Krediler

Kredi Sicil Affı 2020 Yılında Çıkacak Mı? Son Dakika

Kredi sicil affı 2020 yılında çıkacak mı? Son dakika olarak Resmi Gazete’de herhangi bir gelişme oldu mu? Hangi bankalar kredi sicil affı için düğmeye bastı? 2020 yılında kredi notu kötü olanlar kredi çekebilecek mi? Tüm bu soruların en güncel cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Kredi sicil affı 2020 yılında çıkacak mı?

Kredi sicil affı, en son 27 Ocak 2017 tarihinde yürürlüğe konulmuştu. İşin açıkçası, kredi sicil notu kötü olan birçok vatandaşımız, bu aftan yararlanamadılar. Bunun temel sebebi ise bankalar, sicil affını dikkate almayarak kredi notu kötü olanlara kredi kullandırmamayı seçti. 2017 yılında ilan edilen sicil affı 6 ay içerisinde kredi borçlarının kapatılması şartıyla yeni kredi kullandırılabileceğini vaat ediyordu. Ancak bu borçlarını kapatan kredi puanı düşük olan kişiler dahi aftan yararlanamadı.

2020 yılına geldiğimizde ise durum daha vahim. Çünkü ülke ekonomisi ciddi anlamda bozulmuş durumda. Ülkemizde 2020 yılı itibariyle gerek döviz kuru, gerekse enflasyon oranı oldukça yüksektir. Bankalar, bırakın kredi sicili bozuk olan vatandaşlara kredi vermeyi, kredi notu iyi olan vatandaşlara dahi kredi vermek istememektedir. Bunun başlıca nedeni ise risktir. Bankalar, mevcut ekonomik koşulları baz alarak özellikle geri dönüşü riskli kredi verme hususunda oldukça çekingen davranmaktadır.

Sonuç olarak, 2020 yılında kredi sicil affının çıkabileceğini, çıksa bile bankaların kredi kullandırma konusunda oldukça çekingen davranacaklarını ifade edebiliriz. Bu nedenle, özellikle kara listede olan vatandaşlarımızın 2020 yılından çok umutlu olmamaları gerektiğini vurgulamak istiyorum.

Okumalısın! Kredi notu yükseltme taktikleri

Kredi sicil affı 2020 son dakika ve resmi gazete gelişmeleri nelerdir?

Zaman zaman haber bültenlerinde kredi sicil affıyla ilgili son dakika bilgileri adı altında bilgiler paylaşılmaktadır. Bu bilgiler, tamamen kandırmacadır. Ülke ekonomisi, 2020 yılında bir durgunluk içerisindedir. Bankalar, pozisyonlarını koruma konusunda oldukça sert bir davranış sergilemektedirler. Tüm bu şartlar içerisinde kredi puanı düşük olan ya da kara listede olanların kredi ya da kredi kartı çıkartabilmeleri olanaksız gözükmektedir.

Eğer kredi siciliniz çok bozuksa (kredi puanı 1.000’nin altında olanlar) nakit arayışı konusunda farklı alternatif yöntemlere başvurmalıdır. Kredi notu kötü olan vatandaşlarımızın 2020 yılı için bankalardan kredi konusunda umudu kesmeleri gerektiğini, aksi takdirde boşa kürek çekeceklerini vurgulamak istiyorum.

Sonuç olarak, kredi sicil affı 2020 yılında çıkacak mı? sorusuna verilecek cevap: Koca bir hayır.

Tavsiye Makale: Kredi notu ne kadar sürede yükselir?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı