Krediler

Bankalar Kredi Vermiyor 2020, Ne Yapmalıyım?

İnsan, yaşamında maddi anlamda sıkıntılı günler yaşayabiliyor. Geçmişte yapılan hatalar ise ne yazık ki pahalıya mal oluyor. Özellikle bankalar, borçlarınızla ilgili geçmişte yaptığınız hataları kolay kolay affetmiyor. Ödenemeyen kredi taksitleri ya da kredi kartı borçları peşinizden geliyor ve az da olsa bir nakit ihtiyacınız söz konusu olduğunda bankalar kapılarını yüzünüze kapatıyor. Bu yazımızda özellikle bankalar kredi vermiyor ne yapmalıyım, sorusuna cevaplar vermeye çalışacağız. Bankalar kredi vermiyor nereden ve nasıl kredi alabilirim diyorsanız, bu yazımızda sizlere önereceğimiz tavsiyeleri devreye sokabilirsiniz.

Bankalar kredi vermese de acil nakit ihtiyacınız söz konusu olduğunda alternatif para elde etme yöntemlerini deneyebilirsiniz. İlk anda bu yöntemler aklınıza gelmeyebilir. Yazımızda sizlerle paylaşacağımız bu alternatif yöntemlerden size uygun olanı ya da olanları uygulayabilirsiniz. Bu yöntemlerin size zarar vermemesini, sizi daha da borçlandırmamasına özen göstermeye çalıştık. Bankalar kredi vermiyor diyor ve ihtiyacınızı karşılamak istiyorsanız, bu tavsiyelerimizi dikkatli bir şekilde incelemenizi öneriyoruz.

Öncelikle bankalar neden kredi vermiyor, bu sorunun cevabını sizlerle paylaşmaya çalışalım.

Mutlaka Okumalısın! Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar

Bankalar neden kredi vermiyor?

Bankalar, aslına bakılırsa müşterilerine kredi verme konusunda oldukça iştahlı kurumsal yapılardır. Çünkü bu yapıların kazançlarının temelinde kredi vermek yatmaktadır.

Peki ama bankalar neden kredi vermiyor?

Bankaların kredi vermediğini söylemek yanlış olacaktır. Günümüzde bankalar hala kredi vermeye devam etmektedir. Bankalar, sadece kredi taksitlerini ödeme konusunda riskli pozisyonda gruba kredi vermemektedir. Bankaların hangi müşterilerine kredi vermediği sıralayalım:

  • Bankalar, kredi puanı çok düşük ya da düşük olan müşterilerine kredi vermezler.
  • Bankalar, aylık düzenli gelire sahip olmayan müşterilerine kredi vermezler.

Bankalar, bu müşterileri riskli grupta görür ve kredi taksitlerini ödeme konusunda sıkıntı yaşayacaklarını düşünerek kredi başvurularını reddeder.

Bankaların size kredi vermeyeceğini biliyorsanız, KESİNLİKLE bunu bile bile kredi başvurusunda bulunmamalısınız. Çünkü kredi başvurunuz reddedilirse bu durumda kredi puanınız daha da düşecektir.

Bankalar kredi vermiyor ne yapmalıyım?

Bankalara kredi başvurusunda bulundunuz, bankalar kredi vermedi mi? Bu durumda atacağınız adımlar, bankalardan kredi çekmeye yönelik olmamalıdır. Çünkü bankaların her kredi başvurusu reddi, size daha fazla zarar verecektir. Bu nedenle, para bulma konusunda alternatif yöntemleri denemeye başlamalısınız. Ayrıca yasal olmayan ve gelecekte size çok daha fazla zararı olacak yöntemlerden kaçınmalısınız. Bankalar, kredi vermediğinde herkesin aklına tefeciler gelmektedir. Kesinlikle ama kesinlikle tefecilere bulaşmamalısınız. Tefecilere başvurmanız maddi ve manevi anlamda sizi büyük bir felakete sürükleyebilir.

Şimdi dilerseniz, bankalar kredi vermiyor ne yapmalıyım sorusuna alternatif cevapları sıralayalım.

Faturalı hatta kredi imkanınızı araştırın.

Eğer bankalar size kredi vermiyorsa faturalı hatta kredi olarak ifade edilen konuya yönelebilirsiniz. Faturalı hat kullanıyorsanız, ilgili bayiye giderek faturalı hat üzerine en pahalı akıllı cep telefonlarından birisini taksitle satın alabilir ve bu akıllı cihazı, internet ortamında satarak nakite çevirebilirsiniz.

Bu yöntemi kullanarak 10.000 TL’ye kadar nakit para elde edebilirsiniz. Ancak bu işlemi yaparken kesinlikle aracı kurum ve kişilerden uzak durmanızı ve tüm bu süreci, bizzat kendinizin yönetmesini tavsiye ediyoruz. En az 6 aylık faturalı hat kullanıcı iseniz bu yöntemi kolaylıkla hayata geçirebilirsiniz.

Tavsiye Makale: Faturalı hatta kredi

Kredi sicil affı gelişmelerini takip edin.

Bankaların size kredi vermiyor oluşu, her zaman kredi vermeyecek anlamına gelmemektedir.

Kara listede olabilirsiniz. Kredi notunuz çok düşük olabilir. Bu nedenlerle bankalar size kredi vermeyecektir. Bankalara borcunuzun olmamasına rağmen kara listede olduğunuz için bankalar size kredi vermiyorsa, kredi sicil affı gelişmelerini izleyerek sicil affından yararlanmanın koşullarını takip edebilirsiniz. Eğer kara listede olmayıp kredi notunuz çok düşük olduğu için kredi alamıyorsanız, kredi notunuzu yükseltmenin yollarını araştırmalısınız.

Bankalara borcunuz olmaması şartıyla kredi sicil affı sayesinde bankalardan kredi kullanabileceğinizi söyleyebiliriz.

Tavsiye Makale: Kredi sicil affı ne zaman çıkacak?

Elektronik cihazlarınızı satışa çıkarın.

Değerli elektronik cihazlarınızı satışa çıkararak nakit ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Online satış platformlarında elektronik cihazlarını rahatlıkla değerinde satabilmeniz mümkündür. Günümüzde ikinci el elektronik cihazların oldukça fazla alınıp satıldığını söylememiz yanlış olmayacaktır. Sağlam ve sağlıklı değerli bir elektronik cihaza sahipseniz, bu cihazınızı nakite çevirmek çok zor olmayacaktır.

İkinci el piyasasında LED TV’ler, akıllı cep telefonları, dijital fotoğraf makineleri, tabletler ve dizüstü bilgisayarların oldukça fazla talep gördüğünü ifade edebiliriz.

Yakınlarınız üzerinden kredi başvurusunda bulunun.

Eğer bankalar, şahsınıza kredi vermiyorsa size çok yakın ve güvenen kişiler üzerinden bankalara kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Bu yöntem, tefecilerden borç para almaktan çok daha iyi bir yöntemdir. Ancak bu durumda, üzerinden kredi başvurusu yapacağınız size yakın olan kişinin de kredi notunun yüksek olması gerekmektedir. Eğer size yakın olup kredi notu yüksek birisini bulursanız, bu kişi üzerinden herhangi bir bankaya kredi başvurusunda bulanabilirsiniz.

Günümüzde ne kadar yakın olsanız da bu yönteme sıcak bakacak olan kişi sayısı oldukça az olacaktır. Bunu da belirtmekte fayda var.

Yakınlarınızdan borç para isteyin.

Yakınlarından borç para talep ederek de mevcut ihtiyaçlarını giderme konusunda adım atabilirsiniz. Yüksek enflasyon nedeniyle yakınlarınız size borç verme konusunda çekingen davranabilir. Bu durumda, borcunuzu altın, dolar ya da euro üzerinden alabileceğinizi söyleyebilirsiniz. Yine borcunuzu ne zaman ödeyebileceğiniz konusunda da bilgilendirirseniz, size güvenen yakınlarınız size borç vereceklerdir.

Genel değerlendirme

Günümüzde ihtiyaçlarımızı giderecek bir birikimimiz yoksa ilk müracat edeceğimiz kurumlar bankalar olmaktadır. Fakat bankalar, yukarıda da ifade ettiğimiz nedenlerden ötürü her müşteriye kredi vermemektedir. Bu durumda, ihtiyaçlarımızı gidermek adına farklı alternatif yöntemler aramaktayız. Alternatif yöntemlere başvururken bu yöntemlerin bize gelecekte zarar vermeyeceğinden emin olmalıyız. Tefeciye başvurmak, iddia ya da kumar oynamak, dolandırıcılık yapmak vb. yöntemlere kesinlikle başvurulmaması gerekiyor. Bunun yerine bize gelecekte zararı olmayacak alternatif yöntemleri tercih etmeliyiz. Size zararı dokunmayacak , aynı zamanda işe yarayabilecek yöntemleri sizinle yukarıda paylaştık. Bankalar kredi vermiyor ne yapmalıyım diyorsanız, bu yöntemleri büyük bir sabırla devreye sokabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı