Krediler

Araç Kredisi Kaç Yaşa Kadar Verilir 2020?

Bankalar, taşıt kredisi verirken satın alınacak aracın kaç yaşında olduğuna bakmaktadır. Çok eski model araçlar için bankalar, araç kredisi vermemektedir. Bunun nedeni aslına bakılırsa oldukça basit. Bankalar, araç kredisi verirken risklerini minimize edebilmek adına ilgili aracı rehin alırlar. Kredinin ödenmemesine karşı bu bir garantidir. Çok eski model araçların satışı zor olacağından bankalar, belirli bir yaşa kadar olan araçlar için araç kredisi verebilmektedir. Peki ama bankalar tarafından araç kredisi kaç yaşa kadar verilir 2020 yılında? 8 yaş araç kredisi veren bankalar ve 10 yaş araç kredisi veren bankalar hangileridir? 2. el taşıt kredisi kaç yaşa kadar verilir? Tüm bu soruların cevaplarını yazımızda bulabilir, aklınıza takılan soruları bize yöneltebilirsiniz.

Krediler ile ilgili tüm gelişmeler burada!

Araç kredisi kaç yaşa kadar veriliyor 2020?

Bankalar, belirli bir yaşa kadar araç kredisi kullandırabilmektedir. Bankalar, daha çok sıfır araçlar için taşıt kredisi verme konusunda istekli olsalar da 2. el taşıt kredisi de verebilmektedir. 2. el taşıt kredisinde ise her banka, politikaları gereği araçlar için belirli bir yaş sınırı belirlemiştir. Bu hususta her bankanın belirlemiş olduğu yaş sınırı ise farklı olabilmektedir.

Bankadan bankaya değişen araç yaş sınırının genel itibariyle 5 yaş olduğunu ifade edebiliriz. Bankaların birçoğu, genellikle 5 yaşına kadar olan araçlar için kredi vermektedir. Ancak bu kriter, her banka için geçerli değildir. Bazı bankaların 8 yaşa kadar taşıt kredisi verebildiklerini de ifade edebiliyoruz. Fakat 5 yaş üzeri araçlar için kredi veren banka sayısı oldukça azdır. 5 yaş üzeri araçlar için kredi veren bankaları istisnai olarak da söyleyebiliriz.

Bankalar, 2. el taşıt kredisi verirken 2. el taşıtın en fazla 5 yaşında olması gerektiğini ifade etmektedir. Bu nedenle, bu yazımızda daha çok 5 yaşın üzerinde olan taşıtlar için hangi bankalar araç kredisi verebiliyor, bu bankaları size tanıtmak istiyorum.

5 yaş üzeri araçlar için kredi veren bankalar hangileri?

İstisnai olarak bazı bankalar, 5 yaş üzeri araçlar için de taşıt kredisi vermektedir. Şimdi dilerseniz, bu istisnai bankaları sizlerle paylaşalım.

  • Vakıfbank: Vakıfbank, 8 yaşa kadar araçlar için taşıt kredisi kullandırmaktadır. 8 yaşa kadar olan araçlarda taşıt kredisi vadesi en fazla 36 aya kadar olabilmektedir. 60 ay vadeli taşıt kredisi kullanmak istiyorsanız, araç yaşının en fazla 5 olabileceğini de ifade etmemiz gerekiyor. Detaylar için tıklayınız.
  • ING Bank: ING Bank da 8 yaşına kadar olan araçlar için kredi verebilmektedir. Detaylar için tıklayınız.
  • QNB Finansbank: QNB Finansbank da 8 yaşına kadar araçlar için kredi olanağı sunmaktadır. Bu durumda, taşıt kredisinin vadesi en fazla 36 ay olabilecektir. Detaylar için tıklayınız.
  • Şekerbank: Şekerbank, istisnai olarak 15 yaşa kadar araç kredisi verebilmektedir. Bu özelliği ile diğer bankalardan ayrılmaktadır. 15 yaşa kadar olan araç satın almak istiyorsanız, taşıt kredinizi Şekerbank’dan kullanabilirsiniz. Detaylar için tıklayınız.
Mutlaka OKUMALISIN! Bankalar kredi vermiyor ne yapmalıyım?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı