Krediler

Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar 2020

Kredi ve kredi kartı borcu olanlar için 2020 yılından çok önemli bir gelişme yaşandı. Borç kapatma kredisi sayesinde kredi ve kredi kartı borcu olanlar, borçlarını tek bir banka çatısı altında toplayarak kapatabileceklerdir. Devlet bankaları olan Ziraat Bankası, Vakıf Bankası ve Halk Bankası tarafından uygun faiz imkanı ile verilen borç transfer kredisi ile siz de farklı bankalarda olan kredi ve kredi kartı borçlarınızı kapatma şansı yakalayabilirsiniz.

Peki ama borç kapatma kredisi kimlere verilir?

Bu yazımızda gerek bu sorunun cevabını gerekse borç kapatma kredisi veren bankalar 2020 bilgisini sizlerle paylaşacağız. Yazımızı inceleyerek konuyla ilgili tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

Tavsiye Makale: Peşinatsız Taksitle Araba

Borç kapatma kredisi kimlere verilir?

Borç kapatma kredisi, bir ihtiyaç kredisidir. Mevcut borçların tek bir banka çatısı altında toplanarak bu borçların kredi sayesinde kapatılmasıdır. Borç kapatma kredisi kullanan bir kişi, krediye hiç dokunmaz. Doğrudan kredi müşterisinin borçları kapatılır. Kredi müşterisi, kullandığı borç kapatma kredisinin taksitlerini düzenli olarak ödemeye başlar.

Borç kapatma kredisi, icra takibine girmeyen borçlar için verilmektedir. Kara listeye giren, borçları icralık olmuş bir kişi için genel itibariyle bankalar, borç kapatma kredisini kullandırmamaktadır. Bu nedenle, kara listeye girmeden ödemekte zorluk çektiğiniz borçlarınızı bir an evvel bu kredi sayesinde kapatmayı düşünebilirsiniz.

Yapılandırma ile borç transfer kredisini birbirine karıştırmamak gerekiyor. Her ikisi birbirinden farklı uygulamalardır. Yapılandırma, icra takibine girmiş borçlar için uygulanırken; kapatma kredisi, henüz icra takibine girmemiş borçlar için verilmektedir.

Mutlaka Okumalısın: Kredi kartının asgarisini ödemek kredi notunu etkiler mi?

Borç kapatma kredisi veren bankalar 2020 hangileri?

2020 yılı öncesinde hem kamu bankaları hem de özel bankalar, borç kapatma ya da borç transfer kredisi vermekteydi. 2020 yılında kamu bankaları tarafından oldukça uygun faizle bu kredi verilmeye başlandı. Bu nedenle, bu konuda özel bankaların vermiş olduğu kredi önemini yitirdi. Çünkü özel bankalar, kamu bankalarının vermiş olduğu uygun faizli borç kapatma kredisi faiz oranları düzeyine düşemedi. Özel bankaların faiz oranları yüksek olunca bu konuda özel bankalar cazibesini yitirdi.

İfade etmek istediğim husus, bu konuda tamamen kamu bankaları olan Ziraat Bankası, Halk Bankası ve Vakıf Bankası’nın artık cazip hale gelmesidir. Özel bankaların borç kapatma kredisi faiz oranları daha yüksektir.

Kamu bankaları ve özel bankaların kredi içeriklerini sizle paylaşmadan önce bazı hususlara dikkat çekmek gerekiyor. Malumunuz, günümüz şartlarında asgari ücret, 2.000 TL seviyesinde. Haliyle birçok vatandaşımız kredi ve kredi kartı kullanarak ihtiyaçlarını gidermeye çalışıyor. Ancak bu kredi ve kredi kartı borçlarını zamanında ödeyemediğinde icra takibiyle yüz yüze kalıyor. 90 gün içerisinde ödenemeyen bu borçların sonucu ne yazık ki haciz ve kara listeye girmek oluyor. Bu borçların faizleri de ana borca eklendikçe daha da güç durumlarda kalınabiliyor. İşte bu duruma hiç düşmeden borç kapatma kredisini mutlaka kullanmanız ve rahat bir pozisyonda tüm borçlarınızı kapatmanız gerektiğini özellikle vurgulamak gerekiyor.

Şimdi dilerseniz, bankaların kredi şartları ve içeriklerini açıklamaya başlayalım.

Ziraat Bankası borç kapatma kredisi 2020

Bu konuda ilk tercihiniz, Ziraat Bankası olabilir. Nitekim Ziraat Bankası, bu konuda en avantajlı ve düşük faizle kapatma kredisi kullandırmaktadır. Diğer bankalara kredi veya kredi kartı borçlarınızı Ziraat Bankası’na transfer edebilir ve borç kapatma kredisini kullanarak farklı bankalara olan borçlarınızı sonlandırabilirsiniz. Bu sayede, tek bir banka ve borçla muhattap olacaksınız. Aynı zamanda düşük faiz oranı ile kullanacağınız ihtiyaç kredisi borcunuzu 60 aya kadar vadelendirebileceksiniz.

24 aya kadar olan krediler için aylık faiz oranı %1,10 olacaktır.

60 aya kadar olan krediler için aylık faiz oranı ise %1,20 olacaktır.

Aylık faiz oranları gördüğünüz üzere oldukça uygundur. 60 ay vade ile tüm kredi ve kredi kartı borçlarınızı sıfırlayabilirsiniz. Bu kredi fırsatından yararlanabilmeniz için Ziraat Bankası şubesini ziyaret ederek başvuruda bulunmanız gerekiyor. Bu fırsatı kaçırmadan bir an önce başvurmanız avantajınıza olacaktır.

Ziraat Bankası’ndan kullanacağınız kredi için vade ve borç tutarına göre ödemeniz gereken taksit tutarları aşağıdaki görselde paylaşılmıştır.

Halk Bankası borç transfer kredisi 2020

Aynı Ziraat Bankası’nda olduğu gibi Halk Bankası da borç transfer kredisi kullandırarak müşterilerinin farklı bankalardaki borçlarını kapatabilmektedir. Halk Bankası’nın kredi içeriği ve koşulları, bire bir Ziraat Bankası ile aynıdır.

Teklif etmiş olduğu faiz oranları da Ziraat Bankası’na benzerdir. Başvuru yapmak için size en yakın Halk Bank şubelerinden birisini ziyaret ederek başvurunuzu yapabilirsiniz.

Vakıfbank borç ödeme kredisi 2020

Vakıfbank’ın borç ödeme konusundaki kapsamı, Halkbank ve Ziraat Bankası’na göre daha geniştir. Vakıfbank, icra takibine düşen borçlular için de kredi verebilmektedir. Bu kredilerden hem bireysel müşteriler hem de ticari müşteriler de faydalanabilmektedir.

Vakıfbank’ın bu konudaki kredilerini üçe ayırmak doğru olacaktır.

  1. Bireysel kredi kartı borcu olanlar için kredi: Vakıfbank, kredi kartı borcu olan ve bu borçlarını ödemekte zorlanan bireysel müşteriler için borç ödeme kredisi kullandırabilmektedir. Kullandıracağı borç ödeme kredisinin faiz oranları, 24 ay vade için aylık %1,10; 60 ay vade için aylık %1,20 olacaktır. Eğer farklı bankalara ait kredi kartı borçlarınızı ödemekte zorlanıyorsanız, Vakıfbank’ın bu kredisine başvuru yaparak rahat bir nefes alabilirsiniz.
  2. Takip borçluları için kredi: Takibe düşen borcunuz varsa bu borcunuzu 100.000 TL ve 12 ay vadeye kadar Vakıfbank’dan kredi kullanarak kapatabilirsiniz. Bu özelliği ile Vakıfbank, diğer bankalardan ayrılmaktadır.
  3. Yapılandırma için kredi: Banka borçlarınızı ödemede 31 gün ve üzeri zaman için aksama yaşadıysanız, Vakıfbank’ın yapılandırma kampanyasından yararlanabilirsiniz. Bu yapılandırma fırsatından hem bireysel hem de ticari müşteriler faydalanabilmektedir. Bireysel müşteriler, 3 ay ön ödemesiz dönem ve 36 ay vade yapabilirken, ticari müşteriler 6 ay ön ödemesiz dönem ve 60 ay vade ile kredi kullanabilmektedir. 3.000.000 TL’ye kadar aylık % 0,98 ile % 1,50 faiz oranı aralığında bu yapılandırma kredisinden yararlanabilmeniz mümkündür.

Şimdi dilerseniz, bankaların borç kapatma kredilerine bir göz atalım.

QNB Finansbank borç kapatma kredisi 2020 şartları

QNB Finansbank, kredi ve kredi kartı borcu olanlar için borç kapatma kredisi kullandırmaktadır. Genel itibariyle, QNB Finansbank’ın bu konuda sunmuş olduğu aylık faiz oranı ise kamu bankalarına göre yüksektir. QNB Finansbank, aylık %1,84 faiz oranı ile bu krediyi kullandırmaktadır.

Diğer bankalarda olan kredi veya kredi kartı borçlarınız QNB Finansbank’a transfer edilerek bu kredi sayesinde kapatılabilmektedir. Herhangi bir şubeye giderek ikametgah belgeniz, gelir durum belgeniz ve kimlik kartınız ile başvuru yapabilirsiniz.

Şekerbank borç transfer kredisi 2020

Şekerbank, 100.000 TL’ye kadar borç transfer kredisi kullandırmaktadır. 60 aya kadar vade yapabilirsiniz. Aylık faiz oranı ise %2,32’dir. Bu bakımdan kamu bankalarının faiz oranlarına göre çok ama çok yüksektir. 500 TL de kredi tahsis ücreti almaktadır.

Denizbank borç kapatma kredisi 2020

Denizbank, kamu bankalarından sonra en uygun borç kapatma kredisi veren bankaların başında geliyor. Aylık faiz oranı %1,39 ile bu krediyi müşterilerine kullandırmaktadır. Diğer bankalara olan kredi ve kredi kartı borçlarınızı Denizbank’a transfer ederek borçlarınızı bu kredi ile kapatabilmeniz mümkündür.

100.000 TL’ye kadar borç kapatma kredisini kullanabilmeniz mümkündür. Krediye başvuru yapmak için şubeye giderken kimlik kartınızı, gelir ve ikametgah belgenizi yanınıza almayı unutmayınız.

Tavsiye Makale: Ev hanımlarına kredi kartı veren bankalar

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı