Krediler

Limitsiz Kredi Kartı Kimlere Verilir 2020? Nasıl Alınır?

Limitsiz kredi kartı kimlere verilir? Limitsiz kredi kartı nasıl alınır? Yüksek limitli kredi kartı almak için ne yapmak gerekir? Tüm bu soruların cevaplarını yazımızda fazlasıyla bulabilirsiniz.

Kredi kartları, artık günümüzün en yaygın kullanılan ödeme araçları haline geldi. Kredi notu ve kişinin gelir durumu, kullandığımız kredi kartlarının limitini belirleyen en önemli unsurlar olarak karşımıza çıkmaktadır. Bankalar, kişilerin kredi puanı ve gelir durumuna bakarak kredi kartı limiti belirlemektedir. Limit belirlerken klasik, gold ve platinium kredi kartı seçeneklerini müşterilerine sunar.

Bu yazımızda, bankalar kimlere limitsiz kredi kartı verir, limitsiz kredi kartı nasıl alınır bu sorulara cevap vermeye çalışacağız.

Tavsiye Makale: Ölen kişinin kredi kartı borcu ne olur?

Limitsiz kredi kartı kimlere verilir?

Kredi kartları, nakit para yerine geçen ve herkes tarafından güvenli bir şekilde kullanılan bir ödeme aracı olarak dünyanın dört bir yanında kullanılmaktadır. Ancak bu kredi kartlarının limitleri aynı olmayıp kişiye özel olarak belirlenmektedir. Gelir düzeyi yüksek olan kişiler, yüksek limitli kredi kartlarını, gelir düzeyi düşün olan kişiler, düşük limitli kredi kartlarını kullanabilmektedir.

Limitsiz kredi kartı olarak ifade edilen kredi kartları ise aslına bakılırsa yüksek limitli kredi kartları olarak bilinmektedir. Her kredi kartının bir limiti olduğunu söylemek ise yanlış olmayacaktır. Ancak gelir düzeyiniz çok yüksekse sürekli olarak kredi kartınızın limitini yükseltebilirsiniz.

Örneğin, bir Audi firmasına gittiniz ve 300.000 TL’lik bir araç alacaksınız. Kredi kartınızın limiti ise 250.000 TL olarak varsayalım. Bu durumda, bankanızı arayarak durumunuzu anlatabilir, kredi kartı limitinizi 350.000 TL’ye yükseltebilirsiniz.

O zaman konuya daha da detaylı bir şekilde değinmeye çalışalım. Kimlere limitsiz kredi kartı verilir, bir bakalım.

  • Öncelikle aylık gelirinizin çok yüksek olması gerekmektedir. Bunu belgeleyebilir olmanız da çok önemlidir. Bu kişilerin, genellikle büyük holding sahipleri olduğunu gözlemliyoruz.
  • Kredi notunuzun çok yüksek olması gerekmektedir. Kredi notu, sadece tek başına kriter değildir. Kredi notu 1.800 üzeri ve aylık gelir durumu da çok yüksekse limitsiz kredi kartı alınabilir.
  • Kredi sicilinizde herhangi bir gecikme olmamalıdır.
  • Bankaların vadeli veya vadesiz hesaplarında önemli tutarlar mevcut olmalıdır.
  • Banka hesaplarınızı aktif ve güncel olarak kullanmanız gerekmektedir.

Kısacası, bankalar mevduat hesaplarınıza, kredi puanınıza, aylık gelir durumunuza bakarak size çok yüksek limitli kredi kartları verecektir.

Mutlaka Okumalısın! Kredi kartı kaç günde gelir?

Limitsiz kredi kartı için gerekli belgeler nelerdir?

Limitsiz kredi kartı alabilmek için bankalara herhangi bir belge sunulmaz. Zaten bankalar, kişinin aylık gelir durumunu, mevduatını ve sicilini sürekli gözlemlemektedir. Bu durumda, bankalar bu kişilere zaten yüksek limitli kredi kartlarını sunacaktır. Bu nedenle, bu kişilerin herhangi bir belge beyan etmesi gerekmez.

Limitsiz kredi kartı için gerekli şartları yerine getiriyorsanız, bankanızın müşteri hizmetlerini arayarak her zaman kredi kartı temin edebilir, limit artırımında sürekli bulunabilirsiniz.

Mutlaka İncelemelisin! Kart aidatı olmayan kredi kartları

Merak Ediyor musun? Sanal kredi kartı nedir?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı