Kripto Paralar

Chiliz Coin (CHZ) Fiyat Tahmini 2021-2022-2025 & Geleceği

Chiliz coin fiyat tahmini, Chiliz coin geleceği ve Chiliz coin hedef fiyat konusu kripto para borsasında işlem yapan ya da yapacak olan birçok kişinin en çok merak ettiği konuların başında geliyor. Biz de bu yazımızda chiliz coin fiyat tahmini ve Chiliz coin geleceği başta olmak üzere chiliz (CHZ) coin ile ilgili birçok konu başlığına yazımızda yer verdik.

Öncelikle belirtelim ki burada yer alan tahminler ve analizlerin kesinliği bulunmamaktadır. Kripto para borsası oldukça dalgalı ve iniş çıkışlarla dolu bir borsadır. Anlık büyük değişimler her zaman mümkündür. Bu nedenle, yatırımcılar özellikle bu konuda dikkatli ve özenli olmaları gerekmektedir. Chiliz coin fiyat tahmini bilgileri de herhangi bir kesinlik içermemektedir.

2021 yılında kripto para borsasında boğa sezonunun hakim olduğunu söyleyebiliriz. Kripto paralara karşı ilgi gösteren ve borsalarda işlem açan kişi sayısı artmaya devam ediyor. Bu dönemde birçok kripto para yükselme eğilimi gösterdi ve tarihi zirvelerine ulaştı. Ancak birçok kripto paranın yükselmesi sonrası düzeltme (düşüş) yaptıklarını da rahatlıkla ifade edebiliriz. Chiliz de bu kripto paralardan birisidir. Özellikle 2021 yılı Mart ayında tarihi zirvesine ulaştıktan sonra oldukça dalgalı bir seyir izlemektedir. Dönem dönem yukarı yönlü ataklar da yaşanabilmektedir. Bu nedenle, yatırımcılar doğru zamanda Chiliz’e giriş ya da çıkış yapma konusunda kafa karışıklığı yaşamaktadır.

Yazımız, anlık ve kısa vadeli yatırımcılardan ziyade orta ve uzun vadeli yatırımcılar içindir. Anlık sürekli dalgalanan, olur olmadık yerlerde beklenmedik tepkiler veren kripto paralar için teknik analizler dahi çoğu zaman çalışmamaktadır. Böyle bir ortamda anlık ve kısa vadeli yatırım yapmanın kumardan bir farkı da bulunmamaktadır.

Aynı şeyleri orta ve uzun vade için söylemek ise yanlış olacaktır. Orta ve uzun vadede kripto paraların yükselmesi, elde ettikleri hacim sayesinde düzeltme sonrası dahi eski bulundukları seviyeye düşmeleri pek söz konusu olmayabilir. Bunun temel nedeni ise kripto paraların şimdiye kadar sarsılmaz ve güven veren bir yapıda durmaları ve kripto paralara olan ilginin her geçen gün daha da artmasıdır.

Kripto para cinslerinin proje bilinirliliği artıkça, kripto paralar daha çok kullanılmaya başlandıkça güven ve değerlenme hiç kuşkusuz yukarı yönlü olacaktır. Burada kritik olan husus, ülke yönetimlerinin yasaklayıcı ve engelleyici yaptırımlar uygulamaması olacaktır.

Chiliz (CHZ) coin nedir?

Chiliz, CHZ kısaltmasına sahip bir kripto para birimidir. Alexandre Dreyfus ve ekibi tarafından 14 Şubat 2018 tarihinde çıkarılmıştır. CHZ, bir Ethereum ağı üzerinde oluşturulmuş bir ERC-20 tokenıdır.

Chiliz coin nedir ne işe yarar?

Chiliz, spor ve e-spor platformlarında kullanılması için çıkarılmıştır. socios.com‘un bir hizmet tokenı olarak sunulmuştur. Taraftar tokenlerı almak için CHZ kullanılmaktadır.

Birçok spor kulübü ile ortalıklık kuran Chiliz, taraftarlar ile kulüpler arasında bağlantı kurmayı amaçlamaktadır. Galatasaray, Roma, Trabzonspor, Barcelona, PSG, Juventus gibi kulüplerin taraftarları CHZ satın alarak kulüp kararlarında söz hakkına sahip olabilmektedir.

CHZ sayesinde taraftarlar, kulüpleri ile ilgili birçok konuda seçim yapma şansı yakalayabilmektedir. Hazırlık maçlarının nerede oynanacağı, ürün tasarımları, forma tasarımları, en iyi oyuncunun seçimi ve daha birçok konuda CHZ, taraftarlara tercih hakkı sunmaktadır.

Chiliz coin nedir nasıl alınır?

Chiliz coin’i Türk ya da global kripto para borsalarından satın alabilirsiniz. Ancak son yaşanan THODEX olayları sonrası Türk borsalarından çekinmekte haklı olabilirsiniz. Bu nedenle, Binance ya da Binance TR üzerinden chiliz coin satın almanızı tavsiye ederim.

Chiliz coin grafiği ve fiyat analizi 2021

Şimdi dilerseniz, geçmişten günümüze chiliz coin nasıl hareket etti, hangi tarihlerde nasıl fiyatlandı, bir göz atalım. Chiliz coin grafiği ve fiyat analizini aşağıda inceleyebilirsiniz.

2021 YILI CHILIZ FİYAT GRAFİĞİ

Kaynak: TradingView, CHZ Chiliz Coin Fiyat Tahmini, Bu tablo 31.10.2021 tarihinde güncellenmiştir.

Chiliz coin fiyat tahminleri ve Chiliz coin hedef fiyat

2020 yılında ve 2021 yılının şubat ayına kadar oldukça yatay bir seyir izleyen CHZ, özellikle 2021 yılının Mart ayından itibaren yükselişe geçmiştir. 0,025 dolar bandında olan CHZ, 2021 yılı mart ve nisan aylarında yaklaşık 40x yaparak 0,90 dolar seviyesine yükselmiştir. Böylesine bir yükseliş trendi gerçekten inanılmaz olarak nitelendirilebilir. Daha sonra ise düşüş trendi başlamıştır. Dalgalı bir seyir izleyen CHZ, 2021 yılı Kasım ayı itibariyle yükselişe geçmiştir.

Chiliz, 2021 yılı Ekim ayı sonu, Kasım ayı başı itibariyle yükseliş trendine girmiştir. 0,52 dolar seviyesinden işlem görmektedir.

Peki ama 2021, 2022 ve 2025 yılı Chiliz coin hedef fiyat nedir? Şimdi dilerseniz, bu tahminlere ve uzmanlar tarafından konuşulanlara bir göz atalım.

CHZ Chiliz Coin Hedef Fiyat Tahminleri & Geleceği

CHZ Chiliz coin hedef fiyat beklentileri ve Chiliz coin geleceği 2021,2022,2023,2024 ve 2025 yılları için merak edilmektedir. Aşağıda çeşitli yabancı platformların Chiliz coin geleceği ile ilgili CHZ fiyat tahminlerini sizlerle paylaşıyoruz.

Fiyat hareketlerine göre tahminler güncellenmektedir. Olabildiğince fiyat tahminlerini güncel tutmaya çalışacağız.

Chiliz coin fiyat tahmini 2021

2021 yılı sonlarına yaklaştığımız bugünlerde platformlar da CHZ coin hedef fiyat tahminlerini güncellemektedir.

 • Longforecast‘in 2021 yılı CHZ tahmini yıl sonu itibariyle 0,47 – 0,76 dolar aralığıdır. En düşük ve en yüksek tahminleri bu şekildedir.
 • Wallet Investor‘a göre 1 yıl içerisinde CHZ coin hedef fiyatı 0,65 dolardır.
 • Gov.Capital‘e göre 1 yıl içeriside CHZ coin hedef fiyatı 0,86 dolardır.
 • Digital Coin Price‘a göre 2021 yılı CHZ fiyat tahmini, 0,86 dolardır.
Kaynak: https://longforecast.com/chiliz CHZ Chiliz Coin Fiyat Tahmini, Hedef Fiyat, Geleceği

Chiliz coin fiyat tahmini 2022

Chiliz coin fiyat tahmini 2022 yılı yabancı kaynakların CHZ coin hedef fiyat tahminleri şu şekildedir:

 • Longforecast CHZ fiyat tahmini 0,83 – 0,97 dolar aralığındadır.
 • Digital Coin Price CHZ fiyat tahmini, 0,98 dolardır.

Chiliz coin fiyat tahmini 2025

2025 yılı Chiliz coin fiyat tahmini şu şekildedir:

 • Gov.Capital CHZ fiyat tahmini, 5,42 dolardır.
 • Digital Coin Price CHZ fiyat tahmini, 1,64 dolardır.
 • Longforecast CHZ fiyat tahmini, 1,17 – 1,38 dolar aralığındadır.
 • Wallet Investor CHZ fiyat tahmini, 1,98 dolardır.
Kaynak: https://digitalcoinprice.com/forecast/chiliz CHZ Chiliz Coin Fiyat Tahmini & Geleceği

Uyarı: Yukarıdaki tahminler, herhangi bir kesinlik içermemektedir. CHZ’in potansiyelinin yukarıdaki tahminlerin çok daha ötesinde olduğu düşüncesindeyiz. CHZ’in 2025 fiyat hedefinin 10 dolar üzerinde olduğunu ifade eden birçok platform ve uzman bulunmaktadır.

5,5 milyar arzı olan bir token için bu tahminler, kripto pazar hacminin genişlemesiyle geçerli olabilir. Piyasa değeri sıralamasında CHZ, 2021 yılı itibariyle 53. sıradadır. Güncel piyasa değerlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Para Uzmani

Para Hayali; girişimci ve yatırımcılara yol gösteren bir bilgi platformudur. İş fikirleri, krediler, devlet destekleri ve girişimci rehberi ile okurlarına katma değer sağlamaktadır.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

 1. chz coin geleceği 2021 yılı için çok parlak gözüküyo gerçekten makaleyi tamamen okudum ve çok ayrıntılı ince anlatıcı olmuş eline sağlık

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu