Para Kazanma Yolları

İnternetten Para Kazanma Yolları 2021-2022

İnternetten para kazanma yolları sayesinde herhangi bir sermayeniz olmasa bile para kazanabilirsiniz. İnternetten nasıl para kazanabilirim? diyorsanız, bu yazımız tam size göre.

Hiç kuşkusuz, geçmişten günümüze para kazanma yönetimlerinin temelinde her zaman sermaye yatmıştır. Ta ki internetin keşfine kadar… İnternetin yaygınlaşması ile birlikte para kazanma yolları da farklılık göstermeye başlamış, internetten para kazanma yolları ortaya çıkmıştır. Günümüzde artık para kazanmak için sermaye olmazsa olmaz bir şart değildir. Sermayeniz olmasa bile internet üzerinden para kazanma yolları sayesinde interneti doğru ve fırsat odaklı kullanarak düzenli kazançlar elde edebilmeniz mümkündür. Bu nedenle, internetten kolay para kazanma yolları ile kazanç elde etmek çok zor değil. Aşağıda bahsedeceğimiz yöntemlerden size en uygun olanını tercih edebilir, bu konuda doğru adımları atabilirsiniz.

Bu yazımızda sizlere yasal olarak nasıl internetten para kazanabileceğinizi gösteren internetten para kazanma yolları methodlarından bahsedeceğim. Onlarca yöntemden birkaçı seçebileceğiniz gibi sadece bir yöntem üzerinden de gelir elde edebilirsiniz. Size tavsiyem ise aşağıdaki yöntemlerden birisine odaklanmanız ve yöntemle ilgili gerekli araştırma işlemlerine başlamanızdır. Tek bir yöntem hakkında teknik bilginizi geliştirir ve biraz sabır gösterirseniz, sermayesiz bir şekilde para kazanmanız mümkün olabilecektir.

İnternetten para kazanma yolları olarak birçok yöntemin olduğunu yazımızı incelediğinizde göreceksiniz. Bu yöntemlerin maddi açıdan herhangi bir riski bulunmamaktadır. Tamamen risksizdir. Ancak emek vereceğiniz için gelir elde edememeniz durumunda zaman kaybetmiş olacaksınız. Ancak ifade ettiğim üzere işin peşini bırakmaz, sabırla çalışırsanız hatırı sayılır bir şekilde gelir elde edersiniz. Bu yöntemler, defa kez denenmiş ve insanlar tarafından kazanç elde edilmiştir ve halen kazanç elde etmeye devam etmektedirler.

Bu konuda umut tacirlerine asla güvenmemelisiniz. Yani size para karşılığı yöntem veya method anlatacağım, eğitimlerim var diyenlere çok fazla inanmayın. Bu konuda her şeyi ben araştırıp öğreneceğim demelisiniz. İnternetten para kazanma işi, azim ve çok çalışma karşılığında elde edebileceğiniz bir konudur. Bu nedenle, kimsenin vaadlerine kanmayıp belirlediğiniz yöntem hakkında yabancı veya yerli kaynaklardan bol bol araştırma yapın. Şimdi dilerseniz, internetten para kazanma yolları 2021-2022 konusunda bilgi paylaşımında bulunmaya başlayalım.

İnternetten Para Kazanma Yolları & Yöntemleri

2021 yılı ile bazı yeni yöntemlerin ortaya çıktığını görüyoruz. İnternetin kuruluşundan günümüze sermayesiz bir şekilde kazanç elde edebileceğiniz methodları anlatmaya başlayalım.

Bu methodlardan dilediğinizi tercih ederek para kazanma yolunda adımınızı atabilirsiniz. Bu yöntemler, en etkili internetten para kazanma yolları olarak tespit edilmiştir.

Öğrenciler İçin İnternetten Para Kazanma Yolları 2021-2022

Bu yöntemler sadece öğrenciler için internetten para kazanma yolları olarak düşünülmemelidir. Herkes tarafından bu yollar uygulanarak internetten para kazanmak mümkün hale gelebilmektedir. Biraz internet ve bilgisayar bilgisi yeterli olacaktır.

1. Youtube’dan para kazanma

Günümüzde en çok izlenen video platformlarının başında Youtube geliyor. A’dan Z’ye hemen hemen her konuda video içerik bulabileceğiniz bu platformda içerik üreticileri, Google Adsense reklam gelirleri sayesinde önemli kazançlar elde edebilmektedir. Youtube içeriği üreterek gelir elde etmek, günümüzde oldukça popüler bir internetten para kazanma yolları arasında yer almaktadır.

Youtube’dan yüksek gelir elde edebilmeniz için içeriklerinizin çok sayıda izlenmesi gerekmektedir. İzleyici kitleniz düşükse gelir de yok, diyebiliriz. Bu nedenle, yüksek kaliteli ve ilgi çekici video içerikleri oluşturmalısınız.

Youtube’dan para kazanma, herkese uygun olmayabilir. Kamera karşına geçmek istemeyebilirsiniz. İçerik üretmek size sıkıcı gelebilir. İnsanların ilgisini çekebilecek videolar üretmek konusunda başarısız olabilirsiniz. Bu nedenle, kendinize uygun bir konsept ve konu belirleyerek bir test süreci başlatmalısınız. İlk aşamada profesyoneller videolar çekemeseniz de kendinizi, oluşturacağınız içeriklerle denemelisiniz. Videolarınızın %100 özgün ve size ait olmasına dikkat etmelisiniz. Az olsa bir popülerlik kazanabilmeni oldukça önemli. İnsanların ilgisini çeken, onları tatmin eden, cezbedici yeni içerikler ürettikçe izlenme sayınız daha da artacaktır.

Bu konuda çalışmak istiyorsanız, iyi bir plan yapmanızı öneriyorum.

Çok izlenen, abone sayısı 1 milyon ve üzeri olan Youtuber’ların aylık 5.000 Dolar – 150.000 Dolar arasında kazanç elde ettiklerini ifade edebiliriz. Aynı sayıda izlenme alan Youtuber’ların aynı gelire ulaştıklarını söyleyemeyiz. Geliri etkileyen birçok parametre bulunmaktadır. Ancak bu konu, bu makalenin konusunu oluşturmamaktadır.

Mutlaka Okumalısın: Youtube Para Kazanma Şartları ve Yolları

2. Makale yazarak para kazanma

İnternet dünyasının vazgeçilmez en önemli unsuru, içeriktir. Her gün milyonlarca makale içeriği, bloglarda paylaşılmaktadır. Bu nedenle, günümüzde makale yazarak para kazanmak oldukça mümkündür. Makale yazarak gelir elde etmek, internetten para kazanma yolları arasında yer alan en önemli methodların başında geliyor.

Dünyada makale yazarlığı yaparak hatırı sayılır kazançlar elde eden birçok makale yazarı bulunmaktadır. Araştırmayı ve yazmayı seviyorsanız, siz de makale yazarı olarak kazanç elde edebilirsiniz.

Günlük düzenli içerik üreterek aylık 3.000 TL ile 5.000 TL arasında gelir elde edebilmeniz mümkündür. Özellikle kaliteli içerik üretebilme yeteneğiniz söz konusu olursa daha yüksek gelirlere de ulaşabilirsiniz.

Peki ama ne yapmalıyım?

2 farklı yol var aslında.

Bunlardan birincisi, makale talebi olan forumlara üye olmanız ve iş almaya başlamanızdır. Forumlarda makale ihtiyacı olan kişilerle rahatlıkla iletişim kurmaya başlayabilirsiniz. Bu forumlara örnek olarak R10, wmaraci, iyinet vb. forumlar örnek verilebilir. R10.net’e üye olmakla ilk adımı atabilirsiniz.

İkincisi ise makale yazma sitelerine üye olmanızdır. Bu durumda, ilgili sitelere belirli oranda komisyon ödemek zorunda kalırsınız. Emeğinizin karşılığını tamamen alamazsınız.

Benim size önerim, kesinlikle müşterilerinizle bire bir görüşmeniz ve herhangi bir komisyon vermeden doğrudan hizmet etmenizdir. Bunun için kendinize ait bir makale hizmeti sitesi açabilir ve forumlarda tanıtımınızı yapabilirsiniz.

Uygun fiyata yüksek kaliteli içerik üretebilmeniz halinde müşterileriniz, hızla artacaktır.

Detaylı bilgi için: Makale yazarak para kazanma

3. İnternet sitesi açarak para kazanma

İnternet sitesi açarak da orta ve uzun vadede kazanç elde edebilirsiniz. Niş bir alanda bir internet sitesi açarak gelir elde etmek, uzun vadeli bir internetten para kazanma yoludur.

Peki ama nasıl?

Hangi siteye girerseniz girin, Google reklamları ile karşılaşıyorsunuzdur. İşte site sahipleri, yayınladığı bu Google reklamları aracılığıyla aylık gelir elde edebilmektedir. Ancak hemen kazanç elde edebilmek o kadar kolay değildir. Sabır, uzun vadeli ve disiplinli çalışma gerektirmektedir.

Açacağınız internet sitesinin ziyaretçi sayısının yüksek olması ve yayınladığınız makalelerin hem özgün hem de yüksek kaliteli olması gerekiyor.

Bunlar da yetmiyor. Makalelerinizin Google arama sonuçlarında ilk sayfada çıkması gerekiyor. Çünkü yüksek sayıda ziyaretçi çekebilmeniz için arama sonuçlarında makalelerinizin özellikle ilk 3 sırada yer alması şart. Bunun için site içi ve site dışı olmak üzere iyileştirme çalışması yapmanız gerekir. Bu çalışmalara SEO, yani Search Engine Optimization ismi verilmektedir.

Açacağınız internet sayfasının WordPress tabanlı olması sizin için avantaj olacaktır. Doğru bir konsept ve konu belirleyerek site adınızı ve hosting alımınızı yapmanız gerekiyor.

Site kurmasını bilmiyorsanız, R10.net’de bu konuda hizmet veren freelancer olarak çalışan kişileri bularak uygun maliyetle sitenizi kurdurabilirsiniz. Yine Youtube’da site nasıl kurulur isimli birçok içerik de yer almaktadır. Bu videoları izleyerek nasıl site kurulacağını öğrenebilirsiniz.

Peki ama bir internet sitesi ne kadar kazandırır?

Dopdolu, kullanıcı dostu bir internet sitesi, mutlaka sahibine kazanç sağlayacaktır. Sitenin konusu da kazancınızı etkilemektedir. Bu nedenle, site konusunu doğru bir şekilde gelir odaklı belirlemelisiniz.

Eğer İngilizce biliyorsanız, kesinlikle ama kesinlikle İngilizce site kurmalısınız. Bu durumda kazancınız 10’a kadar katlanabilir.

Günlük 10.000 tekil ziyaretçi ve tıklama başına maliyeti yüksek bir konuda sitenin aylık geliri 10.000 TL civarında olabilir.

4. Instagram’dan para kazanma

2021 yılı itibariyle Instagram’dan para kazanmak, farklı fırsatlar sunması açısından mümkün hale gelmiştir. Milyon takipçili hesapların tek bir paylaşım ile binlerce TL kazandığını görmekteyiz. Hal böyle olunca Instagram’dan para kazanmak oldukça mümkün olduğunu görüyoruz. Instagram’dan gelir elde etmek, son yılların en kazançlı internetten para kazanma yolları arasında yer alıyor.

Peki ama sermayesiz Instagram’dan nasıl para kazanabilirim?

Çok basit. Bunun için birden fazla yöntem var. Ancak öncelikle şunu bilmelisiniz ki takipçi sayınızın en az 100.000 olması gerekiyor. 1 milyon takipçili bir hesabınız varsa ve takipçileriniz organikse (Bot olmamalı, mutlaka organik olmalı) reklam alırsınız. Kimlerden reklam alırsınız? Butiklerden, takipçi sayısını artırmak isteyenlerden, işletmelerden vb. Aynı zamanda stoksuz bir şekilde dilediğiniz ürünü de satma şansınız bulunur. Ürün satışı sonrası ilgili ürün doğrudan alıcıya göndertebilirsiniz.

Bazı hesaplar var ki bir post ya da story karşılığı 1.000 TL talep edebilmektedir. Bu tutarlar, daha da artabilmektedir. Bunun karşılığında sunduğu hizmet ise takipçi ve etkileşim kazandırmak!

Bol takipçili bir hesabınız olsun istiyorsanız, bunun için insanların ilgisini çekmeniz gerekiyor. İçerik üretiminizi belirlemeniz ve buna dair plan yapmanız gerekiyor. Instagram, kendi başına bir alan ve bu alandan para kazanmak istiyorum diyorsanız, onu çok iyi tanımalısınız.

5. Anket doldurarak para kazanma

İnternetten para kazanma yöntemlerinden birisi de anket doldurarak para kazanmaktır.

Anket doldurarak çok yüksek miktarlarda para kazanmanız pek mümkün değildir. Ancak aylık 500 TL – 1.000 TL arasında gelir elde edebilmemiz oldukça mümkündür.

Anket doldurarak para kazanmak istiyorsanız, birden fazla anket firmasına kayıt olmalı ve bir an önce anket doldurmaya başlamalısınız.

Detaylar için https://parahayali.com/anket-doldurarak-para-kazanma/bağlantısını ziyaret edebilirsiniz.

6. Satış ortaklığı yaparak internetten para kazanma (Affiliate Marketing)

İnternet ortamında satış ortaklığı yaparak para kazanabilirsiniz. Satış ortaklığı ile herhangi bir ürünün reklamını ve tanıtımını kendi internet sitenizde yaparsanız. Eğer ziyaretçileriniz reklamınıza tıklayarak bu ürünü satın alırsa, bu satıştan komisyon alırsınız.

Bu reklamları, kendi internet sitenizden yapacağınız gibi sosyal medya hesapları üzerinde de yapabilirsiniz.

Uygulaması oldukça kolaydır. Aldığınız reklam linklerini sitenizde yayımlar ve ürün tanıtım yazıları yazarsınız. Ziyaretçilerinizi ikna etmeniz durumunda satış gerçekleşir ve belirli oranda komisyon alarak gelir elde edersiniz.

Herhangi bir sermaye gerektirmez ve kazanç potansiyeli oldukça yüksektir.

Peki ama kimlerin ürünlerini satacağım derseniz, bunun için binlerce platform bulunmaktadır. Bu platformlara kayıt olarak ürün linklerini elde edebilirsiniz.

7. Facebook ile internetten para kazanma

Tıpkı Instagram’da olduğu gibi Facebook’da da popülerlik kazanmak oldukça önemlidir. Çünkü bu popülariteyi, gelire dönüştürebilirsiniz.

Reklam yayımlama, ürün satışı vb. faaliyetler ile Facebook üzerinden gelir etmeniz oldukça mümkündür. Bunun için takipçi ve etkileşim sayınızın çok yüksek olması ve size reklam verecek olan kişileri cezbetmesi gerekiyor.

8. Oyun oynayarak internetten para kazanma

Eğer oyun dünyasında deneyiminiz yoksa gerçekten oyun oynayarak para kazanabilir miyim acaba diyorsunuzdur. Bu bir aldatma değil, evet internetten oyun oynayarak rahatlıkla para kazanabilirsiniz.

Peki ama bu nasıl mümkün oluyor?

Bazı oyun siteleri, sadece oyun oynamanız karşılığında para verebiliyor. Bazı oyunlarda geliştirdiğiniz karakterleri satabiliyorsunuz. Bazı oyunlarda canlı yayın yapmanız durumunda para kazanabiliyorsunuz. Bazı oyunlarda turnuvalar düzenleniyor, katılıyor, kazanıyor ve gelir elde edebiliyorsunuz. Genel olarak oyun karakterileri, itemları satarak para kazanabilmeniz mümkün olabilmektedir.

Detaylar için yatırımsız para kazandıran oyunlar isimli makalemizi okumalısınız.

9. Sanat dersleri vererek internetten para kazanma

Bazı durumlarda deneyim ve yetenek tek başına bir sermaye olmaktadır. Bu nedenle, yetenek ve deneyim sahibi iseniz internetten para kazanma konusunda kendinizi şanslı saymalısınız.

Sanat dalları konusunda gerçek bir yeteneğe ve deneyime sahipseniz, sermayesiz bir şekilde para kazanmanız oldukça kolay olacaktır. Resim, müzik, dans, edebiyat, fotoğrafçılık, heykel ve daha birçok sanat dallarından birisinde yeteneğinize güveniyorsanız, bu yeteneğinizi pazarlayarak ciddi gelirler elde edebilirsiniz.

Yeteğinizden ve deneyiminizden kimsenin haberi olmayacaktır. Bu nedenle, gerek sosyal medyada gerekse pazar yeri platformlarında hizmetinizle ilgili ilan verebilirsiniz. Pazarlamayı ne kadar kuvvetli yaparsanız, kazancınız da bu yönde artış gösterecektir.

Uzmanlık alanınızla ilgili bir müfredat ya da eğitim programını oluşturduktan sonra potansiyel öğrencilerinize nasıl ulaşabileceğiniz konusunda kafa yormalısınız. Yürüteceğiniz pazarlama stratejileri ile güçlü bir öğrenci kitlesi kendiliğinden oluşacaktır.

10. Fotoğraf satarak internetten para kazanma

Eğer profesyonel veya amatör bir fotoğrafçı iseniz internetten üzerinden para kazanma şansınız oldukça yüksek olacaktır. Çektiğiniz fotoğrafları, internette yayımlayarak ayda 2.000 TL’ye kadar kazanç elde edebilmeniz mümkün olacaktır.

Fotoğraf konusunda bilgi ve deneyime sahip olan fotoğrafçılar, çektikleri fotoğrafları rahatlıkla satabilmektedir. Bu fotoğrafları, fotoğraf satışı yapılan indirme sitelerine yükleyerek müşterilerinizi bekleyebilirsiniz.

Fotoğraf satışı yaparak önemli kazançlar elde edebilmek için geniş bir fotoğraf stoğunuzun olması gerekiyor. İndirme başına elde edilen gelirler düşük kalmaktadır. Bu nedenle, stoğunuzun sağlam olması oldukça önemlidir.

Fotoğraflardan gelir elde edebilmek, işi bilmeyi gerektiriyor. En çok ne tür fotoğraflar satılıyor, hangi fotoğraflara talep var, bu ve benzeri konulara hakim olmanız gerekmektedir.

11. Online kurs hizmeti ile para kazanma

Herhangi bir konu hakkında uzman bilgisine sahipseniz, internetten para kazanmak sizin için hiç zor olmayacak. Bunun için yapmanız gereken uzmanlık alanınızla ilgili bir video kurs programı hazırlamanızdır.

Hazırlamış olduğunuz kurs programını online olarak canlı da verebilirsiniz, hazır video formatı ile eğitim hizmetini de sunabilirsiniz.

Birçok alan ve konu var. Bu konulardan herhangi birisini çok iyi derecede biliyorsanız, yeterli bilgi ve deneyime sahipseniz online kurs hizmeti ile dikkate değer kazançlar elde edebilirsiniz. Bu iş kolunda çok önemli kazançlar elde eden insanların olduğunu biliyoruz.

Online kurs programınızı oluşturdunuz, diyelim. Bu yeterli olmayacaktır. Bu online kurs programınızı pazarlamalısınız. Pazarlama araçlarını kullanmalısınız. Bu kursa ihtiyacı olan insanları ve hedef kitlenizi belirlemelisiniz. Pazarlama konusu bambaşka bir konu. Sosyal medya ve dijital ortamlarda hedef kitlenize ulaşmalısınız. Aksi takdirde, yeterli düzeyde kazanç elde edemezsiniz.

Online kursunuz ile değer yaratmalı ve insanlara bu değeri doğru anlatmalısınız. İnsanlara faydalı bir içerik ile karşılarına çıkmanız durumunda müthiş bir kazanç ivmesi yakalayabilirsiniz.

12. ETSY’de ticaret yapmak

ETSY, işlek bir online pazar yeridir. Aynı Trendyol gibi düşünebilirsiniz. ETSY’de el işçilikli ürünlerin satışını yapabilirsiniz.

El işçilikli birçok ürünü, ETSY’de satışa sunabilirsiniz. Takı, mobilya, giyim vb. birçok alanda el işçilikli ürünleriniz varsa bu ürünleri, potansiyel müşterilerinizle buluşturabilirsiniz.

13. Twitch’den para kazanma

Oyun oynayarak ve bu oynanan oyunları canlı yayında izleyiciler ile buluşturarak para kazanmak mümkündür. Burada kritik olan husus, ilgili oyunu çok iyi ya da ilginç bir şekilde oynayabilmektedir.

Twitch, bir canlı yayın kanalıdır. Bu kanalda oynadığınız oyunları izleyecilerle buluşturabilirsiniz. En büyük canlı yayın platformlarından birisi olan Twitch ile oyunlarınızı yayımlamaya başlayabilirsiniz.

Oyun konusunda kendinize güveniyor ve keyif alıyorsanız, Twitch üzerinden yayım yapmanızı öneriyoruz. Kazanç miktarları gerçekten yüksek olabilmektedir. Evden sadece oyun oynayarak ve bu oyunları yayımlayarak para kazanmanız için yapmanız gereken Twitch’e üye olmak ve oyunlarınızı yayımlamaya başlamaktır.

14. Grafik tasarım ile para kazanma

Grafik tasarım ile para kazanabilmek için grafik tasarım eğitimi almış olmanız gerekmiyor. Yeterli bilgi seviyesinde iseniz rahatlıkla basit grafik tasarımlar üzerinden kolay para kazanabilirsiniz.

Eğer grafik tasarım bölümü mezunu değilseniz, Canva öğrenmenizi tavsiye ederim. Zaten birçok şablon Canva’da var. Bu şablonları kullanarak yapacağınız grafik tasarımlar üzerinden para kazanabilirsiniz.

Canva sayesinde afiş, logo, banner, infografik tasarımları yapabilirsiniz. Temel düzeyde bilginizin olması yeterli olacaktır. Grafik tasarım becerilerinizi geliştirerek insanlara bu doğrultuda hizmetler sunabilirsiniz.

Grafik tasarım becerilerim var diyorsanız, 99designs üzerinden hizmet sunabilir, müşteri bulabilirsiniz.

Kazanç konusuna gelecek olursak, alanında uzman ve profesyonel grafik tasarımcıları çok yüksek kazançlar elde edebilmektedir. Çalışmalar, basit düzeyde kalırsa kazanç da bu oranda daha düşük olacaktır.

15. Pinterest’ten para kazanma

Diğer sosyal medya mecralarında olduğu gibi Pinterest üzerinden de para kazanmak mümkündür. Yarım milyara yakın kullanıcısı olan Pinterest, görsel içerik paylaşımına dayalı bir sosyal medya ağıdır.

Pinterest kullanıcılarının neredeyse %90’ını, bayan kullanıcılar oluşturmaktadır. Bu kullanıcıların Pinterest hesabınızı takip etmelerini sağlarsanız, sponsor reklamlar alarak para kazanabilirsiniz. Bu durum, diğer sosyal medya ağlarına benzer bir yoldur. Bu nedenle, aynı mantığı Pinterest için de düşünebilirsiniz.

16. Forum sitesi ile para kazanma

Forum sitesi açarak para kazanmak mümkündür. Burada önemli olan husus, insanların faydalanabileceği, bilgi alışverişinde bulunabileceği bir forum kurabilmek ve ilgilileri bu foruma çekebilmektir.

Forumlar, internet kullanıcılarının sevdiği bir yapı. Aynı zamanda üyelerin bilgi paylaşımı yapabildikleri bir alan. Bu nedenle, doğru bir konu seçerek kullanıcıları foruma çekebilmek çok önemli.

Kuracağınız forum, zamanla popüler hale geldikçe alacağınız reklamlar ile yüksek kazançlar elde edebilmeniz mümkündür. Günümüzde ekşi sözlük en popüler forumların başında gelmektedir. Ekşi Sözlük, tek bir gün için müşterileriden binlerce TL reklam geliri almaktadır.

Forum projesi ile uzun vadede çok güzel kazançlar elde edebilmek mümkün hale gelmiştir.

17. Influencer olun

Takipçisi belirli bir seviyenin üstünde olan sosyal medya kullanıcıları, fenomen haline gelmektedir. Bir nevi influencer olarak sosyal medya kullanıcılarını yönlendirmekte ve etkilemektedir.

Bu nedenle, günümüzde influencerlar büyük bir reklam aracı haline gelmişlerdir. Büyük markalar dahi influencerlar üzerinden reklam vermekte ve ürünleri için influencerlardan yönlendirme hizmeti almaktadır.

Ülkemizde 100.000 üzerinde organik takipçisi olan hesaplar, aylık düzenli kazanç elde edebilmektedir. Daha yüksek organik takipçisi olan influencerlar, daha yüksek kazançlar ile reklam çıkmaktadır.

Öyleki tek bir post ya da hikaye paylaşımı ile 3.000 – 4.000 TL gelir elde eden influencerlar oldukça fazla. Bu nedenle, influencer olmak, günümüzde internetten para kazanma yolları arasından en popüler yöntemlerden birisi haline gelmiştir.

18. Para kazandıran uygulamalar

İnternette gelir sağlayan bir takım uygulamalar vardır. Bu uygulamaları, akıllı cep telefonlarınıza yükleyerek çok yüksek kazançlar olmasa da para kazanabilmeniz mümkün.

İnternet üzerinden gelir elde edebileceğiniz tüm uygulamaları bir makalemizde bir araya getirdik. Bu makalemizde yer alan uygulamalardan size en uygun olanını tercih ederek az da olsa belirli bir gelir elde edebilirsiniz.

Mutlaka Okumalısın! Para Kazandıran Uygulamalar

19. E-kitap yazarak para kazanma

E-kitap yazarak para kazanma, pasif gelir olarak nitelendirilebilir. Tek bir çalışma ile uzun vadeli kazanç sağlamaktadır.

Yazma konusunda yetenekliyseniz, e-kitap oluşturarak internetten para kazanabilirsiniz. Burada önemli olan nokta, insanlara değer katacak, onların ilgisini çekecek bir e-kitap yazmanız ve bu kitabı, dijital mecralarda pazarlamanızdır.

Günümüzde e-kitaplar oldukça yaygınlaştı. Yazarlar, e-kitap yazarak dikkate değer kazançlar elde edebilmektedir. Doğru bir çalışma stratejisi ile bilginize güvendiğiniz bir alanda, araştırmalar da yaparak harika e-kitaplar yazabilirsiniz.

E-kitap yazarak para kazanma, uzun vadeli harika bir kazanç kapısıdır.

20. Freelancer hizmet sunarak para kazanma

Freelancer olarak insanlara hizmet verebilirsiniz. Herhangi bir konuda yeteneğiniz ya da bilginiz varsa bu doğrultuda insanlara internetten hizmetler sunabilirsiniz. Dünyada oldukça yaygın bir hizmet koludur.

Çeşitli platformlarda insanlara vermek istediğiniz hizmetleri sunabilir, potansiyel müşterilerinize ulaşma şansı elde edebilirsiniz. Çeviri yapabilirsiniz, video düzenleyebilirsiniz, grafik tasarım yapabilirsiniz, makale yazabilirsiniz, sunumlar hazırlayabilirsiniz. Tüm bu işler ve daha fazlası için insanlara hizmet veren çok fazla freelancer vardır ve aylık düzenli kazançlar elde edebilmektedir.

UzmanKirala, Bionluk, SadeceON, r10, Wmaracı, İyinet, Upwork, Armut ve Fiverr gibi platformlarda freelancerlar, potansiyel müşterilerine ulaşmaya çalışmaktadır.

21. Dropshipping yaparak para kazanma

Stoksuz e-ticaret yapmak, günümüzün en popüler internetten para kazanma yolları arasında yer almaktadır. Çok fazla umut taciri olsa da kendiniz araştırarak sistemi kuracaksanız bu yöntemi öneriyorum. Aksi takdirde, insanları dolandırma derecesinde bu konuda size hizmet sunacaklara asla inanmayın ve paranızı kaptırmayın.

Dropshipping’i kendiniz araştırarak yapmanızı öneriyorum. Çok yüksek ücretler ödeyerek hizmet asla satın almayın. Bu konuda büyük hayal kırıklığı yaşayan birçok insan bulunmaktadır.

Dropshipping ile güzel kazançlar elde eden girişimciler olsa da bu konuda araştırmacı ve dikkatle hareket etmenizi öneriyorum.

22. Online danışman olun

Herhangi bir konu hakkında uzman bilgisine sahipseniz, insanlara bu konuda danışmanlık yaparak gelir elde edebilirsiniz. Dünyada ve ülkemizde oldukça yaygın bir iş kolu olan danışmanlık, günümüzde internet üzerinden yapılarak online danışmanlığa dönüşebilmektedir.

Danışmanlığınıza ait güzel bir internet sayfası ve sosyal medya hesapları açarak danışmanlık hizmetinizi dijital pazarlama yöntemleri ile insanlara ulaştırabilirsiniz.

23. Tiktok’tan para kazanma

Tiktok üzerinden bir hesap açarak ve doğru adımları atmanız halinde para kazanabilirsiniz. Tiktok hesabınızı popüler hale getirerek ve hatırı sayılır bir takipçi kitlesi oluşturmanız halinde birçok farklı yöntemle Tiktok’tan para kazanabilmek günümüz şartlarında oldukça mümkündür.

Tiktok üzerinden şöhret sahibi olan birçok fenomen bulunmaktadır. Bu fenomenler, Tiktok’tan üzerinden milyonlarca TL gelir etmiş ve etmeye de devam etmektedir. Tek yapmanız gereken doğru bir stratejisi belirleyerek insanların ilgisini çekebilecek içerikler üretmektir. Takipçi kitlesinin artışı ile beraber kazanç kapısı da sonuna kadar açılacaktır.

Tiktok üzerinden para kazanma ile ilgili Tiktok’tan Para Kazanma isimli yazımızı mutlaka okumalısınız.

24. Reklam izleyerek para kazanma

Reklam izleyerek para kazanma, internetten para kazanma yolları arasında yer almaktadır. İnternet üzerinden ilgili reklam izleme sayfalarını ziyaret ederek para kazanabilirsiniz. Günlük düzenli bir şekilde verilen reklam izleme görevlerini yerine getirerek aylık bazda düzenli kazançlar elde edebilirsiniz.

Ne kadar yüksek miktarda reklam izlerseniz, o oranda para kazanabilmek mümkündür. Günlük yaşamınızda belirli saatlerde reklam izleyerek ek gelir elde edebilirsiniz. Reklam izleyerek nasıl para kazanabileceğinizi bilmiyorsanız, aşağıda paylaştığımız bağlantı üzerinden bu para kazanma yönteminin detaylarına ulaşabilirsiniz.

Konuyla ilgili detaylar için mutlaka Reklam İzleyerek Para Kazanma isimli makalemizi incelemenizi tavsiye ediyoruz.

İnternetten Nasıl Para Kazanılır?

İnternetten para kazanmak, bilgisayar bilgisine dayanmaktadır. Bilgisayar ve internet konusunda deneyimli iseniz internetten para kazanmak, çok zor olmayacaktır. Bir internet sitesi açarak aylık 100.000 TL adsense geliri elde eden girişimcilerin sayısı az değil. Ya da online danışmanlık yaparak yılda 1.000.000 TL kazanan insanları görmemezlikten gelemeyiz. Dünyanın en zengin insanının e-ticaret yaparak bu pozisyona ulaştığını unutmayın. Amazon projesi, internetten para kazanabileceğinin en güzel ve en doğru ispatı.

İnternetten para kazanma yolları konusunda acele etmeyin. Size en uygun yolu tercih etmeye çalışın ve bu yol üzerinde yoğunlaşın.

Para Uzmani

Para Hayali; girişimci ve yatırımcılara yol gösteren bir bilgi platformudur. İş fikirleri, krediler, devlet destekleri ve girişimci rehberi ile okurlarına katma değer sağlamaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu