacaktır. Çekilişlerde elde edeceğiniz parayı PayPal üzerinden rahatça çekebilirsiniz.

Lucky Day

Lucky Day, bir para kazanma uygulamasıdır. Kazı kazan, loto ve çeşitli çekiliş oyunları sayesinde gerçek para kazanabileceğiniz bir uygulamadır. Günlük olarak çok yüksek kazançlar elde edebilmek mümkün hale gelebiliyor.

Lucky Day ile gerçek para yatırmadan nakit para, çekilişe katılma ve ödül kazanabiliyorsunuz. Şans faktörü öne çıksa da şansınızı deneyebilir, para kazanabilirsiniz. Kullanıcılar tarafından oldukça benimsenen Lucky Day ile şansınızı hemen deneyebilirsiniz.

Money Cube

Money Cube, para kazandıran uygulamalar arasında yer alıyor. Yapmanız gereken ise Money Cube’ı indirerek buz küplerini kırmaya başlamaktır. Arkadaşlarınızı, uygulamaya davet ederek daha hızlı para kazanabilirsiniz.

Davet edeceğiniz arkadaşlarınız üzerinde de para kazanabilirsiniz. Bu nedenle, hem davet işini hem de buz küplerini kırma işini bırakmamalısınız. Bu sayede daha yüksek kazanç elde edebileceğinizden emin olun.

appKarma Rewards

appKarma Rewards, kullanıcılar tarafından oldukça beğenilen bir para kazandırma uygulamasıdır. Diğer uygulamalara benzer olarak görevleri tamamlamanız istenmektedir.

Görevler çok zor değil. Görevler tamamlandıkça ödül kazandığınız bu uygulamayı indirerek bu yönde doğru adımı atmış olursunuz.

appKarma Rewards’ta temel ödüller, karma oyunlar, karma quizler, başarı rozetleri yer almaktadır. Her birisi için ayrı ayrı ödül kazanmak mümkün.

Ebates

Ebates ile para kazanamasanız da bonuslar elde edebiliyorsunuz. Ebates üzerinden yapacağınız alışverişlerde ekstra bonuslar elde ediyorsunuz. Bu bonusları ise diğer alışverişlerinizde kullanarak indirim şansı yakalıyorsunuz.

Doğrudan para kazanamasanız da dolaylı yoldan kazanç elde edebilmeniz mümkün hale geliyor. Örneğin, 500 TL’lik bir alışveriş yaptınız, Ebates size bu alışverişiniz üzerinden 100 TL bonus verebilmektedir. Bu bonusu ise farklı bir alışverişte rahatlıkla kullanabiliyorsunuz.

Ibotta

Ibotta, doğrudan para kazandıran uygulamalar arasında yer almaz. Aynı Ebates’te olduğu gibi dolaylı yoldan indirim kazanmanızı sağlamaktadır. Ibotta sayesinde yapacağınız alışverişlerden bonus veya ek para kazanabilir, bu bonusları diğer alışverişlerinizde kullanabilirsiniz.

Ibotta’da görevler de olabiliyor. Bu görevleri yerine getirmeniz halinde ek gelir elde etme şansınız da oluyor. Ibotta’da elde edeceğiniz ek gelirleleri PayPal üzerinden çekebiliyorsunuz.

Swagbucks

Swagbucks, oldukça popüler bir para kazandırma uygulaması olarak karşımıza çıkıyor. Bir görev yaptırma uygulaması. Swagbucks’ta yer alan görevleri tamamlayarak kazanç elde edebilmeniz mümkün.

Swagbucks’ta yer alan başlıca görevler şunlardır:

 • Anket
 • Uygulama indirme
 • Test çözümü
 • Video izleme
 • İnternet sayfalarını ziyaret

Bu görevleri yerine getirerek kazanç elde edebilirsiniz. Elde edeceğiniz kazancı ise PayPal veya Amazon üzerinden çekebiliyorsunuz. Şu an için uygulamanın 20 milyon kullanıcı var. Bu kullanıcılara Swagbucks, 500 milyon dolara yakın ödeme yapmıştır.

Gigwalk

Gigwalk da görev tamamlatarak para veren bir uygulama. Gigwalk’ın vereceği görevleri tamamlayan kullanıcılar, para kazanabilmektedir.

Gigwalk tarafından kullanıcılara verilen görevler şunlardır:

 • Anket
 • Video izleme
 • Fotoğraf çekimi

Gigwalk’ta görevleri tamamlayarak kazancınızı biriktirebilir, 100 dolara ulaştıktan sonra çekebilirsiniz.

Pact

Pact, farklı bir para kazandırma uygulaması. Aslına bakarsanız, temel amacı para kazandırma değildir. Pact, bir fitness uygulaması olarak kullanıcılarına kilo verme ve sağlıklı beslenme konusunda yardımcı olmaktadır. Temel amacı da budur.

Pact uygulamasını indirerek kayıt yaptırıyorsunuz. Kayıt esnasında sizden boy ve kilo bilgilerini talep etmektedir. Sonrasında ise Pact size yemek ve spor salonu tavsiyesi veriyor. Tavsiye ettiği spor salonlarına gitmeniz durumunda çeşitli ödüller sunuyor.

Aynı zamanda Pact, önerdiği yemekleri hazırlayıp fotoğraflarını çekmeniz durumunda da sizlere kazanç sağlıyor. Gerçekten ilginç bir uygulama olarak karşımıza çıkıyor.

Easyshift

Birçok para kazandıran uygulama gibi Easyshift de görev tamamlatarak para kazandıran bir uygulamadır. Uygulama içerisinde yer alan görevleri tamamlayarak kazanç elde edebilirsiniz.

Videoları izleme, yorum yapma, fotoğraf çekme vb. görevleri tamamlamanız durumunda kazanç elde edebilmektesiniz. Kazancınız, 20 doları geçtiğinde paranızı çekebiliyorsunuz.

Whaff Rewards

Whaff Rewards, tam anlamıyla bir para kazandırma uygulamasıdır. Bünyesinde birden fazla para kazandırma yöntemi bulunmaktadır. Görevleri tamamlayarak yeterli kazanca ulaştığınızda rahatlıkla paranızı çekebiliyorsunuz.

Bünyesinde birden fazla yöntem bulunan Whaff Rewards, kullanıcılardan belirli görevleri yerine getirmelerini talep ediyor. Anketler, video izlemeleri, istenen oyunları indirerek oyunda level atlamak gibi görevleri yerine getirmeniz halinde kazanç elde edebilmeniz oldukça mümkün.

Mutlaka Okumalısın. Anket Doldurarak Para Kazanma Siteleri

Para Uzmani

Para Hayali; girişimci ve yatırımcılara yol gösteren bir bilgi platformudur. İş fikirleri, krediler, devlet destekleri ve girişimci rehberi ile okurlarına katma değer sağlamaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu