Kripto Paralar

Ethereum Fiyat Tahminleri & Hedefi & Geleceği 2021-2022-2025

Ethereum fiyat tahminleri, hiç kuşkusuz kripto para yatırımcılarının en çok merak ettiği ve araştırdıkları konuların başında gelmektedir. Ancak şimdiden ifade edeyim, Ethereum öyle sağlam bir şekilde ilerliyor ki, gerek ulusal düzeyde gerekse uluslararası düzeyde birçok uzman ve kuruluşun fiyat tahminlerini tek tek boşa çıkarmaktadır. Bu durumu, Google’da kısa bir araştırma yaptıktan sonra rahatlıkla görebilirsiniz. Hala internet sayfalarında Ethereum için 2021, 2022 yılı için 3.000 dolara çıkabileceği ifade edilmektedir. Halbuki Ethereum, çoktan bu seviyeleri aşmıştır. Ethereum fiyat tahminleri konusunda birçok uzmanın ve kuruluşun geçmişte yapmış olduğu tahminler ortada duruyor. Ethereum, 2021 yılı sonu tahminlerini şimdiden birçok kişi ve kuruluşa güncelletmek zorunda bıraktı. 2022 ve 2025 yılı için fiyat tahmininde bulunanlar, 2021 yılının ortasında tahminlerini güncellemek durumunda kaldı. Bir yükseliş hareketi, Ethereum’dan elbette bekleniyordu ancak bu denli bir yükselişi, çoğu uzman ve kuruluş öncesinden tahmin edemedi.

Ethereum teknolojisini anlatmaya gerek yok. Proje sağlamlığından bahsetmenin anlamı yok. Çünkü Ethereum ağı, kendini ve rüştünü ispat etti. Aslına bakarsanız, Ethereum’a bir altcoin mantığı ile bakılmaması gerekiyor. Ethereum’un sunmuş olduğu teknolojinin Bitcoin’den hiç bir aşağı kalır yok. Ethereum, şimdiye kadar uzun vadeli yatırımcılarını ne üzdü ne de bekletti. Bunu ifade etmekte fayda var. Bizi bu yazıda tamamıyla Ethereum fiyat tahminleri, Etherum hedefi ve Ethereum geleceği ilgilendiriyor. Böylesine önemli bir konuyu ise baştan savma bir şekilde ele almamak gerekiyor. Doğru bir grafik analizinden, her ne kadar yanılsalar da uzman ve kurum, kuruluş tahminlerinden yararlanmak gerekiyor.

Ethereum fiyat tahminleri nasıl?

Ethereum fiyat tahminleri konusuna geçmeden önce Ethereum’un geçmişten günümüze nasıl bir yol izlediğini görmekte fayda var. Ethereum geleceği açısından öncelikle fiyat geçmişine bakmakta fayda var.

Ethereum fiyat geçmişi

Geçmişten günümüze Ethereum fiyat hareketlerini aşağıdaki grafikte inceleyebilirsiniz. Geniş bir perspektiften bakılınca Ethereum’un orta vadede yatay bir seyir izlediği, 2021 yılında ise muhteşem bir yükseliş trendini görebilirsiniz. 2021 yılında böylesine bir yükseliş trendine girmesinin temel nedeni, kripto para borsalarının yaygınlaşması ve bilinirliliği olmuştur. Her geçen gün kripto paralara olan güven artmakta ve piyasa hacmi yükselmektedir. Bu şu anlama geliyor: 2021 yılında kripto paralara olan talep arttı ve kripto para piyasasına muazzam bir şekilde para girişi oldu. Ethereum, piyasa değeri ve güveni bakımından binlerce kripto para arasında ilk sırada. İlk sırada Bitcoin’in geldiğini biliyoruz zaten. Kripto para piyasasının hacminin artmasıyla Ethereum da bu hacimden kendine düşen payı aldı.

Ethereum Fiyat Geçmişi

Grafikte 2016 yılı yok. 2016 yılında Ethereum’un 8-9 dolar seviyesinde olduğunu belirtelim. 2021 yılı Mayıs ayı itibariyle Ethereum, 4.000 dolar seviyesine yaklaşmıştır. 2016 yılına kıyasla Ethereum, yaklaşık 500 kat artış göstermiştir.

Tüm bunları ifade ettikten sonra Ethereum fiyat tahminleri 2021-2022-2025 ve Ethereum hedefi konusu bir tık daha fazla merak konusu oluyor. Nasıl olmasın? Karşımızda son 5 yılda yaklalık 500 kat artmış bir kripto para duruyor. Ancak şunu belirtelim: Gerçekten kripto paralarla ilgili tahmin yürütmek çok zor bir konu. Bazen beklentilerin çok fazla üstüne çıkabiliyor, bazen beklentilerin çok fazla altına inebiliyor. Bunun temel nedeni ise kripto paralara olan güvenin hala tam oluşmaması, yaşanan gelişme ve haberlerden çok fazla etki görmesi ve yaşanan ani panik satışları ve alışlarıdır. Ancak Bitcoin ve Ethereum’un diğer kripto paralara nazaran daha sakin ve daha istikrarlı bir şekilde hareketler sergilediğini ifade edebiliriz.

Ethereum fiyat tahmini ve hedefi 2021

İlk olarak yıllık bazda ve günlük kapanışta grafik incelemesi yapmaya çalışalım. 2021 yılında Ethereum’un ne denli yükseliş trendi yaşadığını ve bunun hala devam ettiğini gördük. Günlük kapanışlarda herhangi bir negatif kırılım söz konusu değil.

Ethereum Fiyat Analizi

Ethereum, 2021 yılında boğa piyasasının tam göbeğinde yer alıyor. Kurumsal şirketler ve büyük balinalar, Ethereum’a yatırım yapmaya devam ediyor. Yukarıda da ifade ettiğimiz gibi herhangi bir negatif görünüm söz konusu değil. Sürekli boğa piyasasının geçerli olmayacağını da bilelim. Ancak ayı piyasası ne zaman kendini gösterecek bunu tahmin etmek güç. Ethereum, 2021 yılı içerisinde 3.000 – 3.200 dolar destek hattına gerileyebilir. Bu teknik analizde mümkün, ancak elbette kesin değil, böylesine dramatik yükselen bir kripto paranın kısa vadede zirvesini kestirmek zor. Yukarı yönlü bir tahminde bulunmak gerekir ise 2022 yılı için dile getirilen 5.000 dolar seviyesi, 2021 yılı için zirvede son durak olabilir.

Tavsiye Kripto Para Makalesi: Ripple (XRP) Coin Geleceği

Ethereum fiyat tahmini ve hedefi 2022

Kripto paralar ile ilgili ne tür gelişmeler yaşanır, bilinmez ancak mevcut gelişmeler ışığında 2022 yılı için Ethereum’un 7.000 dolar seviyesine yükselmesi hayal değil. Ethereum için 10.000 dolar tahmini, 2025 yılı için yapıldığını da unutmamak gerekiyor. Yine Ethereum’un tam 3 yıl yatay bir seyir izlediği de ortada. Piyasa büyüdükçe, yeni kripto paralar ortaya çıktıkça ve para birimi değerlendikçe yükseliş oranları da kısmen azalma gösterebilir. 2021 yılında %300 artan Ethereum, 2022 yılında %50 artışla yılı sonlandırabilir. Kripto para piyasasının hacmi çok önemli. 2022 yılında da bir boğa piyasası kendini gösterebilir. Ancak bu durum, çok kolay olmayacaktır. Fiyat dalgalanmaları ile dolu bir 2022 yılı geçirebiliriz.

Ethereum fiyat tahmini ve hedefi 2025

Ethereum’un bu denli fiyat yükselişi, uzun vadeli hedeflerin de güncellemelerine neden olmuştur. 2025 yılı için platformlarda bahsedilen tahmin 10.000 dolar seviyesidir. Ancak çok büyük negatif gelişmeler yaşanmadıkça 2025 yılı için 10.000 dolar Ethereum fiyat tahmini düşük kalacaktır.

Digital Coin Price Ethereum Fiyat Tahminleri

Longforecast Tahmini

Longforecast Ethereum Fiyat Tahminleri 2023-2024

Longforecast‘e göre Ethereum 2021, 2022 ve 2023 yıllarında 20.000 dolar seviyesinde gezeceğini, 2024 yılında ise çok büyük düşüş yaşayacağını tahmin etmektedir.

Tavsiye Makale: Polkadot (DOT) Fiyat Tahmini 2021-2022-2025

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu