Krediler

Ev Hanımlarına Kredi Kartı Veren Bankalar 2020

Bu yazımızda ev hanımlarına kredi kartı veren bankalar 2020 yılında hangileri sorusunun cevabını bulabileceksiniz. Bu sayede ev hanımlarına kredi kartı verilir mi sorusuna da cevap bulmuş olacaksınız. Ülkemizde 20’den fazla banka faaliyet göstermektedir. Bu bankaların arasında ev hanımlarına kredi kartı veren bankalar olduğunu biliyoruz. Ancak ev hanımları, hazırlıklı olmadan kredi kartı başvuru yaptıkları için bankalar tarafından bu başvurlar olumsuz sonuçlandırılmaktadır. Bu nedenle, sizlere hem ev hanımlarına kredi kartı veren bankalar bilgisini hem de başvurunuzun reddedilmemesi için yapmanız gereken bilgileri paylaşacağız.

Ev hanımlarının genellikle sabit bir aylık geliri bulunmamaktadır. Bu nedenle, bankalar ev hanımlarına kredi verme konusunda çok fazla istekli davranmamaktadır. Fakat bu bankalar, ev hanımlarına kredi kartı vermez anlamına gelmemektedir. Eğer kurallara uygun bir şekilde başvuru yaparsanız, yani kriterleri sağlarsanız başvurunuz onaylanacaktır. Bu kriterleri, bankalar bilgisini paylaştıktan sonra yazımızda yer vereceğim.

Mutlaka Okumalısın: En güvenilir anket doldurarak para kazanma siteleri 

Ev hanımlarına kredi kartı veren bankalar 2020 hangileridir?

Bankaların müşterilerine kredi kartı vermek için can attığını söyleyebiliriz. Ancak bu müşteriler, genellikle aylık düzenli gelire sahip kredi notu düşük olmayan kişiler olmaktadır. Bu nedenle, ev hanımları bankalardan kredi kartı alma konusunda oldukça dezavantajlıdır. Dezavantajlı durumunuzu avantajlı duruma çevirmeniz gerekiyor. Bu sayede, başvurunuz sonucu kredi kartı alabilirsiniz.

Şimdi dilerseniz, ev hanımlarının kredi kartı alabilecekleri bankaları paylaşmaya başlayalım.

QNB Finansbank – CardFinans Kart

QNB Finansbank, ev hanımlarının kredi kartı başvurusu yapabileceği bankalardan birisidir. QNB Finansbank şubelerinden birisine giderek kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz.

TEB – She Card

TEB’in kadınlara yönelik olarak sunduğu kredi kartı She Card’tır. She Card ile ev hanımları kredi kartı kullanabilmekte ve çeşitli kampanya ve avantajlardan yararlanabilmektedir. TEB’in size en yakın şubesine uğrayarak She Card başvurusu yapabilirsiniz.

Denizbank – Deniz Bonus Card

Denizbank, ev hanımlarına kredi kartı verme konusunda en olumlu bankalardan birisidir. Denizbank’ın birçok ev hanımına kredi kartı verdiğini gözlemlemekteyiz. Dolayısıyla siz de Denizbank şubelerinden birisini ziyaret ederek kredi kartı başvurunuzu yapabilirsiniz.

Akbank – Axess Card

Akbank da ev hanımlarına kredi kartı verebilmektedir. Akbank’ın verdiği kredi kartı ise Axess Card’tır. Eğer doğru ve hazırlıklı bir şekilde başvuru yapmanız durumunda Akbank, başvurunuzu olumlu sonuçlandırabilir.

Ev hanımlarına kredi kartı başvurusu yapmak için tıklayınız.

ING Bank – ING Bonus Card

Ev hanımlarının kredi kartı başvurusu yapabileceği bankalardan birisi de ING Bank’tır. ING Bank’ın herhangi bir şubesine giderek başvuru formunu doldurarak başvurunuzu yapabilirsiniz. Yetkililer, başvurunuzu inceledikten sonra başvuru sonucunu size ileteceklerdir. ING Bonus Card almanız durumunda birçok avantajlı kampanyadan yararlanma fırsatı yakalayabilirsiniz.

Bol para kazandıran bir iş fikri: Yufkacı dükkanı açmak

Ev hanımları ne kadar limitli kredi kartı alabilir?

Ev hanımlarının ne kadar limitli kredi kartı alabileceklerini belirleyecek olan başvuru yapılan bankanın kendisi olacaktır. Banka, başvuru yapan kişinin öncelikle aylık gelir durumuna ve kredi notuna bakacaktır. Banka, aylık gelir durumun 4 katına kadar limit sunabilir. Ancak başvuru yapan kişinin düzenli aylık geliri yoksa verilecek kartın limiti en fazla 1.000 – 1.500 TL olacaktır. Bu durumda daha yüksek bir limit beklemek hayal olur.

Ev hanımlarının kredi kartı alabilmesi için ipuçları nelerdir?

Ev hanımları, kredi kartı başvurusu yapmadan önce hazırlık yapmalıdır. Aksi takdirde, başvuru sonucu olumlu sonuçlanmayabilir. Ayrıca bazı ipuçlarını da dikkate alarak bu ipuçlarını değerlendirebilirsiniz. Bu kısımda size bu ipuçlarından detaylarıyla bahsetmeye çalışacağım.

İpucu 1: Ek kredi kartı başvurusu yapmak

Ek kredi kartı, ana kredi kartının uzantısıdır. İkisinin limiti ortaktır. Farklı farklı limitlere sahip değildir. Eğer kredi kartı başvurunuz olumsuz sonuçlandıysa, bu durumda eşinizin veya anne-babanızın adına olan ana kredi kartına ek kredi kartı başvuru yaptırarak ek kredi kartı kullanabilirsiniz. Bu başvuruyu ana kredi kartının sahibi ancak yapabilmektedir.

İpucu 2: Öğrenci kimlik no ile başvuru yapmak

Eğer hiç bir durumda ev hanımına kredi kartı verilmediyse bu durumda üniversite öğrencisi oğlunuz veya kızınız adına kredi kartı başvurusunda bulunabilirsiniz. Başvuruda bulunabilmek için öğrenci kimliği ve kimlik kartı yeterlidir. Ancak bu durumda bankalar en fazla 1.500 TL limiti olan bir kredi kartı tahsis edeceklerdir.

İpucu 3: Sigorta girişi yaptırmak

Bankalar, aylık düzenli gelir beyan edilmediğinde kredi kartı başvurularını olumsuz sonuçlandırabilmektedir. Bu durumu yukarıda da ifade etmiştim. Eğer yüksek limitli bir kredi kartını adınıza almak istiyorsanız, bu durumda sigortalı bir işe girmekten başka çareniz yoktur. Eşiniz ya da yakın akrabalarınız esnaf olabilir. Bu durumda, sigorta girişinizi yaptırarak ve belirli bir süre düzenli çalışarak bankalara kredi kartı başvurusunda bulunduğunuzda çok yüksek ihtimal başvurunuz kabul edilecektir. Bu durumda, 5.000 – 8.000 TL üst limitli kredi kartı alabilmeniz mümkün olacaktır.

İpucu 4: Gelir beyanında bulunmak

Sigortalı bir işte çalışmamanıza rağmen farklı bir geliriniz varsa bu gelirinizi beyan edebilirsiniz. Bunun en bilindik örneği, kira gelir beyanıdır. Eşinizin veya ailenizden birisinin aylık kira geliri söz konusu olabilir ya da sizin kira geliriniz olabilir. Kendi üzerinize alarak bu geliri bankaya beyan etmeniz durumunda kredi kartı başvurunuz olumlu sonuçlanacaktır.

İpucu 5: Çalıştığınız bankaya kredi kartı başvurusu yapmak

Kredi kartı başvurunuzu mutlaka daha önce çalıştığınız bankaya yapınız. Bu bankaya olan daha önceki borçlarınızı düzenli ödediyseniz banka, başvurunuzu olumlu sonuçlandıracaktır.

Tüm bu yöntemler, %100 çalışır iddiasında değiliz. Bu ipuçlarını kullanarak kredi kartı kullanan birçok ev hanımının olduğunu biliyoruz. Kendi kişisel durumunuz farklı olabilir. Bu durumda başvurunuz da bu durumunuza bağlı olarak farklı değerlendirilebilir.

Kredi kartı kullanıp yıllık kart aidatı ödemek istemiyorsan mutlaka bu yazımıza göz atmalısın: https://parahayali.com/kart-aidati-olmayan-kredi-kartlari/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı