Kripto Paralar

Chiliz Coin (CHZ) Fiyat Tahmini 2021-2022-2025 & Geleceği

Chiliz coin fiyat tahmini ve Chiliz coin hedef fiyat konusu kripto para borsasında işlem yapan ya da yapacak olan birçok kişinin en çok merak ettiği konuların başında geliyor. Biz de bu yazımızda chiliz coin fiyat tahmini başta olmak üzere chiliz (CHZ) coin ile ilgili birçok konu başlığına yazımızda yer verdik. Öncelikle belirtelim ki burada yer alan tahminler ve analizlerin kesinliği bulunmamaktadır. Kripto para borsası oldukça dalgalı ve iniş çıkışlarla dolu bir borsadır. Anlık büyük değişimler her zaman mümkündür. Bu nedenle, yatırımcılar özellikle bu konuda dikkatli ve özenli olmaları gerekmektedir.

2021 yılında kripto para borsasında boğa sezonunun hakim olduğunu söyleyebiliriz. Kripto paralara karşı ilgi gösteren ve borsalarda işlem açan kişi sayısı artmaya devam ediyor. Bu dönemde birçok kripto para yükselme eğilimi gösterdi ve tarihi zirvelerine ulaştı. Ancak birçok kripto paranın yükselmesi sonrası düzeltme (düşüş) yaptıklarını da rahatlıkla ifade edebiliriz. Chiliz de bu kripto paralardan birisidir. Özellikle 2021 yılı Mart ayında tarihi zirvesine ulaştıktan sonra oldukça dalgalı bir seyir izlemektedir. Bu nedenle, yatırımcılar doğru zamanda giriş ya da çıkış yapma konusunda kafa karışıklığı yaşamaktadır.

Yazımız, anlık ve kısa vadeli yatırımcılardan ziyade orta ve uzun vadeli yatırımcılar içindir. Anlık sürekli dalgalanan, olur olmadık yerlerde beklenmedik tepkiler veren kripto paralar için teknik analizler dahi çoğu zaman çalışmamaktadır. Böyle bir ortamda anlık ve kısa vadeli yatırım yapmanın kumardan bir farkı da bulunmamaktadır. Aynı şeyleri orta ve uzun vade için söylemek ise yanlış olacaktır. Orta ve uzun vadede kripto paraların yükselmesi, elde ettikleri hacim sayesinde düzeltme sonrası dahi eski bulundukları seviyeye düşmeleri pek söz konusu olmayabilir. Bunun temel nedeni ise kripto paraların şimdiye kadar sarsılmaz ve güven veren bir yapıda durmaları ve kripto paralara olan ilginin her geçen gün daha da artmasıdır. Kripto para cinslerinin proje bilinirliliği artıkça, kripto paralar daha çok kullanılmaya başlandıkça güven ve değerlenme hiç kuşkusuz yukarı yönlü olacaktır. Burada kritik olan husus, ülke yönetimlerinin yasaklayıcı ve engelleyici yaptırımlar uygulamaması olacaktır.

Chiliz (CHZ) coin nedir?

Chiliz, CHZ kısaltmasına sahip bir kripto para birimidir. Alexandre Dreyfus ve ekibi tarafından 14 Şubat 2018 tarihinde çıkarılmıştır. CHZ, bir Ethereum ağı üzerinde oluşturulmuş bir ERC-20 tokenıdır.

Chiliz coin nedir ne işe yarar?

Chiliz, spor ve e-spor platformlarında kullanılması için çıkarılmıştır. socios.com‘un bir hizmet tokenı olarak sunulmuştur. Taraftar tokenlerı almak için CHZ kullanılmaktadır. Birçok spor kulübü ile ortalıklık kuran Chiliz, taraftarlar ile kulüpler arasında bağlantı kurmayı amaçlamaktadır. Galatasaray, Roma, Trabzonspor, Barcelona, PSG, Juventus gibi kulüplerin taraftarları CHZ satın alarak kulüp kararlarında söz hakkına sahip olabilmektedir. CHZ sayesinde taraftarlar, kulüpleri ile ilgili birçok konuda seçim yapma şansı yakalayabilmektedir. Hazırlık maçlarının nerede oynanacağı, ürün tasarımları, forma tasarımları, en iyi oyuncunun seçimi ve daha birçok konuda CHZ, taraftarlara tercih hakkı sunmaktadır.

Chiliz coin nedir nasıl alınır?

Chiliz coin’i Türk ya da global kripto para borsalarından satın alabilirsiniz. Ancak son yaşanan THODEX olayları sonrası Türk borsalarından çekinmekte haklı olabilirsiniz. Bu nedenle, Binance ya da Binance TR üzerinden chiliz coin satın almanızı tavsiye ederim.

Chiliz coin grafiği ve fiyat analizi 2021

Şimdi dilerseniz, geçmişten günümüze chiliz coin nasıl hareket etti, hangi tarihlerde nasıl fiyatlandı, bir göz atalım. Chiliz coin grafiği ve fiyat analizini aşağıda inceleyebilirsiniz.

2021 YILI ŞUBAT, MART, NİSAN FİYAT GRAFİĞİ

Chiliz coin fiyat tahmini grafiği

Chiliz coin fiyat tahminleri ve Chiliz coin hedef fiyat

2020 yılında ve 2021 yılının şubat ayına kadar oldukça yatay bir seyir izleyen CHZ, özellikle 2021 yılının Mart ayından itibaren yükselişe geçmiştir. 0,025 dolar bandında olan CHZ, 2021 yılı mart ve nisan aylarında yaklaşık 40x yaparak 0,90 dolar seviyesine yükselmiştir. Böylesine bir yükseliş trendi gerçekten inanılmaz olarak nitelendirilebilir.

Peki ama 2021, 2022 ve 2025 yılı Chiliz coin hedef fiyat nedir? Şimdi dilerseniz, bu tahminlere ve uzmanlar tarafından konuşulanlara bir göz atalım.

Chiliz coin fiyat tahmini 2021

Chiliz coin fiyat tahmini 2021 yılı için yapacak olursak önümüzdeki mayıs ve haziran aylarında genel bir düşüş trendi içerisine girebileceğini söyleyebiliriz. Ancak 1-2 aylık süreç sonrası trendin tekrar yükselişe geçebileceğini ifade etmekte fayda var. Özellikle nisan ayının son haftasında CHZ’in düşüş eğilimine girdiğini ifade edebiliriz. Bu nedenle, CHZ’i ilk defa satın alacak olanlar için dikkatli bir şekilde pozisyon açmalarını öneriyorum.

Orta vadede CHZ’in 2021 yılı sonuna kadar 1-2 dolar seviyesine yükselebileceği tahmininde bulunabiliriz. Bu kötümser bir tahmin. CHZ için 2021 yılı sonu için 5 dolar hedefi koyanlar dahi var. Bu seviyelere yükseldikten sonra destek ve direnç noktalarına göre pozisyon almanızı öneririm. Her zirve sonrası, büyük düşüşler de beraberinde gelebilmektedir. 2021 yılı Nisan ayı itibariyle CHZ fiyatlaması, 0,40 – 0,50 dolar seviyelerinde gidip gelmektedir.

Anlık alım satım yapanlar için 15 dk, 1 saat, 1 günlük kapanışlar ile teknik grafik analizlerinden destek alarak pozisyon almaları riski minimize etmek adına önemlidir.

Chiliz coin fiyat tahmini 2022

Chiliz coin fiyat tahmini 2022 yılı hedefi 5 dolar olacaktır. Bu hedefe ulaşıp ulaşmayacağı bilinmese de güncel kripto para forumlarında sıklıkla dile getirilen hedef CHZ için 5 dolar olmaktadır. Özellikle 2021 yılı Mart ayında yaptığı atakla bu hedef hiç de hayali olarak görülmemelidir.

Chiliz coin fiyat tahmini 2025

Chiliz coin fiyat tahmini 2025 yılı hedefi için net bir şey ifade etmek kolay olmayacaktır. Ancak CHZ’in 100 milyar dolarlık piyasa değerine ulaşması durumunda CHZ için fiyat, 20 dolardan çok aşağı olmayacaktır. Özellikle spor ve e-spor kulüpleri için CHZ’in yaygınlaşması ile bu hedef dahi düşük kalabilir.

5,5 milyar arzı olan bir token için bu tahminler, kripto pazar hacminin genişlemesiyle geçerli olabilir. Piyasa değeri sıralamasında CHZ, 2021 yılı Nisan ayı itibariyle 50. sıradadır. Güncel piyasa değerlerine buradan ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. chz coin geleceği 2021 yılı için çok parlak gözüküyo gerçekten makaleyi tamamen okudum ve çok ayrıntılı ince anlatıcı olmuş eline sağlık

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu