İş Fikirleri

Evde Ek İş Yapmak İstiyorum Diyenlere Öneriler 2021

Bu yazımızda, evde ek iş yapmak istiyorum diyenler için asıl mesleğinize ek olarak yapabileceğiniz iş fikirlerinden bahsedeceğiz. Aynı zamanda, herhangi bir işi olmayan kişiler de bu ek işlerden rahatlıkla gelir elde edebilir ve geçimlerini kolaylaştırabilirler.

Evde ek iş yapmak, özellikle boş zamanların değerlendirilmesi ve ev ekonomisine ekstra katkı yapması açısından da oldukça kıymetlidir. Bu nedenle, erkek ya da bayan farketmeksizin herkesin evde kolaylıkla yapabileceği ek iş fikirlerini sizinle paylaşmak istiyoruz.

Mutlaka Okumalısın! Düşük sermaye ile yufkacı dükkanı açmak

Evde ek iş 1: Evde paketleme işleri ve firmalar

Ülkemizde hemen hemen her firmanın bir paketleme bölümü bulunmaktadır. Aklınıza gelebilecek birçok ürün için fabrikalar, ürettikleri ürünleri paketlettirmektedir. Bu ürünlerin paketleme olmadan satışları ise mümkün olmamaktadır. Bu nedenle, fabrikalar bu ürünleri, ya kendi bünyelerinde ya da dışarıda paketleme işi yapan kişilere paketlettirmektedir. Ancak, şunu söylemeliyiz ki, firmalar genelde paketleme işlerini dışarıya yaptırmaktadır. Çünkü kendi bünyelerinde SGK’lı olarak işe aldıkları personellerin maliyeti, işletmeler için yüksek olabilmektedir.

Peki ama evde ek iş yapmak isteyenler hangi ürünleri evde paketleyebilir?

Açıkcası bu sorunun birden çok cevabı bulunmaktadır. Öncelikle ilinizde bulunan üretim firmalarını bilmeniz gerekiyor, gerekirse bu firmaları ziyaret ederek evde paketleme işi yapabileceğinizi dahi söyleyebilirsiniz.

Biz burada evde ek iş olarak hangi ürünleri paketleyebileceğinizi belirtmeye çalışalım.

Sabun Paketleme

Günümüzde birçok sabun firması organik sabun üretmekte ve bu sabunları, dışarıda paketlettirmektedir. Çünkü bu durum, onlar için daha az maliyet anlamına geliyor. Ülkemizin birçok şehrinde sabun üretim firmaları bulunmaktadır. İstanbul, Ankara, Bursa, İzmir, Adana ve daha birçok ilde siz de sabun imalatçıları ile anlaşabilirsiniz. Bu sayede, kolaylıkla evde sabun paketleme işi yapabilirsiniz.

Kına Paketleme

Kına paketleme işi, kına üreticileri tarafından genellikle evde paket işi olarak yaptırılmaktadır. Oldukça zahmetli olan kına paketleme işi, imalatçılar tarafından evde yaptırılmaktadır. Ülkemizde birçok ilde kına üreticileri bulunmaktadır. Bu kına firmaları ile anlaşarak siz de günde 4-5 saat çalışarak ayda 600-700 TL ek gelir elde edebilirsiniz.

Kürdan Paketleme

Evde ek iş yapmak istiyorum diyenler evde kürdan paketleyerek de ek gelir elde edebilmektedir. Yaşadığınız şehirde bulunan kürdan imalatçıları ile anlaşarak evde kürdan paketleyebilir, ayda 700-800 TL ek gelir elde edebilirsiniz.

Diğer Muhtemel Paketleme İşleri

Evde ek iş olarak yapabileceğiniz diğer muhtemel paketleme işleri olarak şunları yapabilirsiniz.

  • Evde boncuk paketleme işi yapabilirsiniz.
  • Evde tespih dizme işi yapabilirsiniz.
  • Evde düğme paketleme işi yapabilirsiniz.
  • Evde mandal paketleme işi yapabilirsiniz.

Ayrıca ilinizde bu işlerin haricinde evde farklı ürünler için paketleme işi verecek firmalar da bulunabilmektedir. Bu konuda araştırma yaparak farklı ürünlerde evde paketleme işi yaparak ayda asgari ücrete yakın gelir dahi elde edebilirsiniz.

Evde ek iş 2: İnternetten para kazanma

Evinizde bir bilgisayar ve bir de internet bağlantınız varsa dijital ortamda yapacaklarınızla ek gelir elde edebilirsiniz. Makale yazarak, blog açarak, Facebook ve Instagram sayfalarınızda yayınlayacağınız reklamlarla önemli gelirler elde edebilirsiniz. Bunun için öncelikle biraz akıl yürütmeniz ve farklı olmanız gerekecektir.

Tavsiye Makale: Sermayesiz Para Kazanmanın Yolları Burada!

Evde ek iş 3: Çocuk bakım hizmetleri

Bu iş tam da ev hanımlarına göre diyebilirim. Evde çalışarak ek gelir elde etmek istiyorsanız, evde çocuk bakım hizmetleri sunarak aylık önemli gelirler elde edebilirsiniz. Tabi bu konuda çocukları sevmek ve onlarla anlaşabilmek oldukça kritik bir konudur. Eğer bu konuda bir eğiliminiz yoksa kısa süre içerisinde yorulacağınızı bilmenizi isterim.

Evde ek iş 4: Yaşlı bakım hizmetleri

Aynı çocuk bakım hizmetlerinde olduğu gibi yaşlı bakım hizmetleri de ev hanımlarına uygun işlerin başında gelmektedir. Yaşlılar için hizmet vererek aylık bazda hatırı sayılır gelirler elde edebilirsiniz.

Evde ek iş 5: Evcil hayvan bakım hizmetleri

Evcil hayvanları seviyorsanız, kolay bir şekilde evcil hayvan bakım hizmetlerini müşterilerinize sunabilirsiniz. Ek iş olarak yapacağınız bu iş kolunda köpeklerin gezdirilmesi, kedilerin ve diğer evcil hayvanların bakımı, beslenmesi, taranması, yıkanması vb. hizmetleri sunabilirsiniz.

Evde ek iş 6: Temizlik hizmetleri

Vaktiniz çoksa ve günlük bazda iyi kazançlar elde etmek istiyorsanız, temizlik hizmeti sunabilirsiniz. Konutların ve ticari ofislerin temizlik işlerini yapmanız durumunda günlük 150-200 TL kazanç elde edebilirsiniz.

Evde ek iş 7: El işi ürünler satmak

El sanatları konusunda yaratıcılığınıza güveniyorsanız, evinizde yapacağınız el işi ürünlerinin satışını yapabilirsiniz. Günümüzde en etkili satış ortamları sosyal medyada oluşmaktadır. Özellikle yapacağınız el işi ürünlerinizi Instagram ve Pinterest gibi sosyal medya mecralarında pazarlayabilir ve satışını gerçekleştirebilirsiniz.

Evde ek iş 8: Güzellik hizmetleri

Evinizde yüz bakım hizmetleri, manikür ve pedikür gibi hizmetleri sunabilirsiniz. En iyi ev merkezli ek gelir işlerinden birisidir. Güzellik hizmetleri konusunda kendinize güveniyorsanız, bu hizmetleri rahatlıkla sunabilir ve aylık bazda güzel kazançlar elde edebilirsiniz.

Evde ek iş yapmak istiyorum diyenler için uygun olan bu önerilerden biri veya birkaçı sizin için uygun olabilir. Yapmanız gereken bir an önce gerekli hazırlıkları yapmak ve kendinizi ve hizmetlerinizi tanıtmaktır.

Sermayesiz iş fikirlerini merak ediyorsan, https://parahayali.com/kategori/sermayesiz-is-fikirleri/adresini ziyaret edebilirsin!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu