Krediler

Kredi Kartı Kaç Günde Gelir 2020? Kaç Günde Çıkar?

Kredi kartı başvurusu yapan kullanıcılar, kredi kartını ne zaman teslim alacaklarını merak etmektedir. Biz de bu nedenle, kredi kartı kaç günde gelir? Kredi kartı kaç günde çıkar? Kredi kartı kuryeye verildikten sonra kaç günde gelir? Bu ve benzeri soruların cevaplarını yazımızda sizinle paylaşacağız.

Nadir de olsa kredi kartı başvurunuzu yaptıktan sonra ve banka tarafından başvurunuz onaylandıktan sonra teslim süreci uzayabilmektedir. Biz de bu yazımızda konuyu tüm yönleriyle ele alarak size bu süreçten bahsetmek istiyoruz.

Tavsiye Makale: Kart aidatı olmayan kredi kartları 

Kredi kartı kaç günde çıkar?

Kredi kartı başvurunuz banka tarafından onaylandıktan sonra ortalama 10 gün içerisinde basılarak çıkarılmaktadır. Adınıza kayıtlı kredi kartınız basıldıktan sonra kurye süreci başlamaktadır. Takriben kredi kartınız basıldıktan sonra 10 gün içerisinde elinize ulaşacaktır. Ancak bazı durumlarda kredi kartı teslim süreci de uzayabilmektedir. Bu gibi durumlarda ilgili bankanın müşteri hizmetlerini arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Ancak size bu süreçle ilgili iki önemli bilgi vermek istiyorum.

Bunlardan ilki, yapacağınız kredi kartı başvurunuzun banka tarafından onaylanmış olması gerekliliğidir. Eğer başvurunuz banka tarafından onaylandıysa süreç hızlıca işlemeye başlayacaktır. Bankalar, kredi kartı başvurularını değerlendirirken kredi notunuzu ve gelir durumunuzu göz önünde bulunduracak ve değerlendirmelerini bu doğrultuda yapacaktır. Bu değerlendirme ve basım süreci, yaklaşık 10 gün sürmektedir. Değerlendirme süreci tamamlandıktan sonra başvurunuz onaylanır ve kredi kartınız adınıza basılır.

İkinci önemli husus ise basılan kredi kartının teslimi sürecidir. Genellikle bankaların anlaşmalı olduğu kurye firmaları vardır. Basılan kredi kartları, bu kurye firmaları tarafından başvuru sahiplerine ulaştırılır. Kredi kartı basım işlemi gerçekleştirildikten sonra müşteriye teslim süreci de yaklaşık 10 gün sürebilmektedir.

Genel itibariyle baktığımızda kredi kartı başvurusunda bulunduktan sonra kredi kartınız, 20 gün içerisinde tarafınıza ulaştırılacaktır.

Tavsiye Makale: Limitsiz kredi kartları kimlere verilir?

Kredi kartı kuryeye verildikten sonra kaç günde gelir?

Yukarıda da ifade ettiğim üzere kredi kartı kuryeye verildikten sonra ortalama 10 gün içerisinde size teslim edilecektir. Ancak bazı durumlarda gecikme yaşandığını da bilmenizi isterim. Bu gibi durumlarda ilgili bankanın müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz. Ayrıca ilgili bankanın internet ve mobil bankacılığını kullanıyorsanız, bu platformlardan da kargo teslim sürecini rahatlıkla takip edebilirsiniz.

Kredi kartım bana ulaşmadı, bu durumda ne yapılır?

Bazı durumlarda teslim süreci uzayabilmektedir. Bunun birtakım sebepleri söz konusu olabilmektedir.

  • Kredi kartınızın basımı gecikmiş olabilir.
  • Kuryeye henüz teslim edilmemiş olabilir.
  • Kurye, sizi adresinizde bulamamış olabilir. (Bu gibi durumlarda, kurye çalışanları sizi ararlar.)

Yukarıdaki üç durumun haricinde farklı aksilikler de ortaya çıkabilir. Bu gibi durumların yaşandığını düşünüyor ve başvuru süresi üzerinden 20 gün geçmiş olmasına rağmen kredi kartınız size ulaşmadıysa, mutlaka ilgili bankanın müşteri hizmetlerini aramalısınız. Ayrıca başvuru yaptığınız şubeyi ziyaret ederek de konu ve süreç hakkında bilgi alabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı