Krediler

Kart Aidatı Olmayan Kredi Kartları 2020 Hangileri?

İnsanımız, artık her şeye masraf adı altında ücret ödemekten bıktı ve yoruldu. Neye elinizi atsanız, altından anlamsız ücretler çıkmaktadır. Özellikle son yıllarda bankacılık hizmetlerinde bu durumu sıkça yaşar olduk. Haliyle insan artık bu gibi hizmetlere antipati ile yaklaşmaya başladı. Bunlardan birisi de kredi kartı aidatı ödemektir. Eğer kredi kartı kullanıyorsanız, siz de karşılaşmışsınızdır. Her yıl için bankalar, kredi kartı aidatı almaktadır ve bu aldıkları aidatı, kredi kartı ekstresine yansıtmaktadır. Siz de yıllık olarak ödediğiniz bu aidatlardan sıkıldıysanız, kart aidatı olmayan kredi kartları 2020 ve yıllık kart ücreti almayan bankalar 2020 isimli yazımızı inceleyebilir ve bu sayede kredi kartı aidatı ödemeden siz de kredi kartı kullanabilirsiniz.

Gerçekten yıllık bazda aidat ödemeden kullanabileceğiniz kredi kartları var mı?

Evet, kart aidatı olmayan kredi kartları 2020 yılında bulunmaktadır. 2014 yılı Ekim ayı öncesinde bu mümkün değildi ancak yapılan düzenlemeyle birlikte kredi kartı ücreti alan bankalar, aynı zamanda aidatsız kredi kartları ürünlerini de müşterilerine sunmak zorundadır. Aidatsız kredi kartları, aidatlı kredi kartlarına göre dezavantajlıdır. Bazı kampanyalardan faydalanamamaktadır. Ancak, diğer rutin işlemleri, aidatsız kredi kartları ile de yapmak mümkündür.

Bu yazımızda, yıllık kart ücreti almayan bankalar bilgisi ile bu bankaların kart aidatı olmayan kredi kartları bilgisini sizinle tek tek paylaşmaya çalışacağım.

Yıllık kart ücreti almayan bankalar ve kart aidatı olmayan kredi kartları 2020 hangileridir?

Ülkemizde onlarca banka faaliyet göstermektedir. Bu bankaların neredeyse tamamına yakını kredi kartı hizmeti sunmaktadır. 2014 yılı Ekim ayı itibariyle artık bir banka, aidatsız kredi kartlarını da müşterilerine sunmak zorundadır. Bu nedenle, hemen hemen bütün bankaların aidatsız kredi kartı sunabildiklerini söyleyebiliriz. Ancak bankaların, bazı kredi kartı modelleri için hala yıllık kart ücreti aldıklarını ifade etmeliyiz.

Bu bölümde, en popüler, en kullanışlı ve avantajlı kart ücreti olmayan kredi kartlarını ve bu kredi kartlarını müşterilerine sunan bankaları ele alacağız.

Merak ediyorsan: Kredi kartı kaç günde çıkar?

Türkiye İş Bankası: Maximum Aidatsız Kart

Türkiye İş Bankası, müşterilerine maximum aidatsız kredi kartı sunmaktadır. Bu kredi kartı ile maxipuan ve taksit imkanlarından yararlanabilirsiniz. Tek çekim işlemlerinizi taksitlendirebilir veya erteleyebilirsiniz. Ancak nakit avans işlemleri için de uygun olan maximum aidatsız kredi kartı ile bazı avantajlardan yararlanamıyorsunuz. Bu kredi kartı ile aşağıdaki uygulamalardan faydalanamıyorsunuz:

  • İndirim uygulamaları ve kampanyaları
  • İlave taksit uygulaması
  • İlave Maxipuanlar
  • Kanyon vale indirimi
  • Müzekart indirimi
  • Hediye ürün kampanyaları
  • Temassız ödeme uygulaması
  • Ankara Esenboğa Havalimanı otopark ve vale indirimi

Yukarıdaki faydalanamayacağınız uygulamalar, çok gerekli ve olmazsa olmaz uygulamalar değildir. Bu nedenle, aidatsız kredi kartını seçmeniz sizin için daha avantajlı olacaktır.

Yapı Kredi Bankası: World Eko Kart

Yapı Kredi Bankası, World Eko Kart kullanan müşterilerinden yıllık kart aidatı almamaktadır. World Eko Kart’ın diğer kartlardan bir farkı olmadığını söyleyebiliriz. Bu anlamda, bu kart ile nakit avans, taksitlendirme, Worldpuan, temassız özellik gibi birçok uygulamalardan faydalanabiliyorsunuz. Eğer yıllık kart ücreti ödemeden kredi kartı kullanmak istiyorsanız, Yapı Kredi Bankası’nın World Eko Kartı’nı size tavsiye edebilirim.

Akbank: Free Kart

Free Kart, Akbank’ın müşterilerine sunduğu yıllık kart ücreti olmayan kredi kartlarından birisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Free Kart ile rutin kredi kartı işlemlerinizi yapabilirsiniz. Taksitlendirme, erteleme, nakit avans, kampanyalardan yararlanma gibi birçok konuda bu kredi kartı, işinizi görecektir. Tavsiye edebileceğim aidatsız kredi kartlarından birisi de Akbank Free Kart’tır.

Garanti Bankası: Bonus Flexi

Garanti Bankası, aidatsız kredi kartı olarak Bonus Flexi isimli kredi kartını müşterilerinin kullanımına sunmaktadır. Bu kredi kartı ile bildiğimiz birçok kredi kartı işlemlerini yapabiliyorsunuz. Nakit avans, taksitlendirme, erteleme vb. konularda bu kart da ihtiyaçlarınızı gidermenize yardımcı olacaktır.

Halk Bankası: Halk Kart

Bir kamu bankası olan Halk Bankası da müşterilerine yıllık ücret almadığı kredi kartı olarak Halk Kartı sunmaktadır. Halk Kart kullanmanız durumunda yıllık kart ücreti ödemezsiniz. Ancak bu kart ile doğrudan taksit ve kampanya imkanlarından yararlanamazsınız. Bu nedenle, eğer Halk Bankası müşterisi iseniz Halk Bankası şubelerinden bu kart hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

TEB: Sade Kart

TEB tarafından müşterilerine aidatsız kredi kartı olarak Sade Kart sunulmaktadır. Bu kredi kartı kullanmanız durumunda herhangi bir aidat ücreti ödemezsiniz. Taksitlendirme, erteleme gibi özellikleri bulunmaktadır. 100 TL üzeri harcamalarınızda sonradan taksitlendirme işlemi yapabilmektesiniz.

QNB Finansbank: Cardfinans Fix

Cardfinans Fix, QNB Finansbank’ın müşterilerine sunmuş olduğu aidatsız kredi kartıdır. Bu kartı hem banka kartı hem de kredi kartı olarak kullanabilmeniz mümkündür. Ayrıca kredi kartı özelliği ile harcamalarınızı taksitlendirme ve erteleme gibi işlemler uygulayabilirsiniz.

QNB Finansbank: enpara.com kredi kartı

En avantajlı kart ücreti olmayan kredi kartıdır. Aidatı olan kredi kartlarında yaptığınız tüm işlemleri bu kredi kartı ile yapabilmeniz mümkündür. Tüm kredi kartı özelliklerinden bu kart sayesinde yararlanır ve kredi kartı aidatı ödemezsiniz. Üstelik harcamalarınızı düzenli yapmanız halinde 2 yıl boyunca enpara.com, size yıllık kart aidatı öder. Tutar da 100 TL’dir. Nakit avans, taksitlendirme, erteleme, tüm kampanyalardan yararlanma gibi özellikleri ile enpara.com kredi kartı, diğer aidatsız kredi kartlarından bir tık daha avantajlıdır.

Tavsiye Makale: Limitsiz kredi kartları kimlere verilir?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı