Krediler

Faturalı Hatta Kredi 2020 Nedir? Nasıl Oluyor?

2020 yılında da faturalı hatta kredi mevzusuna talep büyük diyebiliriz. Bunun temel sebebi ise bankaların eskiye nazaran kredi verme konusunda daha pasif davranmasıdır. İşin açıkcası, burada bankaların neden kredi vermek istemediklerinin nedenlerini anlatmayacağım. Ana konumuz faturalı hatta kredi 2020 ve faturalı hatta nasıl kredi alabileceğinizi size detaylarıyla anlatmaya çalışacağım.

Aslına bakılırsa; ortada ne banka ne de kredi söz konusudur. Bu nedenle, bu ifadenin çok doğru olmadığını ifade edebilirim. Ancak biz yine de herkes tarafından bu şekilde ifade edilmesi nedeniyle bu kavramı kullanacağız.

Bu yazımızda, sizlere faturalı hatta kredi sistemini tam anlamıyla anlatmaya çalışacağım. Şimdi dilerseniz, konumuzun detaylarına geçelim.

Faturalı hatta kredi 2020 nedir, ne değildir?

Öncelikle ortada bankadan çekilen bir kredi olmadığını ifade edelim. Faturalı hatta kredi tam anlamıyla şudur: Faturalı hat sahibi kişiler, hangi hattı kullanıyorsa o hattın yetkili bayilerine gidiyorlar. Bu bayide faturalı hattının üzerine akıllı cep telefonu satın alıyor. Satın aldığı bu telefonun ücreti, 12 veya 24 ay taksitle hat faturasına yansıtılıyor. Telefonu satın alan kişi, cihazı satıyor ve eline nakit para geçiyor. Durum bundan ibarettir. Anlayacağınız ortada kredi gibi bir durum söz konusu değildir.

Bu işi yapan komisyoncu firmalar ve kişiler bulunmaktadır. Bu kişilerin yasal firma olup olmadığını iyi araştırmanız gerekiyor. Benim size önerim ise bu süreci tamamen sizin yönetmenizdir. Bu durumda, aracılara da para kaptırmamış olursunuz.

Faturalı hat üzerinden nakit elde etme işlemini herkes gerçekleştirememektedir. Bu işlemin bazı prosedürü ve şartları söz konusudur. Eğer şartları sağlayamıyorsanız, süreç sizin için başlamadan bitti, demektir. Şimdi dilerseniz, faturalı hatta kredi şartlarına bir göz atalım.

Faturalı hatta kredi 2020 şartları nelerdir?

Faturalı hatta krediden yararlanabilmeniz için şartları sağlayıp sağlamadığınızı kontrol etmelisiniz.

Şartlar kısa ve öz:

  • En az 6 ay faturalı hat kullanıcısı olmanız gerekiyor.
  • Faturalarınızı düzenli ödemiş olmanız gerekiyor. Gecikme ve benzeri durumlar, faturalı hat üzerinden cep telefonu satın almanıza engel olabilir.

Bu iki şartı sağlıyorsanız, faturalı hattınız üzerinden cep telefonu satın alabilir, almış olduğunuz cihazı, cep telefonu bayilerine veya internet üzerinden alıcılara satabilirsiniz.

Esnaf kefalet kredisi kullanmak ister misin? Öyleyse, mutlaka bu yazımızı okumalısın!

Faturalı hatta kredi güvenilir mi?

Faturalı hat üzerinden cep telefonunu siz satın alır, siz satarak nakite çevirirseniz bu işlem gayet güvenilir işlem olur. Eğer bu işlemi sizin adınıza yaparak size kredi çıkartacağını söyleyen kişiler aracılığıyla yaparsanız, ne olacağı konusunda kimse garanti veremez. Bu nedenle, böylesine basit bir işlemi sizin yapmanız faydanıza olacaktır.

Bu işlemler sonucunda satın alabileceğiniz cihaza göre değişmekle birlikte en fazla 10.000 TL gibi bir nakit elinize geçebilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı