Kripto Paralar

Enjin Coin Fiyat Tahmini & Geleceği 2021-2022-2025

Makalemizde Enjin coin hakkında tüm merak edilen konulara değiniyoruz. Enjin coin fiyat tahmini, Enjin coin geleceği ve Enjin coin nedir olmak üzere birçok konuyu ayrıntılarıyla açıklıyoruz.

Çok popüler bir altcoin olmasa da yatırımcılar ve kripto paralara ilgi duyan kişilerce bu konuların merakla araştırıldıklarını biliyoruz. Bu nedenle, kısa adı ENJ olan Enjin coini bu doğrultuda ele aldık. Diğer birçok altcoinde olduğu gibi Enjin coin de 2021 yılı Şubat ayında dikkatleri üzerine çekti ve roket bir yükseliş gerçekleştirdi. Daha sonra düşüşe geçerek günümüzdeki fiyatlara gelene kadar dalgalı bir seyir izledi.

Özellikle yabancı kaynaklı farklı kripto para platformlarının ve uzmanların Enjin coin ile ilgili kısa, orta ve uzun vadeli tahminlerini paylaşacağız. Enjin coin fiyat tahmini 2021, 2022, 2023, 2024 ve 2025 yılları için yapılmaktadır. Bu doğrultuda Enjin coin geleceği konusunda uzmanlar ve platformlar ne diyor, merak ediyorsan mutlaka yazımızın devamını okumanızı tavsiye ediyoruz.

Enjin Coin ENJ Nedir?

Enjin coin, Enjin şirketinin bir projesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Peki ama Enjin coin nasıl bir proje? Enjin coin, blockchain temelli bir proje olup bu proje, oyun ürünleri için birbirine bağlı bir ortam sunmaktadır.

Enjin projesi sayesinde oyun üreticileri, oyun içerisinde yer alan öğeleri, token haline getirebilmektedir. Bu token, ERC-20 standartlarına sahiptir. Digital ürünler, bu token sayısında satın alınabilir veya satılabilmektedir.

Enjin coin, 2017 yılı Temmuz ayında ilk defa açıklansa da 2018 yılı Haziran ayında ilk defa kullanıma girmiştir. Aynı zamanda bir dijital değer saklama aracı olan Enjin coin, herkesin blockchain ile ürün geliştirmesini ve alım-satım işlemleri yapmasını sağlamaktadır.

Aslına bakarsanız, teknik konular bu yazımızın konusunu oluşturmadığı için bu kısmın yeterli olduğunu düşünüyoruz. Şimdi dilerseniz, temel konularımıza geçelim.

Enjin Coin Geleceği Nasıl?

Enjin coin geleceği, projenin sağlamlığına dayanmaktadır. Bu nedenle, uzmanlar ve platformlar tarafından Enjin coin geleceğinin uzun vadede parlak olduğu belirtilmektedir. Enjin coini diğer coinlerden farklı kılan ve benzersiz yapan bazı özellikleri de yok değil.

Kurucu ortak olan Radomski’ye göre Enjin coin, oyun içi öğelere birer gerçek likitide değeri sağlamaktadır. Oyun içi öğelerin gerçek dünyadaki değerleri bu tokenlerle sağlanabilmekte ve anlaşılabilmektedir. Blagov da Enjin coin geleceği açısından şunları belirtmektedir: Dünya üzerinde milyonlarca oyuncu var ve bu oyuncular, Enjin coinin varlığından haberdar dahi olmadan Enjin coin tarafından desteklenen dijital öğeleri gelecekte aktif bir şekilde kullanacaklardır.

Uzmanlar ve çeşitli platformlar tarafından Enjin coinin gelecek vaat eden bir altcoin olduğu ifade edilmektedir. Bu durumu, yapılan tahminlerden de görmekteyiz. Burada önemli olan hususun kripto paralara olan güvenin zamanla artıp artmayacağı meselesidir. Kripto para hacmi ne kadar büyürse, altcoinlerin bu pastadan daha fazla pay alabileceği ortadadır.

Kripto para piyasası, oldukça dalgalı bir piyasadır. Ani yükseliş ve düşüşler fazlasıyla yaşanmaktadır. Bu nedenle, bu yazımızda yer alan ifadelerin uzun vadeli ve sabırlı yatırımcılar için geçerli olduğunu belirtmekte fayda var.

Tavsiye Makale: BitTorrent Fiyat Tahmini & Geleceği

Enjin Coin Fiyat Tahminleri

Enjin coin, 2018 yılında piyasaya sürüldükten sonra uzun süre yatay bir seyir izlemiştir. 2021 yılı Şubat ayında ise beklenen yükselişi gerçekleştirmiş, dikkat çekici bir şekilde yatırımcısının yüzünü güldürmüştür. Daha sonra eski fiyat düzeyine gerilemese de büyük düşüş yaşamış ve dalgalı bir seyir izlemiştir. Bu durumu, aşağıdaki fiyat grafiğinden inceleyebilirsiniz.

Enjin Coin Fiyat Tahmini – Enjin Coin Yıllar İtibariyle Fiyat Grafiği

Enjin coin fiyat tahminleri, kurum ve uzmanlara göre değişebilmektedir. Bu konuda net konuşmak, nokta atışı tahmin yürütmek pek mümkün gözükmemektedir. Altcoinlerde fiyat tahminleri, kripto para hacminin büyüme ya da küçülme beklentilerine göre değişebilmektedir.

Enjin coin için genel görüşün orta ve uzun vadede yükseliş olduğunu belirtebiliriz.

Tavsiye Makale: Cardano Coin (ADA) Fiyat Tahmini

Enjin Coin Fiyat Tahmini 2021-2022-2025

Enjin coin, 1,3-1,4 dolar seviyesinden işlem görmektedir. Aşağıda çeşitli platformların Enjin coin fiyat tahmini 2021, 2022 ve 2025 yılları için görüşlerini sizlerle paylaşacağız.

Wallet Investor‘a göre Enjin coin fiyat tahmini, 1 yıl içerisinde 3 doları geçeceği yönündedir. Önümüzdeki 5 yıl için ise 9,5 dolar hedefini göstermektedir. Bu da yaklaşık 9 katlık bir artış performansı göstereceği sinyalini vermektedir.

Coinpedia‘ya göre Enjin coin fiyat tahmini 2021 yılı sonu için 1,5 dolar seviyesidir. 2022 yılı için 4,9 dolar seviyesi ile birlikte aksi gelişmeler yaşanması durumunda 1,7 dolar seviyesine de gelebileceğini vurgulamaktadır. Önümüzdeki 5 yıl için ise 7,4 dolar seviyelerine ulaşabileceğini belirtmektedir.

Treading Beasts‘e göre Enjin coin fiyat tahmini, 2021 yılı için en fazla 1,60 dolar seviyesidir. 2022 yılı için 1,76 dolar seviyesiyken 2025 yılı için tahmini 1,90 dolar seviyesidir. Treading Beasts’e göre Enjin coin, iyi bir yatırım aracı değildir. Genel beklenti, düşüş yönündedir.

Digitalcoinprice‘a göre Enjin coin fiyat tahmini şu şekildedir:

Enjin Coin Fiyat Tahmini 2021-2022-2023-2024-2025-2026-2027-2028

Gov.capital‘e göre Enjin coin fiyat tahmini, önümüzdeki 1 yıl için 2,52 dolar seviyesidir. Önümüzdeki 5 yıl için Gov.capital’in tahmini 10,85 dolar seviyesidir.

Tavsiye Makale: Binance Coin Fiyat Tahminleri

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu