İş Fikirleri

Getir Kurye Başvurusu Nasıl Yapılır? (2022)

Getir Kurye Başvurusu mobil uygulama ile veya şehrinizde ki Getir bürolarından verilen forumu doldurarak yüz yüze yapılabilmektedir.

Getir Kurye Başvurusu Nasıl Yapılır?

Getir uygulaması son zamanların en fazla talep gören ve en aktif uygulamalarından biridir. Getir ile sipariş verenlerin sayısının sürekli artıyor olması Getir kurye ihtiyacının ortaya çıkmasına neden olmaktadır.

Getir kurye başvurusu nasıl yapılır sorusu da Getir kurye olarak çalışmak isteyenlerin araştırmış olduğu konuların başında gelmektedir. Getir kurye başvurusu yapmak isteyenlerin gerekli talimatları yerine getirmeleri gerekmektedir.

 • İletişim Bilgilerinin Dolduruması
  Başvuru yapmak için Getir resmi internet sitesine girilerek iletişim kısmında yer alan bilgilerin tam ve doğru bir şekilde doldurulması gerekmektedir.
 • Konu Kısmının Seçilmesi
  İsim soyisim, cep telefon numarası ve e posta adresi girilerek konu seçiminin İş Başvurusu olarak yapılması gerekir.
 • Başvuru Mesajının Gönderilmesi
  İş başvurusu ile ilgili belirtilmek istenen ifadeler mesaj kısmında yazılabilmektedir. Başvurunun tamamlanıp iletilmesi ile birlikte başvuru işlemi başarılı bir şekilde tamamlanmış olacaktır.

Getir resmi internet sitesinden başvuru yapılabileceği gibi kariyer.net gibi iş bulma siteleri üzerinden de başvuru talebi iletilebilmektedir.

Getir Kurye Ne Kadar Kazanıyor?

Getir kurye ne kadar kazanıyor sorusu Getir kuryede çalışmak isteyenlerin cevabını merak ettiği sorulardan biridir. Getir kurye maaşları asgari ücret üzerinden ödenmektedir. Buna göre;

Getir Kurye Ne Kadar Kazanıyor?

2022 Asgari ücret, Asgari Geçim İndirimi + Setcard + teslim edilen pakete göre ortalama rakam Getir kuryenin maaşını oluşturmaktadır. Diğer yandan online olarak gelen bahşişlerde de kuryenin maaşına dahi edilmekte aylık toplam kazanç 5.500 TL ile 6. 000 TL arasında olmaktadır. Kuryenin kullandığı motorun yapmış olduğu yakıtı iş yeri karşılamaktadır.

Getir Kendi Motoruyla Kurye Ne Kadar Kazanır?

Getir kendi motoruyla kurye ne kadar kazanır sorusu kendi motoruyla Getir kurye de çalışmak isteyenlerin cevap aradığı sorulardan biridir. Çalışma şartları ve kazançlar hakkında net bilgi almak için Getir kurye müşteri hizmetleri ile görüşme sağlanması gerekmektedir. Bu doğrultuda net bilgi alınabilmektedir.

Getir Kuryeler Kaç Saat Çalışır?

Getir kuryeler internet üzerinden verilen siparişler için 7 gün 24 saat gıdadan temizlik ürününe pek çok üründe sipariş teslimatı yapmaktadır. İstenen siparişler dakikalar içinde belirtilen adrese ulaştırılmaktadır.

Getir Kurye Olan İller

Getir kurye her geçen gün daha da büyüyerek hizmet verdiği il sayısını arttırmaktadır. İstanbul, İzmir, Ankara, Antalya, Bursa, Adana, Bilecik, Balıkesir, Bolu, Burdur, Çanakkale, Denizli, Edirne, Isparta, Kayseri, Kırklareli, Kocaeli, Konya, Kütahya, Manisa, Mersin, Muğla, Sakarya, Samsun, Tekirdağ, Uşak, Yalova ve Zonguldak Getir kurye olan iller arasında yer almaktadır.

Getir Kurye Şartları

Getir kurye olarak çalışmak isteyenlerin Getir kurye şartları kapsamında bazı şartları yerine getirmeleri gerekmektedir.

 • 18 yaşının üzerinde olunması gerekmektedir.
 • A1 veya A2 motor ehliyetine sahip olunması gerekmektedir.
 • Ehliyet ceza puanı elli puanı geçmemelidir.
 • Başvuruda bulunacak olan kişinin sabıka kaydının olmaması gerekir.
 • Aktif olarak motor kullanması ve bölgeye hakim olması şartı aranmaktadır.
 • Vardiyalı çalışma şartlarına uygun olması gerekir.
 • Takım çalışmasına yatkın olması gerekir.
 • Teknoloji ile ilgileniyor olması ve navigasyon sistemini kullanmasını bilmesi gerekmektedir.
 • Alması gereken eğitimleri almış ve sertifika sahibi olması gerekmektedir.

Getir Esnaf Kurye Başvuruları

Getir Esnaf Kurye Başvuruları

Getir kurye ve Getir esnaf kurye çalışma şartları birbirinden farklı olmaktadır. Bu durumda Getir esnaf kurye başvuruları için;

 • Kişinin kendisine ait motorunun olması gerekir.
 • Alması gereken motor ehliyeti sahibine sahip olması gerekir.
 • 20 yaşının üzerinde olmak işe alınmayı kolay hale getirecektir.
 • Başvuruda bulunacak kişinin sabıka kaydının olmaması gerekir.
 • Aktif olan gözüken ceza puanına sahip olunmaması gerekir.
 • Daha öncesinden motokurye olarak çalışmış olma şartı aranmaktadır.
 • Şahıs şirketinin bulunması gerekir.
 • Hizmet verilecek olan bölgenin çok iyi bilinmesi gerekir.
 • Vardiyalı çalışma sistemine ayak uydurulabilmesi gerekmektedir.
 • Yoğun ve tempolu çalışmaya ayak uydurulması aranan şartlardan biridir.
 • Kişinin kendisine ait olan Android uyumlu cep telefonunun olması gerekir. Bu durum navigasyon kullanımı için önemlidir.

Getir Kurye Yaş Sınırı

Getir kuryede çalışmak isteyenlerin başvuru için gerekli şartları taşımalarının yanında Getir kurye yaş sınırı esasına da dikkat etmesi gerekmektedir. Getir kuryede çalışmak için 18 yaşını doldurmuş olmak yeterli olacaktır. Getir esnaf kuryede çalışmak isteyenlerin ise 20 yaşını doldurmuş olmaları gerekmektedir.

Getir Kurye Çalışma Sistemi Nasıl Oluyor?

Getir kurye çalışma sistemi sipariş usulüne göre hareket eden sistemlerden biridir. Son yıllarda Koronavirüs salgınıyla birlikte kişiler ihtiyaçlarının çoğunu sipariş ile karşılamaktadırlar. Getir kuryeler bu anlamda vatandaşlar için büyük kolaylık olmaktadır.

Verilen siparişler dakikalar içinde belirtilen adrese ulaştırılmaktadır. Uygulama üzerinden bulunamayan siparişler için öneride bulunarak o ürünün satışa sunulması istenebilir. Temizlik ürününden gıdaya, oyuncaktan kişisel bakıma yüzlerce siparişe tek bir tuş ile erişmek mümkündür.

Getir kuryeler 7 gün 24 saat istenen saatte siparişleri sipariş sahiplerine iletmek durumundadırlar. Müşteriye ürünlerin güleryüzlü bir şekilde teslim edilmesi firmanın itibarı ve müşteri memnuniyetinin sağlanması açısından oldukça önemlidir. Motokuryenin motor kullanabilmesi için ehliyete sahip olmasının yanında motoru aktif bir şekilde kullanabilmesi gerekir.

Getir kurye çalışma sistemi için temel esas her iş yerinde olduğu gibi müşteri memnuniyetini sağlamaktır. Bu doğrultuda Getir kuryeler siparişleri olabildiğince hızlı ve güvenli bir şekilde belirtilen adrese götürmek durumundadırlar. Vardiyalı çalışma sistemine göre hareket edildiğinde Getir kuryede çalışanların tamamının bu sisteme uygun hareket etmesi gerekir.

Dikkatinizi Çekebilir: Getir Bayilik Şartları 

Para Uzmani

Para Hayali; girişimci ve yatırımcılara yol gösteren bir bilgi platformudur. İş fikirleri, krediler, devlet destekleri ve girişimci rehberi ile okurlarına katma değer sağlamaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu