İş Fikirleri

Koton İş Başvurusu Şartları

Koton İş başvurusu şartları hakkında sizlere en iyi makaleyi hazırladık. Başvuru Şartları ve çalışma saatleri makalemizde.

Koton İş Başvurusu

Hazır giyim sektörünün giderek büyümesi ve hız kazanması ile bu alanda hizmet veren Koton, her geçen gün hizmet kalitesini arttırmaktadır. Giderek devleşen ve Türkiye’de 250’den fazlası şubesi bulunan Koton mağazasında çalışmak isteyenler Koton iş başvurusu ile işe girme taleplerini iletebileceklerdir. Koton mağazasında çalışmak isteyenler mağaza bünyesinde gereken şartları taşımaları gerekmektedir.

Koton Online İş Başvurusu Nasıl Olur?

Koton mağazasında çalışmak isteyenler başvurularını online olarak yapabileceklerdir. Koton online iş başvurusu yapmak isteyenler Koton resmi internet sitesi üzerinden başvuru taleplerini iletebilecekleri gibi bazı kariyer sitelerinde yer alan iş ilanları üzerinden de başvuru işlemlerini tamamlayabileceklerdir.

Koton Online İş Başvurusu

Mağazanın ihtiyaç duyduğu ve belirlemiş olduğu açık pozisyonlar neticesinde başvuru şartlarına uygun olan adaylar mülakata çağrılacaklardır. Mülakat sürecinin başarılı bir şekilde tamamlanmasının ardından adaylar kendilerinden istenen evrakları eksiksiz ve doğru bir şekilde teslim etmelerinin ardından mağazanın belirlediği tarihte işe başlıyor olacaklardır.

Koton İş Başvuru Şartları

Koton başvuru şartları Koton açık iş ilanlarında aranan niteliklere bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Koton bünyesinde çalışmak isteyenlerin ilan detaylarında yer alan başvuru şartlarını gözeterek başvuru işlemlerini tamamlamaları gerekmektedir.

Koton Çalışma Şartları

Koton mağazasına çalışmak ve kariyerinde bu alanda yön vermek isteyenler için Koton çalışma şartları bulunmaktadır. Başvuracak adayların bu çalışma şartlarını gözeterek başvuru işlemlerini yapmaları gerekmektedir.

Koton Çalışma Şartları

Koton dünya çapında oldukça büyük bir yer edinen ve geniş bir müşteri kitlesine sahip olan firmalardan biridir. Koton mağazasında çalışmak isteyenlerin müşterilerin her soru ve taleplerini güler yüzle ve sakin bir dille cevap vermeleri gerekmektedir. Bu nedenle mağaza çalışanları sürekli ayakta durmak durumundadırlar.

Mağazanın sağlamış olduğu sosyal haklar ve personel maaşları da diğer birçok iş yerine göre oldukça iyi konumdadır. Diğer yandan çalışanlara prim, fazla mesai ücreti ve ikramiye gibi bazı ödemeler de yapılmaktadır. Koton’da işe yeni başlayan bir personel asgari ücretle işe başlarken daha sonra deneyim ve iş yerinde çalışılan pozisyona bağlı olarak maaşlar değişebilmektedir.

Koton çalışma şartları arasında bir diğeri fazla mesai ücreti ödenmesi olmaktadır. Resmi tatillerde çalışılması ve mesai saatini üzerinde çalışılması durumunda bunun ücreti çalışana verilmektedir. Bunun yanında Koton mağaza çalışma saatleri:

 • Açılış: 09:00
 • Öğlen Arası: 12:30 13:30
 • Kapanış Saati: 22:00
 • Resmi Bayramlar: Açık
 • Dini Bayramlar: 13:00 22:00

Koton İş Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

İş başvuruları Koton firması tarafından olabildiğince titiz bir şekilde incelenmekte ve değerlendirilmektedir. Başvurunun olumlu karşılanması halinde yapılan iş başvurusuna istinaden başvuruda bulunan kişiyi mülakata çağırmaktadır. Mülakat 3 aşamadan oluşmaktadır. Mülakatı başarı ile geçen adaylardan bazı evraklar istenmektedir.

Koton İş Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

Koton iş başvurusu için gerekli evraklar çalışılacak olan pozisyona bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Bu belgeler e devlet üzerinden kolaylıkla ulaşılabilecek belgelerdir. Belgelerin tamamının eksiksiz ve doğru bir şekilde tamamlanıp teslim edilmesinin ardından Koton firması uygun gördüğü zaman işe başlayacağı gün için arıyor olacaktır.

Koton iş başvurusu için gerekli evraklar:

 • Adli sicil kaydı,
 • T.C kimlik fotokopisi,
 • Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği,
 • Askerlik Durum Belgesi,
 • SGK Hizmet Dökümü,
 • Öğrenim Durumu Belgesi, istenilen tüm belgeler T.C kimlik kartı hariç e devlet üzerinden alınabilmektedir.

Koton Açık İş Pozisyonları

Türkiye’nin lider giyim markalarından biri olan Koton, her geçen gün büyümesi ve gelişmesi ile sürekli olarak eleman alımı gerçekleştirmektedir. Koton’da çalışmak isteyenler açık iş pozisyonları ile hangi pozisyonda eleman lazımsa ona göre iş başvurusu yapabileceklerdir.

Koton açık iş pozisyonları için iş başvurusunda bulunmak için Koton resmi internet sitesinden başvuru yapılabilmektedir.İnsan kaynağı danışmanlığı veren kariyer siteleri de farklı alanlarda çalışmak isteyenler için iş başvuruları yayınlamaktadırlar. Bu insan kaynakları siteleri üzerinden de Koton açık iş pozisyonları için başvuruda bulunulabilmektedir. Buna göre en çok alımın yapıldığı açık iş pozisyonları:

 • Satış Danışmanlığı,
 • Kasiyer,
 • Mağaza Müdürü,
 • Mağaza Müdür Yardımcısı,
 • Reyon Sorumlusu,
 • Depo Personeli,
 • Grafiker,
 • Görsel Sunum Uzmanı, ihtiyaç duyulan pozisyonlar arasında yer almaktadır.

Koton Satış Danışmanı İş İlanları

Hazır giyim sektörünün öncü firmalarından biri olan Koton, farklı iş pozisyonları için sürekli personel alımı gerçekleştirmektedir. Koton satış danışmanı iş ilanları bu alanda en çok yayın yapılan iş ilanları arasında yer almaktadır.

Koton mağazasında her pozisyon için farklı şartlar aranmasının yanında Koton mağazasında satış danışmanı olarak çalışmak isteyenlerin;

 1. En az lise mezunu olması,
 2. Hazır giyim ve mağazacılık alanında tecrübe sahibi olması,
 3. İletişim ve ikna yeteneğinin gelişmiş olması,
 4. Düzgün bir diksiyona sahip olması,
 5. Güler yüzlü ve sabırlı olması,
 6. Ekip çalışmasına uygun çalışabilmesi,
 7. Esnek çalışma şartlarına uyum sağlayabiliyor olması,
 8. Diş görünümüne önem veren kişilerin olması şartları aranmaktadır. Bu şartlar satış danışmanı olmak için aranan genel şartlar arasında yer almaktadır.

Koton İnsan Kaynakları ve İletişim Adresi

Koton genel müdürlüğü İstanbul Sarıyer’de yer almaktadır. Koton iletişim formuna Koton resmi internet sitesi üzerinden ulaşılabilmektedir.

 • Koton İnsan Kaynakları Telefon Numarası: 0850 208 71 71
 • Koton Genel Müdürlük Telefon Numarası: 0212 331 33 00
 • Koton Genel Müdürlük Adresi: Ayazağa Mahallesi Ayazağa Yolu Çelik İş Merkezi No:3 Sarıyer İSTANBUL

Para Uzmani

Para Hayali; girişimci ve yatırımcılara yol gösteren bir bilgi platformudur. İş fikirleri, krediler, devlet destekleri ve girişimci rehberi ile okurlarına katma değer sağlamaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu