Girişimci Rehberi

Kuyumcular Kredi Kartına Taksit Yapıyor Mu 2021?

Günümüzün adeta plastik parası haline gelen kredi kartları ile alışveriş yapmak, rutin bir davranış haline gelmiştir. Gerek sanal ortamda gerekse dijital dünyada kredi kartları ile alışveriş yapmak oldukça yaygın hale geldi. Kredi kartlarının en büyük avantajı ise taksitle alışveriş yapmaktır. Taksitle yapılan alışveriş sonrası büyük ödeme kolaylığı sağlanmaktadır. Bu yazımızda, kredi kartları ile kuyumculardan taksitle alışveriş yapılıp yapılamacağı konusunu ele alacağız. Kuyumcular kredi kartına taksit yapıyor mu 2021? Altında kredi kartına taksit var mı? Kuyumcular kaç taksit yapıyor? Kuyumcu taksit yasağı var mı? sorularının cevaplarını sizlerle paylaşacağız.

MUTLAKA OKUMALISIN: Altın almak karlı mı? Yoksa döviz mi kazandırır?

Kuyumcular kredi kartına taksit yapıyor mu, yapmıyor mu?

Kuyumcular, 2018 yılı Ağustos ayına kadar altın alışverişlerinde taksit yapabilmekteydi. Bireysel kredi kartları için 4 ay, ticari kredi kartları için ise 9 ay altında taksit imkanı söz konusuydu. Daha sonra kaldırılmıştı.

BDDK, 2020 yılı itibariyle yeni bir düzenleme yaptı. Buna göre, artık işçiliksiz altın ürünleri hariç olmak üzere 6 ay taksit imkanını tekrar getirdi.

Tek çekim veya 8 taksit şeklinde kredi kartınız ile kuyumculardan alışveriş yapabilirsiniz. Taksit imkanı tekrar getirilmiştir. Taksitle altın satın almak, 2021 yılı itibariyle mümkündür.

Tavsiye Makale: Vadeli Mevduat Stopaj Oranları

Kuyumcular kaç taksit yapıyor?

Son günlerde, kuyumcular ve kuyumcu odaları, altında taksit yasağının kaldırılması gerektiğini, yasağın kuyumculuk sektörüne darbe vurduğunu ifade etmekteydi.

Bu şikayetler, olumlu sonuçlandı: Kuyumcular, 6 taksit yapabilmektedir. Taksit imkanının tekrar getirilmesiyle artık kuyum alışverişlerinde taksitle alışveriş yapabilirsiniz.

Bizi takipte kalın.

İlginizi Çekebilir: Bitcoin Nasıl Kazanılır?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu